Fikir7.com|GencMümin|GencMümin islami Haberli Fikir Forumu|En güncel haberlerden ve Makalelerden|En güncel Fikirler|En güncel Yorumlar|Son dakika haber fikir forumu; fikir7 ANASAYFA´ya götürür fikir7 ANASAYFA´ya götürür

Herkes gibi Kur' an Mealini değil, MiM' in birebir Kur'an(el Kiteab) Anlam-Tercümesini ÜCRETSİZ sunuyoruz. Açılır Alfabetik/Numerik Sıralama Tuşlarına dokunarak tadını çıkartın İSLAMIN!..

DUHA 1-11
PAYLAŞIM AMELLERİ 2 ZİFİRİ KARANLIK ARASINDADIR
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
AKLIN AKLEMEDİĞİNE İNANANLAR SALAT İBADETİNİ YERİNE GETİRİRLER SALAT İBADETİ ALLAH A KARŞI BORÇLULUK SORUMLULUGUDUR SALAT ESNASINDA DiKKATLi, iSTiKR
Aslan yürekli Cüce Casus
İşgalcilerin ve onların işbirlikçisi hainlerin 16 Mayıs 1919 da başlatarak Lozan Antlaşması ile noktaladıkları 'Türk Milletinden Kurtuluş Savaşı'na ka
ATATÜRK MİSAKİ MİLLİ KARARI OLARAK OSMAN
Yıllardır Atatürkçülerin, Atatürkçülük için utanç belgesi olduğundan dolayı ortadan kaybettikleri Atatürk Misak-i Milli Belgesi halen kayıp ama Atatür
M.KEMAL DEN BİRA DEVRİMİ!...
Laikliği İslâm’ın yerine ikame eden Atatürkçü Cumhuriyet, yâni Chp iktidarları alkollü hayatı devlet kurumlarında ve toplumda bir âdet olarak yerleşti

Türki Devlet Ordulari, Ortak Turan ordusu

  Bu haber 05 Ağustos 2013, Pazartesi 13:48:50 eklenmiştir. 1371 kez okunmuştur.
Türki Devlet Ordulari, Ortak Turan ordusu
OSMANLI ORDUSU DİRİLİYOR !

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk dünyası ortak Turan ordusu "TAKM"'ın adı düşmana korku salıyor.

OSMANLI ORDUSU DİRİLİYOR ! 
Uzun süredir bütün Türk devletlerinin ordularının birleştirilmesi Türk devletlerinin gündemindeydi. Dün itibariyle Azerbaycanda ilk etepta 4 Türk devletinin katılımıyla birleşmiş Türk orduları (TURAN ORDUSU) kuruldu. Kurulan Turan Ordusu, NATO gibi görev alacak. Türk devletlerini tehdit eden dış güçlere karşı orduların bütün imkanlarıyla birlik olup gerekirse silah gücüyle karşılık verilecek diğer görevi ise müslüman ülkelerin can güvenliği ve dünyada barışı korumak olacak.
Turan ordusu birçok alanda; gelişmiş silah üretimi, füze kalkanı, uzun mesafeli füze, savaş uçakları, savaş gemileri, helikopter ve insansız savaş uçakları üretimi içinde ekonomilerini ve bütün güçlerinide birleştirecek. İlk etepta Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Moğolistan Turan Ordusuna Katıldı. Turan ordusunun ilk başkanlığı oybirliğiyle 2014 sonuna kadar birliğin en kuvettli ordusuna sahip olan Türkiye'ye verildi, Türkiye ise daha sonra başkanlığını Kırgızistana devredecek. Sadece 4 devletin bünyesinde bulunan 2 milyon 800 binlik asker gücü sayısı bile Başta İsrail olmak üzere birçok ülkeyi korkutmaya yetti.
Dünya gündemine haber bomba gibi düştü birçok ülkede bu olay haber bültenlerinde son dakika olarak geçti ve Türkler dünyaya karşı birleşti tehlike kapıda manşetleri atıldı. Dünya üzerinde 7 Türk Cumhuriyeti ve 50 nin üzerinde ufak Türk devleti ve eyaleti var. Sadece 7 Türk Cumhuriyetinin bile birleşmesi Dünyanın en güçlü ordusunu oluşturmaya fazlasıyla yetiyor.

