Fikir7.com|GencMümin|GencMümin islami Haberli Fikir Forumu|En güncel haberlerden ve Makalelerden|En güncel Fikirler|En güncel Yorumlar|Son dakika haber fikir forumu; fikir7 ANASAYFA´ya götürür fikir7 ANASAYFA´ya götürür

Herkes gibi Kur' an Mealini değil, MiM' in birebir Kur'an(el Kiteab) Anlam-Tercümesini ÜCRETSİZ sunuyoruz. Açılır Alfabetik/Numerik Sıralama Tuşlarına dokunarak tadını çıkartın İSLAMIN!..

DUHA 1-11
PAYLAŞIM AMELLERİ 2 ZİFİRİ KARANLIK ARASINDADIR
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
AKLIN AKLEMEDİĞİNE İNANANLAR SALAT İBADETİNİ YERİNE GETİRİRLER SALAT İBADETİ ALLAH A KARŞI BORÇLULUK SORUMLULUGUDUR SALAT ESNASINDA DiKKATLi, iSTiKR
Aslan yürekli Cüce Casus
İşgalcilerin ve onların işbirlikçisi hainlerin 16 Mayıs 1919 da başlatarak Lozan Antlaşması ile noktaladıkları 'Türk Milletinden Kurtuluş Savaşı'na ka
ATATÜRK MİSAKİ MİLLİ KARARI OLARAK OSMAN
Yıllardır Atatürkçülerin, Atatürkçülük için utanç belgesi olduğundan dolayı ortadan kaybettikleri Atatürk Misak-i Milli Belgesi halen kayıp ama Atatür
M.KEMAL DEN BİRA DEVRİMİ!...
Laikliği İslâm’ın yerine ikame eden Atatürkçü Cumhuriyet, yâni Chp iktidarları alkollü hayatı devlet kurumlarında ve toplumda bir âdet olarak yerleşti

Orgazm, Zevk Suyu ve Kul Hakki

  Bu haber 26 Mart 2010, Cuma 02:46:11 eklenmiştir. 14554 kez okunmuştur.
Orgazm, Zevk Suyu ve Kul Hakki
cenab-i allah kul rizasi nin delili zevk suyu olmadan cinsel iliskiyi,evli olunsa bile zina kabul eder. Orgazm her iki taraf icin bir kul hakkidir. Cinsel kul haklarinin alinip,verilemedigi evlilikler bostur.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

.ORGAZM

Karsit cinsteki canli varliklarin birbirlerini cekebilmeleri icin Cinsel cekimi,  ruhlari arasinda bir köprü kurmalari icin cinsel organlari, cinsel organlar üzerinden iki beden arasinda karsilikli olarak 2 ruhun akisini saglamak icin  cinsel iliski ortami, cinsel ortam icerisinde ruhlarin kaynatilip, kavurulmalari icin rahmi, rahim icerisinde kivama getirilen ruhlarin birlestirilip, kaynastirilmasiyla yekvücud hale getirilmesi icin askin en zirve noktalarini yakalmak icin aski veren ALLAH tir.

Bedensel birlesme icin erkege her türlü bedensel organlari penis gibi kullanma özelligini, kadina her türlü bedensel organlari vagina ve rahim gibi kullanma özelligini veren Allah´tir.

insanlarin birbirleri ile birlesebilmeleri icin onlara ruhsal, hissel, bedensel ve bunlar üzerinden cinsel köprüleri lütfeden Allah, kullarinin kurduklari bu köprüler aracigi ile kendilerindeki "BEN" leri "BiZ" e terkederek TEKVUCUD=YEKVÜCUD olabilmeleri icin, ruh, beden ve akillarini birlestirebilmelerini mümkün kilmistir. Birlesme, yekvücudlasma, tekvücudlasma anina ORGAZM denir.

BiZ konumuna gelen, yani orgazma erisen iki insan birlikte kaynasarak, kendilerindeki BEN leri kaybederek,  insan mertebesinden cikip, maddi ve manevi dünyadan bir süreliginede olsa cikip kurtulurlar. Buna bedensel acidan TEKVÜCUD hali, ruhsal acidan YEKVÜCUD hali denir.

Orgazmin kisiyi kendi kisiliginden cikarttigi sürec, orgazm kalite derecesi ile dogru orantili olarak artar-azalir, uzar- kisalir.

"Kadın ve erkeğin cinsel ilişki sırasında birlikte ya da her biri ayrı ayrı duyumsadıkları gerilimin doruk noktaya ulaşıp tüm bedeni kaplayan haz duygularıyla çalkalanmasına orgazm denir." ifadesi yanlistir. Orgazm calkalanmalarin biterek, yerini dengeye ve huzura biraktigi an ve sürectir.

Orgazm ; eşleri ruhsal ve bedensel açıdan dengeye, huzura getirdigi icin  ruhsal ve bedensel olarak rahatlattir. Huzur ise, saglikli yasamin temelini olusturur.

Orgazm, ruhsal ve bedensel dengenin adidir.

Ruhlari icermeyen bedensel orgazmin, erkegi ve kadini rahatlattigi, diger bir deyimle doyurdugu tokluk süreci;

1. Klitoral orgazm halinde cok kisa,

2. Vaginal orgazm halinde kisadir.

3. Klitoral+Vaginal orgazm halinde, uzun sürelidir.

Ruhlari iceren bedensel orgazmin, erkegi ve kadini rahatlattigi, diger bir deyimle doyurdugu tokluk süreci;

1. Ruhlu Klitoral orgazm halinde bedensel orgazmin 8 kati kadar uzun süreli,

2. Ruhlu Vaginal orgazm halinde bedensel orgazmin 8 kati kadar uzun sürelidir..

 

 

3. Ruhlu Klitoral+Vaginal orgazm halinde, bedensel orgazmin 8 kati kadar uzun sürelidir...

 

 

Cinsel Tepki Evreleri:

     Kadın ya da erkek, cinsel istek heyecanına tam manasıyla kapılmış durumdayken, kontrolunu kaybederek bir tür cinsel faaliyetle boşalma yolu arar. Hangi aktiviteyi , ne kadar nasil gerçekleştireceği, kendisinin ruhsal, bedensel, akilsal durumna bagli oldugu gibi, içinde bulunduğu imkanlara ve sartlarada  bağlıdır.

     "Seçimi ne olursa olsun, kadın ve erkekte vücudun gösterdiği tepki hep aynı yolu izler." ifadesi yanlistir. Hedef aynidir yani ORGAZM dir, BOSALMA dir. Ama hedefe giden yol degisiktir kadinla erkek arasinda. cevrenin olusturdugu Anatomik yönden hassasiyetini kaybederek sertlesen erkegin hissetme hislerini tatmin araclari, kadina nazaran cok degisikir. Cevre kosullarindan en az etkilen erkegin cinsel organi oldugunda erkek, cinsel iliskiye süraali bir sekilde gecmeyi, cinsel iliski esnasinda hissetmeyi ister. Cinsel iliskiye gectigindede, kadindan daha süratli kendi zirvesine, gecde olsa farkeder ama erken bosalmakanda kendini alamaz.

Cinsel tepkilerin karşı cinsle cinsel bütünleşmesi ya da kendini tatminden kaynaklanması, fizyolojik açıdan farklılık getirmez. Sadece ruhsal açıdan değişik duyumlar alır.

"Cinsel tepkiler insandan insana değişir. " ifadeside yanlistir. Göz, Burun, vs..gibi algilama organlarinin ne zaman, nerede ve nasil devreye sokuldugu insandan insana degisir sadece. Bu ise kadin ve erkegin o anda askin neresinde oldugunun degisik olmasini saglar. Örneğin bir kadın daha aşk oyunlarının başlangıcında bile çok büyük hazlar elde ederek yükselmeye başlayıp boşalabilirken, bir başka kadın saatlerce süren yanlis okşama ve dokunmalar karşısında hislenemeyebilir.

Cinsel tepkiler birkaç evreye ayrılarak gözlenebilir.

Bunları;

1. Heyecanlanma (erreksiyon),

2. Düzlük,

3. Orgazm ve geri dönüş olarak tanımlayabiliriz.

Heyecanlanma (Errekesiyon) - Zevk Suyu

     a) Erkeklerde cinsel heyecanlanmanın göstergesi, ereksiyon yani penisin sertleşmesidir. Bu organın içindeki süngerimsi doku heyecan nedeniyle kanla dolduğundan penisin sertleşmesi, uzaması, kalınlaşması ve dikleşmesi mümkün olur.

Erkekde cinsel heyecanlanmanın en belirgin göstergesi, cinsel organin kalkmasi, sertlesmesi, uzamasi, kalinlasmasi olsada, cinsel iliskiye gecmek icin bunlarin akabinde penisin agzinda sulanma olur. Yapiskanimsi ve saydamsi bir salgidir bu. Buna erkegin zevk suyu da denir.

   islami kaynaklarda "Cenab-i Allah, kadinda sulanma olmasa dahi  kadinin vagina agzinin ve dölyolunun ıslanmasıni saglamak icin bu özelligi erkege vermistir." ifadesi kullanilsada, bu yanlistir. Zira

Kadinda cinsel heyecanlanmanın disardan farkedilen en belirgin göstergesi, cinsel organin dolgunlasmasi, sismesi, disariya dogru tombullasmasi ve sertlesmesi iken icerden kadinin vaginasi siser, rahmi irilesir, uzar, kalinlasir. Cinsel iliskiye gecmek icin bunlarin akabinde vaginanin 3-5 cm agzindan icerde. üstte sulanma olur. Yapiskanimsi ve saydamsi bir salgidir bu. Buna kadinin zevk suyu da denir.

"Eger kadinin zevk suyu gelen bu bölgesi asiri erreksiyona getirilirse, kadinin zevk suyunun disari bol miktarda püskürtülmeside   mümkündür. Kadini asiri heyecanlandirarak, doruk noktasinda zevk suyunu püskürttürtmek, erkegin cok bilgili, tecrübeli ve emek vermesi ile mümkündür. Kadinin vaginasinin üst yarisini agzina alip, somururken dili ile kadinin vaginasina girer ve dilinin üstortasi ile zevk suyu noktasini oksar. Kadin burada aldigi haz ile zevk suyunu kuvvetli bir sekilde püskürtür.

Eger dilinizin üst ortasi ile kadinin zevksuyu noktasini hassasca hissediyorsaniz, zevk suyunun püskürtülecegini hisseder, agzinizdan vaginasini birakir, kadinin zevk suyunu püskürtmesi zevkini, kadininizla hbirlikte mutlulukla seyredersiniz.

Erkeginde, kadininda salgiladiklari bu zevk sularinin lezzetleri cok güzel olup, kokularida cok hostur. Kadinin zevk suyu ile erkegin yüzünün yikanmasinda bu zevk suyunun icilmesinde saglik yönünden hicbir sakinca yoktur.

Erkekte ve kadinda cenab-i allah´in salgilattigi bu yapiskanimsi, kalinimsi zevk suyu denen sivi sayesinde cinsel iliski esnasinda kadinin ve erkegin cinsel organlari tahrise karsi korunmus olduklari gibi bu sivi sayesinde, erkegin kadina, kadinin erkege tasiyacagi mikroplarda dezenfekte özelligide olan bu sivi sayesinde öldürülür.

Kadininda, erkeginde psikolojik, ruhsal, bedensel ve fiziksel nedenlerden dolayi islanmamasi yani zevk suyu salgilamamasi  mümkündür. Kadin ve Erkegin birinin böyle bir rahatsizligi olmasi, iki kisi arasindaki cinsel iliskiyi engellemez. Yeterki her iki taraf bu rahatsizligin farkinda olup, cinsel organlarin iyice zevk suyu ile sulandirilmasi icin, zevk suyunu salgilayabilen partnerin daha fazla zevk suyu salgilamasini temin etmesini temin etmeleri zorunludur. Kisacasi erkek veya kadindan birinin zevk suyu salgilayabilmesi yeterlidir ama erreksiyonun artirilarak, zevk suyunun yeterli yapilabilmesi icin emek verilmesidir.

Erkegini sevmeyen, onunla hissedemeyen , haz alamayan, uzun süre erkekle iliskide bulunmayan, yaslanmis, erkegine dargin ve küskün, naz yapan kadinlarda sulanma olmayabilir.Bu durumlarda kadinin cinsel iliskiye gecmesi halinde kadinin vaginasi kuru olabileceginden, vaginanin agzinin, icinin tahrisati, yirtilmasi, kanamasi kacinilmaz sonuc olabilir.

Kadinin istegi disinda kadinla girisilen iliskilerde genelde zevk suyu olusmaz, cinsel iliski kadina azap verir. Hadislere dayandirilan korkularla istemedigi halde kendini erkeginin bir et parcasi gibi kullanimina sunan kadinlarda genelde zevk suyu üretimi durmustur.

Etkili uyarım sonucu erkekte, hormonlar salgi (zevk suyu) üreterek bunu meniyolu araciligi ile penisin agzina gönderirler. Bu sıvı vaginanin dis ve ic duvarlarina, klitorise ve vaginanin agzina akitilir ve bu esnada kadininda gelmis olan zevk suyu ile birlesen kadin ve erkek zevk sulari, cinsel birleşmenin islanmis vaginaya girisle baslamasi ye penisin kadinin döl yoluna dogru kaygan ortamda ilerleyebilmesini saglar.

Cinsel Taciz ve islam

Eğer bu karsilikli zevk suyu ile yikanma yani sıvılanma durumu olmasaydı,

1. Erkeğin organı kadınınkine kolayca giremeyecek, tahrisler, yirtilmalar ve kanamalar  olacak dolayısıyle her iki taraf da zevk yerine acı duyacakti.

2. Erkeğin organı kadınınkine kolayca giremeyecek, tahrisler, yirtilmalar ve kanamalar  olacak dolayısıyle her iki taraf da bedenleri üzerinden birbirlerini hissedemeyecek, ruhlarini dans ettirtemecek, zevk yerine acı duyacak, askin zirvesi olan YEMVÜCUD durumuna gelip, orgazma varamayacaklardi.

Bu salgilama esnasinda vücudun üretigi zevk salgisi, kadina "HAZIRIM" sinyalini veren bir erkek kokusu gönderir.

Bu salgilama esnasinda vücudun üretigi zevk salgisi, erkege "HAZIRIM" sinyalini veren bir kadin kokusu gönderir.

Cinsel yasam Allah katinda en önemli yasamlardan biri olup, "kul rizasi" olmadan bu iliskinin olmasini cenab-i allah, evli olunsada "zina" kabul eder. Kendi kadininizla zina yapmak istemiyorsaniz, kadinin zevk suyu ile iliskiye "evet", erkegin zevk suyu ile iliskiye "evet" demeleri yani "riza gösterme" leri sarttir.

     b) Kadinlarda cinsel heyecanlanmanın göstergeside erreksiyondur. Kadinlardaki erreksiyorn belirileri ise erkegininin aynisi degildirler.

Vagina ic ve dis dudaklari penisi davet etmek ve bu esnada daha fazla hissemek icin yaklasan penisi yakalayip, sarmak, oksamak, emmek, somurmak, isirmak, dahada fazla hissetmek icin canlanarak tombullasir, sertklesen vagina dudaklari kalkar,  uzar, kalinlasir  ve sertlesirler.

Vagina agzi kaslari gerilerek penisi vagina agzindan almak, iceriye daha derinlere girmesi icin davet etmek ve bu esnada daha fazla penisi hissetmek icin yaklasan penisi yakalayip, simsiki sarmak, oksamak, emmek, somurmak, isirmak, iceriye, derinlere cekmek  icin sertlesir. Vagina agzinin canak halini almasini, böylelikle  Penisin disariya kaymadan, kendiliginden vagina deligini bulmasi ve iceriye hicbir yardim olmaksizin girmesini saglarlar.

(Vaginismus hastaliginin nedenide vagina agzi kaslarinin bu sertlesmesidir. Eger erkegin penisi yeteri derecede yani sertlesen vagina agzi kaslarini acip iceriye yani vaginaya girebilecek kadar sertlesemiyorsa, yeteri derecede sertlesemedigi icin vaginadan iceriye giremiyorsa, erkek suclu kendisi oldugu halde bu sucu kadina yikar genelde.

Kadında cinsel heyecanlanmanın ikinci belirgin göstergesi, kliorisinin, vagina ic ve dis dudaklarinin etkili uyarım sonucu berrak ve kaygan bir sıvı yani zevk suyu salgılayarak, nemlenmesidir.

Bu nemlenme esnasinda vücudun üretigi salgi, erkege "HAZIRIM" sinyalini veren bir kadin kokusu gönderir.

Ücüncü belirgin gösterge ise, dölyolunun ıslanmasıdır. Etkili uyarım sonucu dölyolu duvarları berrak ve kaygan bir sıvı salgılar. Bu sıvı vaginanin agzina kadar akitilir. Bu nemlenme esnasinda vücudun üretigi salgi, erkege "VAGiNAMA GiRMENE HAZIRIM" sinyalini veren bir kadin kokusu gönderir.

Eğer bu sıvılanma durumu olmasaydı, erkeğin organı kadınınkine kolayca giremeyecek ve dolayısıyle her iki taraf da zevk yerine acı duyardı.

Cinsel birleşmenin islanmis vaginaya girisle baslamasi penisin döl yoluna dogru kaygan ortamda ilerleyebilmesini sagladigi gibi, cinsel iliskide asiri zevkleri alabilmek icin gerekli iletisim araciligini görevlenir bu salgilar.

Vagina ici kaslari  gerilip daralarak, uzayarak, sertleserek  penisi vaginanin icerisindeki her yere, vücuttaki her yere  götürmek icin  kayganlastirilmasi gereklidir. Bu esnada vaginanin daha fazla penisi hissetmek icin icindeki sarmaladigi penisi yakalamasi, simsiki sarmasi, oksamasi, emmesi, somurmasi, isirmasi sivi salginin iletisimi ile mümkün olabilir.

Orgazm

"Kadın ile erkeğin cinsel tatmininde önemli bir nokta da orgazm olayıdır." ifadesi yanlisir.