TEŞKİLAT HAKKINDA BİLGİ:

AVRASYA ASKERÎ STATÜLÜ KOLLUK KUVVETLERİ TEŞKİLÂTI

(TAKM)

 

TAKM’IN TARİHÇESİ

     Dünyada 56 ülkede Jandarma ve Askerî Statülü Kolluk Kuvvetleri Teşkilâtı bulunmakta olup, bu teşkilâtlar, FIEP (Avrupa ve Akdeniz Jandarmalar ve Askerî Statülü Kolluk Kuvvetleri Birliği), AJK (Avrupa Jandarma Kuvveti), Afrika Jandarmaları Birliği gibi uluslararası organizasyonlar vasıtasıyla zaman zaman bir araya gelmektedirler. Benzer şekilde, Türk Jandarma Genel Komutanlığının öncülüğünde Kafkaslar ve Orta Asya’da bulunan askerî statülü kolluk kuvvetleri arasında bilgi ve tecrübe değişimini esas alan bir organizasyon kurma girişimlerine Azerbaycan Dâhilî Koşunlar Komutanlığı, Kırgızistan ve Moğolistan İç Kuvvetler Komutanlıkları da destek vermiş ve                  Mart 2011-Ocak 2013 tarihleri arasında düzenlenen çalışma toplantılarında, kurulması plânlanan organizasyonun temel yapısı ile çalışma prensipleri belirlenmiştir.

     Bu kapsamda, Türkiye’de 07-10 Haziran 2011 tarihleri arasında düzenlenen Komutanlar Toplantısında, Avrasya Askerî Statülü Kolluk Kuvvetleri Teşkilâtının kurulmasına yönelik iradeyi ortaya koyan “Niyet Beyanı” teşkilâtların komutanları tarafından imzalanmış, Azerbaycan’da 25 Ocak 2013 tarihinde düzenlenen Konsey Toplantısında ise “Mutabakat Muhtırası” imzalanarak Avrasya Askerî Statülü Kolluk Kuvvetleri Teşkilâtı (TAKM) fiilen hayata geçirilmiştir. TAKM’ın ilk Dönem Başkanlığı ve Daimî Sekreterya görevi J.Gn.K.lığı tarafından yürütülmektedir.

     Teşkilat ismini, kurucu üyeler olan Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Moğolistan’ın baş harflerinin kısaltmalarından alarak TAKM olarak, sembolünü ise bu ülkelerin kültürlerinde büyük bir öneme sahip olan at olarak belirlemiştir. Sembol üzerindeki 4 yıldız kurucu ülkeleri temsil etmektedir. Dönem Başkanı olan ülke tarafından muhafaza edilecek olan sembolik “at” heykeli Azerbaycan Dâhili Koşunlar Komutanı tarafından Türkiye Jandarma Genel Komutanına törenle teslim edilmiştir.

     TAKM Teşkilâtı, hiçbir ülke ve kuruluşa karşı oluşturulmamış olup sadece barışa hizmet etmeyi ve vatandaşlarına insan odaklı çağdaş kolluk hizmeti vermeyi hedeflemiştir. TAKM Teşkilâtına, Avrasya bölgesinde, karşılıklı işbirliğini geliştirmek isteyen tüm ülkelerin Askeri Statülü Kolluk Kuvvetleri ve Jandarmaları üye olmak için başvurabilirler.

 

 

TAKM’IN ORGANLARI

-          Dönem Başkanlığı,

-          Sekreterya,

-          Genel Komutan/Direktörler Konseyi,

-          Komisyonlar;

          *   Harekât ve Teşkilâtlanma,

          *   Suçla Mücadele,

          *   Personel ve Eğitim İşbirliği,

          *   Lojistik, Teknoloji ve Araştırma Geliştirme.

TAKM’IN ÇALIŞMA ESASLARI

     TAKM’da daimi bir sekreterya ve başkanlık sistemi mevcut değildir. Bu görevler üye ülkeler arasında dönüşümlü olarak yürütülmektedir. Dönem başkanlığı ve sekreterya görevleri her yıl Mayıs ayında yapılan Genel Komutanların katıldığı Konsey Toplantısı ile başlamaktadır. Bu görevleri yürüten teşkilât, başkanlık ve sekreterya görevlerini ülkesinde düzenlediği Konsey Toplantısı ile kendinden sonraki teşkilâta devretmektedir.

     Teşkilâtın Dönem Başkanlığı, 1 yıl süre ile üye ülkeler arasında sıra ile yapılmaktadır.