Orgazm; Ruh ve bedenin, ruhsal ve bedensel araclari köprü (cinsel araclar)olarak kullanarak

DOYUM NOKTASI=TATMiN=ZiRVE=HUZUR 

a ulasmalari demekir.

Yani cinsel tatmin, doyum, orgazm demektir.

Aksi taktirde tatmin yok. Yetinme, kompromis vardir.

Her iki cinsin ayni anda veya kisa süre araliklarla (ne kadar kisa o kadar ideal) cinsel doyuma ulaşıp ulaşamamaları kadin-erkek iliskilerinin temelini olustururdgu icin cok önemlidir.

Ne yazikki günümüz genc erkek nesli, erkegin ve kadinin orgazm yeteneklerini asagidaki acinir ifadelere dile getirmektedirler.

"Erkek yukarıdaki şartlara göre haftada birkac kez orgazm olabilirse de kadın, bir ilişkide orgazm olduktan sonra bile, kısa sürede tekrar tekrar uyarılabilir ve 6-7 defa pespese orgazmlari tekrarlayabilir."

Erkek günde 4-5 kez orgazm olabilirken ne yazikki günümüzün 40 in altindaki gencligi, haftada 2 defayi normal bulmakadirlar. Kadinlar icin kullanilan ifade dogrudur.

"Erkek için bu mümkün değildir. Erkeğin tekrar uyarılabilmesi için yani yeniden orgazm olabilmesi için asgari birkaç saatin geçmesi gereklidir." ifadesi yanlistir.

Erkegin bosaldigi anda kendini birakmamasi sayesinde tekrar tekrar orgazm olmasi mümkündür. Zaten kadininda orgazmi defalarca tekrarlayabilmesi, kendini salmamasi, kapip-koyvermemesi, birakmamasi ile mümkündür.

Ayriyeten bir erkegin kadinin orgazma ulasmasini beklemesi, hata kadina pespese orgazmlari verdiken sonra bosalmasi da, bosalmasini ikinci, ücübcü hanimlarinin bosalmalarinin en sonuna saklamasida mümkündür.

"Erkegin yeniden orgazm olabilmesi için en asgari birkaç saatin geçmesi gereklidir." ifadesi yanlistir.

Bu ifade egoist, karsindakini düsünmeyen, kendinden emin olmayan, cahil erkeklerin durumlarinin ifadesidir.

"Bunun dışında bir sayı erkek için sağlık yönünden sakıncalıdır. Durumun vehametine göre erken ölüm bile sözkonusudur." ifadesi ise, bilimsel acidan yanlis bir ifadedir.

"Kadın, cinsel ilişkide doyuma geç ulaşır ve geç çözülür. " ifadeside yanlistir.

Gec orgazm olan kadin degil, erken orgazma varan erkekten bahsetmek dogru olur. Ruhsal ve Bedensel doyum arayan kadinin, sadece bedensel doyum arayan erkegin karsisinda tabiiki daha fazla sürece ihtiyaci olacaktir. 

Gerek islam, gereksede diger ilahi din toplumlarinda ORGAZM, maalesef erkekler tarafindan erkegimsi algilanmis, algilairtilmis olup, herseyin suclusu olarak kadinlar göserilmeye calisilmistir. Islam dini de, "ayetleri siz anlamazsiniz, biz size hadislerle anlatiriz" diye Allah ile Kul arasina kendilerini arac olarak sokan, aralarinda bir kadinin dahi olmadigi  ehl-i sünnet ve´l cemaat tarafindan erkek hakimiyeti altina alinip, islamin kadina verdigi haklar, yine islam adina erkekler tarafindan gaspedilmis ve gaspedilmeye devam edilmektedir.

Soguk olan(frigid), Gec bosalan, Kuru, Vaginis kadin yoktur.  Bu bahanelerle kendi ayibini örmeye ugrasan erkekler vardir.

Eger Erkek, sadece bedensel Orgazm istiyorsa, cinsel doyuma çabuk ulaşır ve çabuk çözülür. Eger ruhsal ve bedensel orgazmla doyuma erismek istiyorsa, ön sevisme ile baslamasi, kadini gitgide artarak heyecanlandirmasi, ara vermede, aksatmadan buna devam etmesi ve sevisme olgunlastiginda cinsel iliskiye gecmesi gerekeceginden, kadin kadar yavas ve gec doyuma ulasir.

Erkek kendisinin orgazm olmasını geciktirebilirse bu çok iyi bir hal olur ve ORGAZM mümkündür. Bu sürede eşinin en azindan bir defa ruhsal ve bedensel orgazma ulasmasini hatta birkaç kez orgazm olmasını sağlıyabilir. Kendisi daha sonra doyuma ulaşabilir.

Erkek orgazm olmadıkça bir cinsel ilişki periyodunda penisi sertliğini korur. Kısa sürelerle sertlik kaybolsa bile kısa aralardan sonra sertlik tekrar saglanabilir. Bu şekilde eşini yeterince mutlu edebilir. Bu, herşeyden önce, erkeğin cinsel küitürüne ve iradesini kullanmasına bağlıdır.

     "Aşk, bir dakika, sevmek bir ömür." sözü daima hatırda tutulmalıdır. Cinsel ilişki olayı, gerçekte sevgi olayının yasadigi ortam, Orgazm ise bu yasamin zirve noktasıdır. Aşk, sevgi varsa cinsel ilişkiler ve akabinde orgazm önem ve değer kazanır. Ask, Sevgi ve orgazm, cinsel yasamin ruhsal ögeleridirler.

     Eşler, "acaba ben eşimi nasıl tatmin edebilirim?" diye kafa yormalı ve emek vermelidirler. Biri aktif, diğeri pasif değil, ikisi de aktif olmalıdır. Cinsel mutluluğu etkileyen temiz ve güzel giyim, çevre, psiko-sosyal durumlar ve temizliğe çok dikkat etmelidirler.

 Sevgi - Ask - Orgazm ve islam

"kadininizin hakklarini veriniz" ayeti isiginda bilinmelidir ki, kadinin Ask ve Sevgi Haklari ve cinsel yasam icerisinde verilecek Orgazm,  Hakki ile bütünlestirilir. Islam hem madde ve hemde manada kul hakklarindan bahsettigi icin kadininiza ruhlu ask, rihlu sevgi ve ruhlu cinsel iliski ile ruhlu orgazm verme mecburiyetiniz vardir.

Orgazm Sırasında Cinsel Organlardaki Değişimler:

     A- Kadında Orgazm Sırasında Neler Olur?

     Kadından kadına ve bir durumdan diğerine göre farklı olabilir. Genellikle zevkin doruk noktasına gelindiğinde, geniş ölçüde kontrol edilemeyen ve klitoris üzerinden vajinaya, rahime, perine ve anüs bölgelerine ve çoğu kez de tüm beden üzerine yayılan ritmik kas kasılmaları kendini gösterir. Vajina, ön kısmın üçte birlik bölümünde zevk dolu bir şekilde kasılarak daralır ve bu bazen de vulvaya ve döl yatağına kadar artar. Beyin dalgaları karakteristik bir şekilde değişir (derin gevşeme ve hipnozda olduğu türde dalgalar); kalp hızı artar ya da bir ritmik vuruş eksik yapar, yüz ifadesi de çoğu zaman istem dışı değişir.

     Bilinç ise o an "tam anlamıyla yerinde" veya "silinmiş gibi" olabilir. Bazı kadınların aynı zamanda yoğun bir renk duyarlılıkları olur, bazısı gözlerini kapar, derin derin nefes verir, sesler çıkartır; başkası ise zevk dolu boşalmanın tadını sessizce çıkartır. Orgazmın her biri sadece birkaç saniye sürer, azami olarak yarım dakika.

Orgazm sonrası belli bir süre dinlenmesi gereken erkeklerin aksine kadınlar orgazmı kısa zaman aralıklarında, arda arda yaşayabilirler. Ancak bu daha çok dış ve iç şartlara bağlıdır ve bir tek orgazmda olduğu gibi, zorla meydana getirilemez. Cinsel zevk, bedenbenlik ve ruh arasındaki komplike yapıdır. Hiçbir suretle mekanik işlemez ve her defasında şekil değiştirebilir.

Kadın Vücudundaki Değişimler

     Birleşme sırasında kadının vajinasını çevreleyen kaslar gerilerek vajina ağzını daraltır.

     Bu daralış penisin girişine engel olma hissi oluştursa da oluşan gerilim girişe tam bir engel meydana getirmez. Penisin vajina içine kayışına bu sırada artan vulva salgıları da yardım ederler. Giriş tam anlamıyla olduktan sonra penis, vajinanın kasları ve sıcaklığı ile temas eder. Bu faktörler penisin ereksiyon (sertleşme) halini artırırlar. Bundan sonra doğal kronik hareketler başlar. Bu anda penis ve vajinayı örten mukozanın zedelenmemesi için collum guddelerinin ve vajinanın salgısı artar. Vajinanın etrafını saran kaslarda birden gerilerek penisi "BOSAL" diye sıkar. Penis derisinin vajina mukozası ile bu sıkı teması sonucu, sperm boşalır. Vajina çok daraldığı için içine dökülen sperm rahim ağzının önünde birikir, vajina girintilerinde birikmesi önlenmiş olur.

 Vajinayı çevreleyen kasların çalışması iradeye tabidir. Fakat kendini bilmeyen, tanimayan ve kendine, kendine ait organlara  hükmedemeyen kadinlarda Cinsel iliski esnasinda kaslarin çalışmalari genelde bilinçsizce olur. Ayriyeten kaslarin konrol edilebilememeleri; kadının bünyesine, sinirlerin ve bu adalelerin iyi çalışmasına, birleşmenin fazla veya az yapılmış olmasına, kadının çok veya az veya hiç doğurmamış olmasına da bağlıdır.

Kadının heyecanlanma evresi sırasında dölyolu uzunluğunun içte kalan üçte iki bölümü boydan boya enine büyüme gösterir. Bu uzama kadinin bogazina kadar dahi olabilir.

"Kadının cinsiyet organlarından olan dış dudakları doğum yapmayan kadınlarda cinsel heyecanla birlikte düzleşip ortaya çıkar." ifadeside yanlisir. Sevilen kadin sevildikce yasca kücülür, bedence körpelesir. Cinsel hazlar ne kadar azalmis ise, Vagina dudaklari o kadar erkedilmistir ve o kadar cansizlasir ve hatta sarkar.

Memelerin solmalari, düzlesmeleri, Vagina dudaklarinin solmalari, sarkmalari, Vagina kaslarinin gewseyip, kadinin hakimiyetinden cikmalari, kadinin sevilmesini ihmal ve inkar eden erkeklerin kabahatleridirler.

Ama kadin sevgiyi, aski, heyecani yeniden yakalarsa, hersey yeniden dogmus gibi orijinal halini alir.

Sevisme esnasinda kaslarin doğum yapmış kadınlarda biraz daha fazla genişleyerek yine döl yolu girişini açığa çıkarır." ifadeside yanlisir. Sevilen kadinin her yeri sevildikce vanlanir, genclesir, ilk eski haline dogru gider.

Sevisme esnasinda İç dudaklar tüm kadınlarda belirgin bir biçimde şişer ve koyu kırmızı bir renk alır.

Erkeğin penisinde olduğu gibi, kadının klitorisinde de dokuların kanla dolması sonucu büyüme ve sertleşme olur. Bu suretle bu organ aşağı doğru gelerek penis ile temas etmeye ugrasir. Dar panolon, kilot, etek yüzünden maaalesef kizlarin ve kadinlarin kliorisleri vaginadan zaklasarak ykariya kaymis ve bu geneikleserek, günümüz neslinede gecmistir. Genelde kiz ve kadinlarin kliorisleri vaginaya giren penise doknabilecek kadar mesafede degildirler. B nedenledirki, orgazm günümüzde dahada zor ulasilan bir zirvedir. Bu hatayi düzeltmek, klioriside vaginal iliskiye katmak icin, kliorisle vagina arasini asgariye indirmek sarttir. Bn saglamak icin cinsel iliski pozisyonlari vardir. Bunlardan  yatar pozisyonunda oldigi halde bacaklarini erkegin omuza koyan pozisyon genelde kllanilir. Yatar haldeki kadinin tek bacagini erkegin karnina dayamasi veya aksi arafina almasida yine b gayeye hizme eden bir pozisyondr. Böylece kadınin kliorisi penis arafindan sikistirilarak cinsel iliskiye katilir, cinsel uyarım artar. Bu arada kadının dölyatağı büyür ve ön tarafa kayar. Yerinden daha yukarı doğru çekilerek dölyolunun uzamasını sağlar.

 Cinsel heyecanlanmanin etkileriyle hareketlenen hormonlar sayesinde kadınlarda da erkeklerde de göğüs uçlarının dikleşmesi ve sertleşmesi mümkün olur.Dyarlilik artar.

     Erkekte Vücudundaki Değişimler

Cinsellligi kumanda eden merkez dimağda (beyinde) bulunur. Bir kadınla temas edildiği, erotik yazılar okunduğu, cinsel arzuyu etkileyecek şeyler seyredildiği veya konuşulduğu zaman cinsel duyu artar. Bu suretle harekete geçen beyin merkezi, hormon akibiesini etikler. Hormonlar ise bel kısmına isabet eden bölgedeki bezler sayesinde cinsel iliski icin gerekli olan ereksiyon (penisin sertleşmesi) merkezine uyarı göndererek onu harekete geçirir. Ereksiyon merkezi damarları genişleten sinirler aracılığıyla bu kez penisi uyarır. Bunun sonucu olarak penis kanla dolar. Penis sönük olduğu zaman da kendini besliyecek kadar kana sahiptir. Ereksiyon merkezinde uyarı gelince damarlardaki kan miktarında artma olur. Penisteki süngersi doku kanla dolar. Birleşme sırasında vajina ile temas eden penisten çıkan sinirler ereksiyon merkezini uyarımla bu merkezin faaliyetini arttırırlar. Penisin etrafını saran kaslar yeni uyarımlarla sıkışır, ereksiyon kuvvetlenir.

Düzlük (ön sevisme)

Düzlük, heyecandan orgazma kadar uzanan yükselme düzeyine denir.

Cinsel gerilimin artmasıyla tüm bedende adale gerilmeleri, nabız atışı hızlanmaları, kan basıncının yükselmesi, soluk alıp verme sıklaşması hissedilir.

Kadında dölyolunun iç kısmının eni ve boyunda hafif büyüme görülür. Dışa yakın olan bölüm kan hücumuna uğrar. Bunun sonucu olarak ilk heyecanlanma evresinde biraz genişlemiş olan bu kısım, erkeğin cinsel organını iyice kavrayabilmek amacına yönelik olarak yüzde 33 gibi oranlarda daralır.

Bu evrede dış dudaklardaki sertlesme daha fazla artarak, penisin kendisini ve kökünü daha fazla sarma, emme, somurma artarken    iç dudakların rengi koyulaşmayı, yayilmayi sürdürerek, daha fazla penisin kendisini ve kökünü daha fazla sarma, emme, somurmayi sürdürür. Hatta ve hatta b esnada erkegin git-gel  hareketleriyle penisini disariya cikarmasina b kaslar razi olmadiklarindan, % 80 kadar disariya cikmis olan penisi sararak disardada onu kapsar. Bu esnada penis iceriye girerken vagina agzi kaslari penisle birlikte, sarilmis olarak iceriye bir yere kadar girerler. Bu da artık orgazmın iyice yaklaşmakta olduğuna işarettir.

Orgazm

Orgazm, "şehvetli heyecan" anlamına gelen "orgazmos" sözcüğünden gelmekte olup cinsel heyecanın en üst noktasında ansızın geliveren adale ve sinir gerilimi boşalmasıdır. Bu olay kadında olsun erkekte olsun değişik olmayıp her iki cinsin de tadabileceği en yoğun hazdır.

     Orgazm, sadece bir kaç saniye sürer ve tüm vücudu saran ve sarsan bir dizi kasılmalar, iliklerin bosalmasi halinde ya da nöbet biçiminde algılanır.

     Orgazmın ardından tüm vücutta sonsuz huzur veren bir rahatlama, bir gevşeme hissedilir.

Erkeklerde orgazm neticesinde meni boşalması olur,

Kadınlarda

1. ancak kadının kendisinin hissettiği boşalım diyebileceğimiz bir sıcaklığın cinsellik organında hissedilmesi, kadindaki orgazm olarak algilansada,

2. erkeklerde oldugu gibi kadinlardada bosalma söz konusudur ve mümkündür..Bosalma esnasinda kadinin vaginasina, vaginayi cevrleyen organlardan aniden bir sivi bosalir. Bu bosalmanin neticesinde bir serinlik hissedilir her 2 taraf tarafindan.

 3. adi gecen bu orgazmlardan baska en mükemmel ve en siddetli bir orgazm vardir ki, kadinin vaginasindan, anüsünden ve agzindan sivi bosalir.

Erkekler genç yaşlardaki ilişkileri sırasında birkaç kez orgazma ulaşabilir, dolayısıyla boşalma sağlayabilir. Fakat bu orgazm kısa süreli ve hafiftir. esiri kalicidegildir. Buna karşılık kadınlar birkaç yönden orgazma ulaşabilirler. Bazı kadınlarda orgazm kısa süreli ve hafiftir. Bazılarındaysa şiddetli ve uzun olur. Aynı kadın değişik durumlarda birbirinden oldukça farklı orgazmlar tadabilir.

     İlk birleşmeden önce oldukça soğuk görünen kadınların zamanla arzularında birden artma gözlenir. İlk birleşmede uzun süren bir sevişme sonucu orgazma ulaştığı halde bundan sonra daha kısa zamanda orgazma ulaşır.

B- Orgazm, Erkeklerde Nasıl Oluyor?

     "Erkeklerde orgazm, cinsel bez yollarının ve yan organların, idrar yolunun, penisin tabanındaki adalelerin ve penisin irade dışı ritmik kasılmalarıyla başlar." ifadesindeki penis kaslarinin irade disi kasilmalari ifadesi yanlistir. Genel anlamda erkeklerde bu irade disi olsada, bu kisinin kendi elindeki iradesindeki bir karardir.