     Dönem Başkanlığı görevini yürüten ülke, her yıl Mayıs ayında düzenlenen Konsey toplantılarının yanı sıra, hazırlık faaliyetlerini düzenlemekten ve toplantılara ev sahipliği yapmaktan sorumludur.

     Dönem Başkanı; TAKM’ı temsil etmekte, Konseyin belirlediği programları koordine ve kontrol etmektedir.

     Başkanlık sırası gelen teşkilat, bir yıllık dönem için, kendi karargâhında konuşlu bir Başkanlık Sekretaryası kurar. Bu sekretarya:

*    Mutabakat muhtırasının öngördüğü faaliyetleri yürütür,

*    Komisyonlar arasındaki iletişimi sağlar,

*         Her teşkilât bünyesindeki dış ilişkilerden sorumlu birimlerde görev yapan İrtibat Subayları arasında bağlantı vazifesi görür,

*         Gerekli dokümanları hazırlar,

*    Konsey Hazırlık ve Komisyon toplantıları gibi müşterek faaliyetleri koordine ve organize eder,

*    Raporların ve bilgilerin toplanması ve dağıtılması amacıyla bir irtibat noktası görevi yapar,

*    Konsey kararlarını, ortak açıklamasını ve toplantı tutanaklarını hazırlar,

*    Komisyonlarda alınan kararları, toplantılara her yıl ev sahipliği eden üyelerden alacağı raporlar vasıtasıyla takip eder,

*    Tarafların sunduğu genel veya özel teklifleri ve istekleri inceler,

*    Üçüncü ülke teşkilâtlarından yapılan başvuruları kabul eder.

     Yukarıda belirtilen faaliyetlerin zamanında yapılması için, birliğe üye Askerî Statülü Kolluk Kuvvetlerinin irtibat subayları arasında internet ve telefon bağlantıları sağlanır.

TAKM KOMİSYONLARI

     Faaliyet alanlarında işbirliğini başlatmak, tecrübe değişimi ile ortak mirası geliştirmek, yapılacak girişimlerin planlanmasını sağlamak ve müşterek faaliyetleri geliştirmek amacıyla, dört komisyon oluşturulmuştur;

          *   Harekât ve Teşkilâtlanma,

          *   Suçla Mücadele,

          *   Personel ve Eğitim İşbirliği,

          *   Lojistik, Teknoloji ve Araştırma Geliştirme.

     Başkanlığı yürüten ülke bir Toplantı Başkanı belirler. Komisyonlara Toplantı Başkanı başkanlık eder.

     Her üye ülke, önceden belirlenmiş takvime göre dönüşümlü olarak komisyon toplantısına ev sahipliği yapar. Gelecek dönemde yapılacak Komisyon Toplantılarının tarihleri, yerleri ve konuları, her yıl düzenlenen Konseyde belirlenir.

     Başkanlık Sekretaryası tarafından, Komisyon Toplantı Sonuçları her yılın sonunda Konseye onay için sunulur.

     Komisyon toplantılarının devamlılığını ve düzenini arttırmak maksadıyla bir çalışma protokolü hazırlanır.

*   Harekât ve Teşkilatlanma Konuları Komisyonunun Çalışma Usulleri:

     Harekât ve Teşkilatlanma Konuları Komisyonu bilgi ve tecrübe değişimi vasıtasıyla aşağıdaki alanlarda iş birliğinin geliştirilmesini sağlar:

*    Kanun, tüzük, yönetmelik, yönerge ve uygulamalar,

*    Görev alanları ile ilgili teşkilât ile taktik ve teknikler,

*     Terörle Mücadele Harekâtı,

*    Toplumsal Olaylara Müdahale,

*    Sınır koruma,

*    Barışı Destekleme ve Koruma Harekâtı,

*     Halkla ilişkiler ve bu kapsamdaki diğer alanlar.