     İlk üç dört güçlü kasılma bir saniyeden daha az zamanda olur. Daha sonra kasılmaların arası uzar. Bu kasılmalar sonucu birikmiş olan meni idrar yolundan dışarıya doğru birkaç kısa fışkırmayla çıkartilir.

     Meni kimi zaman oldukça uzun mesafeye fışkırabilir. Kimi zaman da yavaşça dışarıya doğru sızar.

"Menin dışarıya çıkış şeklinin, bir erkeğin cinsel güçlülük ya da güçsüzlükle ilgisi yoktur." ifadesi yanlisir. Genellememek kaydi ile yeeri derecede ön sevisme ile heyecanlanamayan erkegin üretigi meni miktarinin ve menisine uygulayacagi püskürtme basincininda yüksek olamayacagi asikardir. Meniyi disariya atan cinsel adaleler yani kaslardirlar. Bu kaslar ne kadar cok erreke edilmislerse, o kadarda meni püskürtmede vasinc olusrrlar. Hızlı fışkırma ya da yavaş sızma birikimin yoğunluğuyla ilgili olsada bu faktörlerin hepsinde haz derecesi ana rolü oynar. Az haz almis kisinin kai meni üretmesi imkansizdir. Günümüz gencliginde bir orgazmda akıtılan meni miktarı, ortalama olarak bir çay kaşığı iken, 40 yasin üzerindeki nesil de bu miktar bir yemek kasigi kadardir. Birde buna bugünkü gencligin haftada 2 defa bosaldigini eklersek, bir gencin hafada 2 cay kasigi meni üretebildigi sonucu ortaya cikar. $0 in üzerindeki nesilde ise bu miktar günde asgari 1 defa orgazmdan hareketle, haftalik 7 yemek kasigi mikari kadardir.Bir yemek kasiginin 10 cay kasigina esdeger oldugnu kabul edersek, 70 cay kasigi/hafa eder..
40 yil icerisinde gencligin haftada 70 cay kasigi kasik meni üretmesi yerine 2 cay kasigi meni ürettigi ortaya cikar. Meni üretimi, cocuk üretiminin temelini olustrdugndan, kisirlasmanin ne kadar hizli yol aldigi dikkae sayandir.

Kısa aralıklı boşalmalarda bu miktar giderek azalır.

Orgazmdan Sonraki Geri Dönüş:

     Orgazmdan sonra cinsiyet organlarının ve vücudun heyecan öncesindeki durumuna geri dönüşü, oldukça kısa bir sürede gerçekleşir. Geri dönüş diye adlandırılan bu evrenin heyecanlanma evresinin süresiyle orantılıdır.

     a) Bu evredeki gözle görülür fizyolojik değişiklik erkeğin penisinin sertliğini yitirmesidir. Bu yitim iki aşamada oluşur. Boşalmadan hemen sonra ilk sertlik yitimi başlar. Ancak organda yine de bir miktar sertlik vardır. Sertliğin tümden yitmesi heyecan evresi uzun sürmüşse epeyce zaman daha alır.

     b) Orgazmdan sonra kadın organlarındaki değişiklikler ise şöyledir: Dölyolunun dışa yakın üçte bir bölümündeki kan hücumuna uğrama hali çabuk ortadan kalkar. Dış ve iç dudaklar önceki durum ve boyutlarına döner. Klitoris saklandığı derinin altından çıkar ve dölyolu da olağan boyutlarına dönüşür.

     Orgazmdan sonra erkeklerde ve kadınların bazılarında her çeşit uyanlara karşın duyarsızlık görülür. Bu durum bir süre devam eder. Gençlerde oldukça kısa olan bu süre yaşlandıkça uzar. Kadınlarda ise erkeklerden daha belirsiz geçer. Kadınlar birbiri ardında birkaç kez orgazm yaşayabilir ve ancak son orgazmdan sonra duyum yitimi başlar.

Bazı Erkeklerde Orgazm Olamamanın Nedenleri Nelerdir? (geç boşalma)

     Bazı erkekler, cinsel birleşme esnasında kolay orgazm olamazlar. Bu duruma geç boşalma diyoruz. Bu sorunun tek bir nedeni yoktur. Bazı vakalarda, kullanılmakta olan ilaçlar orgazm refleksini bastırır. Bu durumda, mümkünse ilacın kullanımım kesme, sorunu ortadan kaldırır.

     Pek çok erkek mastürbasyon (el ile doyum) ya da diğer uyarmalar yoluyla boşalabilmesine karşın, cinsel ilişki sırasında, kontrolü kaybetme endişesiyle orgazm olamaz. Kaygıları bilinçsizdir ve sorunları çözmek için bir uzmana danışmaları gerekir.

İlk Orgazm:

"Orgazm" deyimi cinsel doruğun duygusal bölümünü, boşalma deyimi ise işin fiziksel bölümü olan meni fışkırtma faaliyetini belirtir.

    a)  Sağlıklı her erkek, evlendiği zaman orgazmın ne olduğunu bilmektedir. Başka hiçbirşey olmamış olsa bile yeniyetmeliği sırasında "ıslak rüya" görmüş ya da yarı uykulu yarı uyanık olduğu sıralarda "doruktan aşıp" boşaldığını hissetmiştir. Meni fışkırtmak (boşalmak) yeteneği, onun üreme organlarının etkinliğe geçtiğini, sperm (tohum) hücreleri ve meni (spermlerin içinde yüzdüğü sıvı) üretebildiğini kanıtlar. Erkeğin yeniyetmelikten sonraki üretken yıllarında orgazm sırasında boşalma gerçekleşir. Ne var ki erkek çocuk ergenlikten önce de orgazm olabilir. Mastürbasyon yapan bir ergenlik öncesi erkek çocuk, orgazm olmayı keşfedebilir.

     b) Cinsel organlarına dokunan küçük kız çocukları ya da mastürbasyon yapan daha büyük kızlar da aynı "doruktan aşma" heyecanını yaşayabilir. Ne var ki bugün dünyamızın birçok toplumunda kültürel ve geleneksel olarak kız çocuklarına kendilerini korumaları ve cinsel arzularını frenlemeleri erkek çocuklara oranla daha çok telkin edilir.

     Bunun sonucu olarak kadın ilk evlendiği zaman cinsel ilişki sırasında yeterince serbest ve rahat olamamakta ve dolayısıyla doyuma ulaşmakta güçlük çekmektedir. Bu yetmiyormuş gibi, zamanımızda kadın, orgazm konusunda bir sürü şey duymuştur:

     Orgazmın önemi, birçok kadınların orgazm olmayışı, erkeklerin orgazm olmayan kadından hoşlanmadıkları vb... Bütün bunlar kadının başlangıçtaki gerginliğini daha da artıran hususlardır.

     Penisin vajinaya girdiği alanın çevresinde dış ve iç dudaklar vardır. Vajina ağzı, dudaklar ve dudakların çevresi son derece duyarlı sinir uçlarıyla döşelidir. Klitoris bu son derece duyarlı sinir uçları bakımından daha da zengindir.

     Penis vajinaya girerken, penisin kökü ve erkeğin vücudu kadının bu duyarlı bölgesine sürtünür. Erkeğin sert, kemikli kasık bölgesi ve sertleşmiş olan penisin kökü, vajinanın üzerindeki düz bölgeye baskı yapıp sürtündükçe kadının klitorisi, çevresindeki bütün duyarlı organ ve dokularla birlikte, tahrik olur.

     "Penisin vajinaya girişiyle birlikte penis çevresini sarmalayan vajinanın yapısı, duyarlı sinir uçları yönünden zengin değildir." ifadesi yanlistir. Eger böyle olsaydi, vagina agzina batirilacak bir ignenin vaginaya aci vermemesi gerekirdi. Vagina agzi kaslari sinirlerle dolu oldugu halde, kisinin kendisi tarafindan bu sinirler ve hisler dikkate alinmayarak, hisler köreltilmeye calisilmis demek dogru olur. 

     Her kadinin vagina agzi ve ici kaslari canlandirilarak, hislendirilebilir, akil narafindan kumanda edilebilir. Sarkmis vagina agzinin yeniden eski halkine getirilmesi, bu iddianin bir ispaidir. Vagina agzinin bagirmasini temin etmek her kadinda mümkündür. Bda ikinci bir ispattir.

     "Vajina dokunuştan çok, bastırışı hisseder." ifadeside bu sekilde manasizlasir.

     "vajinanın dokusu vajina ağzının, dudakların ve klitorisin dokularından tümüyle bambaşkadır. Vajina, bağırsakları oluşturan dokudan yapılmıştır. Tıpkı bağırsaklar gibi, içi dolu olmaya karşı duyarlıdır." ifadeside yanlistir.  Insan vucudnda kassiz olan hicbir organ yooktur. Kas olan her organdada, sinirler, dolayisi ile hisler vardir. Yukarda defalarca belirttigim gibi sinirleri komuta etmek kisinin kendisinin elindedir. iserse bu kaslardaki sinirleri canlandirir, kllanir. isersede kullanmayarak, köreltir. Erkeklerle iliskilerden nefret etmeye baslkayan kadinlar vaginalarindaki kaslarin yöneimlerinide birakirlar. erkedilen ve istenilmeyen cinsel yasam, kendiliginden bu esnada kullanilmayan organlarin park edilmeleri sonucunu getirir. Insan ölmediken sonra insana ai hicbirsey ölmez. Kadin cinselligini öldüremez ama parkeder. Eger kadin yeniden cinsel yasami isterse, bu prganlardaki sinirler tekrar hissemeye baslarlar.

     "Vajina ayrıca çok esnek bir dokudan yapılmış olduğu için penisin büyüklüğüne göre kendini ayarlayarak, zevkli bir doluluk duygusuna ulaşabilmek amacıyla penisi sımsıkı sarmalar." ifadesi, ykarda sarfe3dilen ifadey ers düsmekedir. Kaslarla, kaslardaki sinirlerle bezenmemis olsaydi vagina nasil oluyorda penisin kalinligina ve boyuna kendini ayarlayarak büyüyebiliyor, kücülebiliyor ?
 Büyüme kücülme emrini alabilmesi icin vaginanin, penisin boyutlarini hissedip, beyine göndermesi sartir. Demekki vaginadakim kaslarda sinirler vardir, bu sinirlerde hissederöer yani algilarlar.

Vagina kaslari Cinsel birleşme sırasındaki zevk toplamına katkıda bulunur. Orgazmın doğması için gerekli olan esas zevki, sinir uçlarının tahriki meydana getirir.

     "Yeni evlenen bir kadın, orgazma ulaşabilmek için bir süre dıştan elle uyarılma (tahrik) yöntemine bağlı kalabilir. Kendisi itiraf etse de etmese de vücuduna yabancı bir nesnenin girişini hala yadırgamaktadır." ifadesi yanlistir. Erkegin kendi cimsel organlariyla yapmasi gerekenleri distan elle yapmasi, kadina bir hakarettir ve o erkegin, cinsellikte asagilik bir erkek oldugunun delilidir. Yeni evlenen bir kizda hisler, iddia edilenin tam tersine, daha hassas olduklarindan, uyarilmalari dahada kolaydir. Ön sevisme her cinsel iliski icin ön sarttir ama. Ilk defa vücuduna yabanci bir organin yani penisin girmesi her ne kadar yadirgansada, her genc kiz bu ani hasretle beklediginden bu yadirgama yerini asri istege birakmistir.

     "Beri yandan erkek de önceden bilmese bile zamanla eşinin dıştan uygulanan klitoral tahrike daha kolay cevap verdiğini anlayacak ve onu orgazma ulaştırmak veya birlikte orgazma ulaşmak için parmaklarıyla klitorisi uyarma yöntemini deneyecektir." ifadesi, ykardaki yanlis ifadenin bir tasdiki nieligindedir. Eger bir erkek cinsel iliskiyi, cinsel iliskide kullaniolmasi sakincali ve asagilik olan yöntem ve araclkarla manipüle etmek istiyorsa, kendisi erkek degildir. Hem elle uyarilarak orgazma getirilen kadinin orgazmi, o erkegin bir parcasi degildir ve o kadinin o erkege ihiyacida yoktur bunn icin. Yani kendiside parmakla, yani masturbasyonla belni getirir. Erkegin ne isi var yaninda, eger eger onunloa cinselligi paylasamiyorsa ?

     Cinsel uyum sağlama çabalarının başlangıç döneminde kadına zevk ve doyum sağlayan herhangi bir yöntem geçerlidir. Çünkü eşleri cinselliğe ve birbirlerine ısındırır. Gururlarını okşar, ilerisi için umut verir. Ancak zaman geçtikçe orgazm türü bir sorun olmaya başlar. Birçok erkek, kadının "içerden" orgazm olmasını sağlamayı bir erkeklik gururu sorunu yapar ve bu gerçekleşmezse kendi gözündeki kendi değeri azalabilir. Erkeğin penisi benliğinin, kendine verdiği değerin, ayrılmaz bir parçasıdır: Eğer eşi onun penisine değer vermiyorsa, eline penisinden daha çok değer veriyorsa, bu ona değer vermiyor, demektir. Eğer onun penisi eşine yeterli doyum ve zevk sağlayamıyorsa tüm benliğinde bir noksanlık var, demektir... Erkek bilinçli ya da bilinçsiz, böyle düşünür, bunları hissedebilir.

     Kadına gelince, yıllar geçtiği halde hala daha çok dıştan tahrikle orgazm olabiliyor, cinsel birleşme sırasında orgazm olamıyorsa, bu onda da ister istemez bir noksanlık, eksiklik duygusu uyandırmaya başlar. Başlangıçta yabancı bir nesnenin vücuda girmesini yadırgamış olan kadın, cinselliği geliştikçe bunu eşiyle gerçek "birleşme" olarak görmeye başlamıştır. Bu birleşme sırasında, ayrı bir çabaya gerek kalmaksızın, birleşmenin doğal sonucu olarak doyuma ulaşabilmeyi özler. Erkek penisinin güçlü ve ateşli atılımlarına kendi vücudunun bütün ateşiyle cevap verebilmek ister...Eger erkegi ona erkekligini verenezse, kadin onun penisine değer vermez, eline penisinden daha çok değer veren erkegi kadin erkek olarak kavul etmez ve saymaz. Bu erkegin kadina deger vermediginin bir isaretidir. Eğer erkegin penisi eşine yeterli doyum ve zevk sağlayamıyorsa tüm benliğinde bir noksanlık var, demektir... Kadinda, Erkekte bilinçli ya da bilinçsiz, böyle düşünür, bunları böyle hissederler.

      Ama evliliğin daha çok yeni olduğu dönemde böyle bir sorun henüz ortaya çıkmamıştır. Cünkü kadin erkege zaman ve firsat verir. Fakat verilen bu zaman ve firsatlar birseye yaramazsa, kadin erkekle cinsel iliskiyi ve hatta bir yataga girmeyi reddeder.

      Bu dönemde sorun, ta çocukluk çağlarından arta kalan yasaklarla korkuları aşarak cinsel birleşmenin doğal, güzel ve zevkli bir şey olduğunu anlayabilmektir.

     Yani başlangıçtaki elle uyarılan klitoral tahrikin, zamanla yerini cinsel organların aktifliğine bırakacagini beklemek saflik olur

Cinsel Yakınlaşma ve Doyumun Önemi:

     Klitorisin uyarılması, yine de, orgazma giden yolun önemli bir aşamasını oluşturur. Birleşme öncesi okşama, sevisme ve oynaşmalarda son derece önemli bir rolü vardır. Klitorisin heyecanladirilmasi kadını cinsel yönden iyice heyecanlandırarak vajinanın içindeki ufak bezleri harekete geçirir, bezler kayganlaştırıcı salgılarını üretirler ve bu kaygan nemlilik sayesinde penisin vajinaya girişiyle vajina içindeki hareketi kolaylaşır ve durum, eşlerin ikisi için de zevkli hale gelir. Cinsel heyecanın doruğuna yaklaşan kadın, yani basarili bir ön sevisme neticesinde kadin, penisin girişinden sonra daha çabuk ve kolay orgazm olacaktır. Kısacası, birleşmeden önce klitorisin tahrik edilmesi kadının jenital (cinsel organ) bölgesine dalga dalga zevkli heyecan duyguları yayar ve kadında daha öteye gitme isteği uyandırır.

     Şunu unutmayın ki cinsel zevk, cinsel heyecan, cinsel istek duygularının uyanıp alevlenmesi yalnızca bedensel bir olay değildir. Bir müzik parçası, bir manzara, bir koku, birkaç aşk ve sevgi sözü, bir resim, hatta bir rüya kişiyi cinsel yönden tahrik edebilir. Hatta sevilen kişinin düşüncesi bile kimi zaman bu yönden yeterlidir.

     Birçok genç erkek, hemem hemen herkesten, her yerden duydukları, "Kadınınızın ne hoşuna gidiyorsa onu yapın," uyarısının kurbanı olurlar. Deyim yerindeyse, "klitoris tuzağına" düşerler. Kadın, klitorisin dıştan tahrikiyle kolayca uyanıp orgazm oluyor diye bu yönteme saplanıp kalırlar. Zamanla kadın da bunu cinsel doyumun değişmez koşulu olarak benimser. Eşler cinsel yaşantılarını klitorisle sınırlamışlardır. Hem sınırlılık yüzünden, hem de daha önce değindiğimiz, penisle ilgili tutumlar ve duygular yüzünden bu durum, eşlerin hem yatak içi hem yatak dışı yaşantılarında sonradan sorunlar çıkartacaktır.