*       Suçla Mücadele Komisyonunun Çalışma Usulleri:

     Suçla Mücadele Komisyonu bilgi ve tecrübe değişimi vasıtasıyla aşağıdaki alanlarda iş birliğinin geliştirilmesini sağlar:

*    Kamu düzeninin korunması çalışmalarını yönetme ve organize etmede kullanılan yöntemleri standart hale getirmek amacıyla, bu konuda yaşanan sorunların incelenmesi ve değerlendirilmesi,

 

*    Terörle mücadele ile Narkotik ve Psikotrop madde kaçakçılığı, organize suç örgütleri, yasadışı göç ile mücadele alanlarında periyodik ziyaretler yapılması ile kurs ve seminerler organize etme,

*    Bilimsel soruşturma,

*    Patlayıcı maddelerin etkisiz hale getirilmesi ve sabotaja karşı mücadele edilmesi,

*  Çevre ve kültürel varlıkların korunması ve bu kapsamdaki diğer alanlar.

*   Personel ve Eğitim İşbirliği Konuları Komisyonunun Çalışma Usulleri:

     Personel ve Eğitim İşbirliği Konuları Komisyonu, bilgi ve tecrübe değişimi vasıtasıyla aşağıdaki alanlarda iş birliğinin geliştirilmesini sağlar:

*    Personel temin ve yönetim esasları,

*    Tek er, birlik ve lider eğitimi,

*    Özel birlik ve birimlerin eğitimi,

*    Eğitim kurumlarının incelenmesi ve bu kapsamdaki diğer alanlar.

*   Lojistik, Teknoloji ve Araştırma-Geliştirme Konuları Komisyonunun Çalışma Usulleri:

     Lojistik, Teknoloji ve Araştırma-Geliştirme Konuları Komisyonu bilgi ve tecrübe değişimi aracılığıyla aşağıdaki alanlarda iş birliğinin geliştirilmesini sağlar:

*    Görevde kullanılan silâh, teçhizat, araç ve malzemenin incelenmesi,

*    Keşif ve yer tespit amaçları için kullanılan teknik ve yöntemler,

*    Olay Yeri inceleme teknikleri,

*    Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri,

*    Yeni teknolojiler ve bu kapsamdaki diğer alanlar.


 

(Çalışma Toplantısı, Ankara, 02 Mart 2011)

 

 

(Komutanlar Toplantısı, Ankara, 08 Haziran 2011)

 

 

(Komutanlar Toplantısı, Ankara, 08 Haziran 2011)

1. Alb. Sovetbek ARBAEV, 2. Tümg. Zakir HASANOV, 3. Org. Necdet ÖZEL,

4. Tuğg. Ruslan JAKSILIKOV, 5. Tuğg. Togio KHURELBAATAR

 

(Çalışma Toplantısı, Ankara, 18 Ocak 2012)

 

(Çalışma Toplantısı, Bakü, 12 Mayıs 2012)

 

(Çalışma Toplantısı, Bakü, 08 Ocak 2013)

 

(Konsey Toplantısı, Bakü, 25 Ocak 2013)

 

(Konsey Toplantısı, Bakü, 25 Ocak 2013)

 

(Konsey Toplantısı, Bakü, 25 Ocak 2013)

Kaynak:
http://
www.jandarma.tsk.tr/dis/takm.htmETİKETLER :

TAKM , türki ordu , Osmanli diriliyor ,

Yorum Ekle

Tavsiye Et

Yazdır

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE !
* ÜYE GiRiSi Eger üye olarak giris yapmak isterseniz, buraya tiklayiniz --> üye olarak girmenizi saglayan dügme
* MiSAFiR GiRiSi Eger misafir olarak giris yapmak isterseniz, buraya tiklayiniz --> misafir olarak girmenizi saglayan dügmeYORUMUNUZU YAPINIZ..
Yorumunuz Küfür, Tehdit ve Siddet icermedigi sürece yayinlanir.
T.Cumhuriyeti Anayasasi ve Kanunlari fikir7.com da hukuken gecerli degildir.
Fikir7.com AB Hukukuna tabidir.
Adınız (görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : yorumu düzeltirtir yorumu gönderir
Fikir7.com|GencMümin|GencMümin islami Haberli Fikir Forumu|En güncel haberlerden ve Makalelerden|En güncel Fikirler|En güncel Yorumlar|Son dakika haber fikir forumu;
fikir7 ANASAYFA´ya götürür
MAKALELER
fikir7 ANASAYFA´ya götürür
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
fikir7 ANASAYFA´ya götürür
 
Döviz
Alis----
Satis----
USD -
EUR -
Sterlin -
fikir7 ANASAYFA´ya götürür
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
fikir7 ANASAYFA´ya götürür

ÖNEMLİ LİNKLER


fikir7 ANASAYFA´ya götürür