     İşte bu yüzden yeni evli erkek, klitoris tuzağından kaçınmalı, karısının doyumunu (yani temelde tüm cinsel birleşmenin tempo ve akışını) salt klitoral orgazmla sınırlamayıp onu daha dengeli, daha geniş kapsamlı bir cinselliğe doğru yöneltmelidir. Yoksa zamanla kadının bu yönden tatmin edilmesi bir tür mastürbasyona dönüşür. Erkek bu "görevi" yerine getirmekle birlikte giderek bu işi angarya gibi görüp sinirlenmeye, sıkılmaya başlar. Kadın için de artık penisin penetrasyonu ve cinsel birleşme, salt erkeğin doyumunu sağlayan, kendisini pek ilgilendirmeyen bir eylem olup çıkar. Cinsel "birleşmenin" yalnızca adı kalmıştır!

Orgazm Olamama, Orgazm Sorunları:

     İstatistiklerden bilindiği gibi her cinsel birleşmede orgazma ulaşabilen kadınlar sayısı azalmaktadır.

     Cinsel soğuklukta, kadının cinsel güdüsü yok gibidir. Cinsellikle ilgili davranışları itici bulur.

     Orgazm güçlüğünde ise cinsel istek vardır ve bunlar cinsel olarak uyarılırlar. Cinsel uyarılardan heyecan duyarlar, esasen yeterli uyarıldıkları halde, doruk noktaya varmakta güçlük çekerler. Orgazmın kesin bir tanımını yapmak oldukça güçtür. Daha önce orgazm başlığı altında değindiğim gibi cinsel zevkin doruğundaki duyguya orgazm denir.

     Orgazm olamayan kadınların genelde cinsel yaşama önem vermediklerini veya cinselliği kirli, pis ve adi olarak değerlendirdiklerini bildirmiştik.

     Ayrıca orgazm olamayan kadınların eşleri ile aralarındaki duygusal bağın yeterli düzeyde olmadığı istatistik verilerine göre ortaya çıkmaktadır.

     Herhangi bir nedenle orgazm olmayan kadın, orgazm olabilmek için cinselliğe bakış açısını değiştirmelidir. Cinselliğini yaşayabilecek gücü ve isteği oluşturmalıdır.

     Kadınlar klitoristeki (bızır) sinir uçlarının uyarılmasında hassastırlar. Ama eşleri ne kadar bilgili de olsa, onları teorik olarak yeterince uyarsa da eğer kadın kendini serbest bırakıp cinselliğini yaşamak için koyvermiyorsa orgazma ulaşamayacaktır.

     Bir araştırmaya göre kadınların % 8'i hiç orgazm olamamışlar. Araştırma grubundaki kadınların 20 yaş civarındakilerin % 50'si, 35 yaşındaki kadınların % 10'u hiç orgazm olmamışlar. Evli kadınlar arasında yapılan bir araştırmaya göre %16'sı hiç orgazm olamıyormuş.(Dr. Margaret Turner, Cinsel Konularda Herkesin Bilmesi Gerekenler, Nil Y. Ank. 1990. S:141 vd.)

     Araştırmalara göre kadının orgazm olamamasında en önemli etkenler cinselliği aşağılayan bir çevrede yetişmiş olmak, eşle olan iletişim bozukluğu ve cinsel teknikte bilgi eksikliğidir.

     Orgazm olamama veya orgazm güçlüğü bugün artık tıbben tedavi olunabilecek bir konudur. Uzun yıllardan beri bu tür hastalar başarı ile tedavi edilmektedirler.

     Cinsel Doyumun Desteklenmesi:

     Erkek için de kadın için de cinsel birleşme eylemi ve orgazm, her zaman aynı şekilde gelişip sonuçlanmaz. Kimi zaman öyle yoğun ve olağanüstü bir doyuma ulaşırız ki, bize bu duyguları tattıran eşimize derin bir şükran duyarız. Umduğunu bulamamanın, düş kırıklığına uğramanın puslu havasında bocaladığımız da olur.

     Birbirini seven karı kocanın cinsel yaşamında bütün bunlar doğaldır. Ne var ki cinsel yönden uyum sağlamış olan ve cinselliklerini birbirleriyle paylaşmasını öğrenen eşler, cinsel yaşantılarına yenilikler katmasını bilir, cinsel zevk ve duyumlarım durup durup tazelemeyi başarırlar. Değişik yer, zaman ve fantazilerle aşklarını canlı tutmasını bilirler.

Aşkta Sözlerin Önemi:

     Her ne kadar, duygularımız ve dokunuşlarımızla önemli mesajları sözsüz iletmemiz mümkün oluyorsa da, çoğumuz için sözler bu mesajları paylaşmak ve güçlendirmek açışından önemlidir. Söylenen sevgi sözleriyle duygularımızın dili birbirini tuttuğu zaman karşımızdakinin sevgisine olan inancımız kesinleşmiş olur.

     Oysa birlikte yaşanan yıllar ilerledikçe, eşlerin birbirleriyle sevgi ve cinsellik konusundaki konuşmaları giderek azalır. Bu azalma, cinsel mutluluğu olumsuz etkiler.

Cinsel Birleşimden Sonraki Sözlerin Önemi:

     Cinsel birleşme yaşanıp bittikten sonra kadınlar kadar erkekler de eşlerinden sevgi, hoşnutluk, beğeni sözleri duymak isterler. Bu gibi sözler ona gelecekteki cinsel birleşmeler için güç kazandırır.

     Öte yandan, tatlı sesle söylenen, "Çok tatlıydın, bir tanem!" gibi sözcükler kadına dünyaları verir. Onun sevişmeye her zaman daha fazla hazır olmasını sağlar.

     Öncesinde, sonrasında ve aradaki zamanlarda, hatta eylem sırasında eşlerin cinsel ilişkileri konusunda serbestçe konuşabilmeleri aralarında öyle sıcak bir yakınlık doğurur ki bu sonraki cinsel eylemlere de yansır.

     Sevişen eşlerin fiziki soyunmalarından sonra cinsel duyguları, istekleri hatta duyduğu doyumu utanıp sıkılmadan eşine hissettirmek, aşkın lezzetini yükseltir.

     Sevişme sırasında konuşmak eşler arasındaki paylaşımı zenginleştirir. Birbirlerinin vücudunu övmek, eşinin tutum ve dokunmalarından zevk aldığını açıkça söylemek, "Seni seviyorum," demekten çekinmemek. Duyulan cinsel heyecan ve hazzı yüksek sesle dile getirmek. Aslında bütün bunlar, "Bana bu tatlı dakikaları sen yaşatıyorsun! Seni bulduğum için, seninle birlikte olduğum için minnet doluyum!" anlamına gelir. Ve uyumlu eşler yaşlandıkça bu minneti daha çok duyarlar. Her cinsel birleşme, beraberlik ve paylaşım duygusunu pekiştirip vurgulamaya yarar.

     Kadın erkek hepimiz sevişme sırasında eşimizin bakmaktan ve okşanmaktan hoşlandığı vücudumuzun çeşitli yerleri ile ilgili beğeni sözleri duymaya can atarız. "O, bende ne buluyor?" Bu konuda eşimizin mırıldandığı (ya da sırasında haykırdığı) beğeni ve sevgi sözlerine doyamayız. İşte bu yüzden birbirimize bu tür sözler söylemekten çekinmeyip, tersine, bunları bol bol söyleyebilmeliyiz; ereksiyon durumundaki erkek penisinin sıcak kadife duyusu. Kadın vajinasının yumuşak ve sıcak sarmalayışı. Gövdenin şu ya da bu yöresinin yumuşaklığı, sertliği, güzelliği, tatlılığı, çıldırtıcılığı. Kokuların hoşluğu, kışkırtıcılığı...

     Sevişme sırasında hiçbir sıfat aşırı abartmalı kaçmaz. "Çıldırıyorum, yanıyorum, tutuşuyorum, ölüyorum," gibi sözcükler sevişmenin heyecanını ancak ifade edebilir.

     Sevişmekte deneyim ve güven kazandıkça birbirimize söylediklerimiz de daha renkli daha heyecan verici olmaya başlar. Cinsel birleşmeye, eylemin kendisi kadar, çıplak ve çarpıcı sözcükler de heyecan katar. Sıfatlar. Fiiller. Benzetişler. Birbirimizi sevdiğimiz, birbirimize güvendiğimiz için yeni anlamlar kazanan "ayıp" sözcükler...

     Öncelikle kafamızdan geçmişin baskısını ve cinsellikteki "ayıp" kavramım atmalıyız. Cinsel heyecan ve coşku duyduğumuzu, istekli olduğumuzu, kendi cinselliğimizden ve birbirimizin cinselliğinden kıvanç ve mutluluk duyduğumuzu anlatan bütün sözcükleri bol bol kullanmalıyız.

Sonraki Yıllarda Aşk Ve Orgazm:

     Birleşme öncesindeki sevişme ve oynaşlar sırasında nelerden hoşlanıyoruz? Bize neler yapılsın istiyoruz? Ne gibi okşama ve tahriklerle heyecanlanıyoruz? Eşimize bunları açıkça söylemekten çekinmemeliyiz. Özellikle kadınlar, "Yıllar geçtikçe cinsel ilişki mekanik bir işlev olup çıkıyor" diye yakınırlar. Kocaları artık onları cinsel birleşmeye hazırlamak, onları cinsel açıdan uyarmak için gereken okşamaları, tahrikleri ihmal etmektedir. Erotik sözler ve sevgi sözcükleri artık hiç söylenmediği gibi kadının erojen (duyarlı) bölgelerinin okşanması da geçmişte kalmış bir şeydir. Sırtta, göğüslerde, boyunda, omuzlarda, kulak memelerinde, bacakların iç yanlarında, klitoriste, saçlarda, yüz çizgilerinde sevgi ve hassasiyetle dolaşan dudaklar, dil, parmak uçları tembelleşmiştir.

     Birçok erkek de "Karım, cinsel birleşme öncesi okşama ve cilveleşmelerin salt kadını tahrik için yapılması gerektiğini sanıyor. Beni okşayıp hazırlamak hiç aklına gelmiyor." diye yakınır. Birçok kadın kocalarının da okşanmaktan haz duyduğunu bilmez gibidirler. Oysa tıpkı kadın vücudu gibi erkek vücudu da sevişme sırasında tek bir "erojen (duyarlı) bölge" olup çıkar ve okşanmak, dokunulmak, uyarılmak ister.

     Kimi çiftler önsevişme sırasında değişiklikten, bir çok çeşitlemeler denemekten hoşlanırlar. Kimileri yıllar yılı hep aynı yöntemi kullanmaktan hiç bıkmazlar. Kadınlar önsevişmeye genellikle daha çok ihtiyaç duyarlar. Çoğu erkek, kadınlarına yeterli önsevişme uygulamaktan hoşlanır, eşlerinin heyecanlanmasını görmekten de zevk alırlar.

     Ama bu demek değildir ki, yıllar boyunca ille her cinsel birleşmeden önce ön-sevişme yani birleşme öncesi okşama ve oynaşmalar yapmak zorunluluğu vardır. Tersine, kimileyin eşlerin ikisi de hiç zaman harcamadan doğrudan birleşmeye geçmek isterler. Kadın o anda birleşmenin hemen gerçekleşmesini arzulamaktadır. O andaki arzusu, ihtiyacı, erkeği ta içinde hissetmektir. Ya da erkek en çok ve her şeyden önce eşiyle tam birleşme sağlamayı istemektedir.

Eşzamanlı Ruhsal ve Cinsel İlişkinin Yolu:

     Bedensel yaklaşımdan önce eşlerin birbirlerine karşılıklı olarak verdikleri "cinsel sinyaller" uyarılmada önemli rol oynar. Eşlerde karşılıklı cinsel istek uyandıran bu sinyaller arasında yüz ifadelerini, bedenin duruşunu, ses tonunu, bakışları sayabiliriz. Kadın ve erkeğin birbirleri için cinsel yönden çekici olmaları ve bu çekiciliklerini belli bir süre sürdürmeleri, ruhsal ve cinsel uyarılmada rol oynayan etkileşim biçimidir. Denilebilir ki, bu evrede insan için en etkili uyaran, karşı cinsten bir insanın psikoseksüel davranışlarıdır. Bir başka deyişle, eşlerin birbirlerini arzulamaları, bu arzularını etkili bir dille, sözlü ya da sözsüz bir iletişimle birbirlerine duyurmaları cinsel eylemi başlatan cinsel yaklaşımdır.

     Cinsel yaklaşım, eşlerin birbirlerine ruhsal yönelmeleri ve birbirlerini hazırlayarak cinsel uyarılmaya duyarlı duruma sokmaları evresidir. Bu evrede cinsel etkileşimi bozan ve uyarılmayı engelleyen söz ve davranışlara dikkat edilmelidir.

     Sağlıklı ve başarılı cinsel ilişki, eşler arası normal bir etkileşim ortamında, elverişli cinsel yaklaşıma dayanan, her iki cinste derece ve süre bakımından yeterli bir cinsel uyarılmayla gerçekleşebilir.

     Eşlerin Birlikte Orgazma Ulaşması:

     İdeal olarak her cinsel birleşme, eşzamanlı bir orgazmla sonuçlanmalıdır. Yani cinsel birleşme sırasında erkekle dişi aynı zamanda, birlikte orgazm olmalıdırlar. Hepimizin de istediği budur. Erkek, kadının heyecanını izler, bu heyecanın yeterince gelişip doruğa ulaşması için ona zaman tanır ve kendi heyecanının temposunu ayarlar. Eşinin "hazır" olduğu anı bilir. Kadın da erkeğinin gitgide coşan heyecanına uyup kendini bırakarak doruğa onunla birlikte sürüklenir. Bu ideal bir durumdur.
  Her birleşme bu umudu içerir, bu idealin beklentisiyle gerçekleşir. Gel gör ki umduğumuzu her zaman bulamayız. Çoğu evliliklerde kadının "havada kalması" doyumsuzluğu ne yazık ki gereğinden sık rastlanan bir olaydır. İşte böyle durumlarda orgazma ulaşamayan eşin herhangi bir yoldan orgazma ulaştırılması ilişkiye çok şey kazandırır.

     Ne var ki yıllar ilerlediği halde eşler hiçbir zaman birlikte orgazma ulaşamıyorsa işin rengi değişir. Eşzamanlı orgazmın cinsel yaşantıda hiç yeri yoksa durup düşünmenin zamanıdır.

     Eşleri Birlikte Fiziksel Ve Ruhsal Doyuma Ulaştıran Metod:

     Başlangıçta bu tuzağı aşmak daha çok erkeğe düşüyor. Hem biyolojik hem de psikolojik yönden erkek lider olduğu zaman, cinsel birleşmenin de daha doyumlu ve dengeli olduğu bir gerçektir. Erkeğin lider olması demek karısından önce kendisini düşünmesi demek değildir. Karısının da doyuma ulaşması için öncülük etmesi, sırasında yol göstermesi demektir. Bir kadın için, kocası birleşme sırasında beklemesini biliyor ve eşine zaman tanıyorsa, o erkek başarılıdır ve karısını doyurmasını bilen erkektir.

     Bir erkeğin erkekliğini, cinsel gücünü tümüyle duyumsayabilmesi için cinsel eylemi gerçekleştirebilmek kendi başına yeterli gelmez. Erkek aynı zamanda eşini cinselliğe hazırlayıp cinsel doyuma vardığını, ona cinsel doyumu tattırdığını bilmek ister. Kadınına neyin zevk ve doyum verdiğini anlayıp ona göre davranmak, bir erkek için kendi doyumu kadar önemlidir. Yoksa cinsel eylem bir "birleşme" olmaktan çıkar, erkeğin bir başka tür mastürbasyonuna (el ile doyuma) dönüşür.

     Kadınına yol gösterip liderlik etmek isteyen erkek, onun genelde cinsel heyecan duymak için kendinden daha çok zamana ihtiyacı olduğunu anlamakta gecikmeyecektir. Onun birleşme öncesi okşamalara, oynaşmalara, kendinden daha çok ve uzun cinsel uyarılara gerek duyduğunu akıldan çıkarmayan erkek, klitorisi (sürekli ama yumuşak) dokunuşlarla tahrik etmeye başlamadan önce, cinsel yönden duyarlı olan öbür erojen (cinsel duyarlı) bölgeleri öpüp okşar. Ona hayranlığını belirtir, sevgisini söyler. Onun nelerden hoşlanıp heyecanlandığını keşfeder. Birleşmeden önce onun "hazır" olmasını, yani vajina bölgelerini yeterince nemlendirip kayganlaşmış olmasını bekler. Cinsel birleşme sırasında türlü hareket yöntemleri deneyerek kadının en çok hangisine cevap verdiğini algılamaya çalışır.

     Bu liderlik tutumunun erkeğe yararı yalnızca eşini hoşnut kılmanın verdiği tatmin hissi ve dolaylı zevk değildir. Dikkatini eşinin nelerden zevk ve heyecan duyduğu konusu üstünde toplayan ve eşinin cinsel birleşmeden zevk almasına uğraşan erkek, böylece kendisinin erken boşalma sıkıntısına karşı da en güzel önlemi almış olur. Eşini düşündükçe kendi sorunlarını ve kaygılarını unutur. Cinsel enerjisini salt kendi üstünde yoğunlaştıracağı yerde dağıtmış, eşiyle kendi arasında buluşturmuş olur.

     Erkeğinin anlayışı ve sabrı sayesinde rahatlayan kadın da şimdi onun istediği gibi olmak, yani ona zevk ve doyum sağlamak arzusu duyacaktır. Böylece o da, onun nelerden hoşlandığına dikkat etmeye, onu heyecanlandırmak için çaba göstermeye başlayacaktır.

     Erkek de kadın kadar okşanmak ister. Gerçi penis onun cinsel açıdan en duyarlı organıdır ama vücudunun diğer bölgelerinin okşanması da onu hoşnut eder.

     Cinsel birleşmenin bitiminden sonra kimi eşler, hemen ayrılıp sırtlarını döner uyurlar. Cinselliği, "birlikte ve karşılıklı zevk alıp doyum bulma" olarak görüp gerçekleştiren eşler ise cinsel ilişkinin de sevginin bir parçası olduğunu bildikleri için cinsel birleşmeden sonra da bir süre birbirlerine sarılarak yatarlar.

Kadinda orgazm nedir ?

Orgazm, cinsel uyarım ve zevkin en yüksek noktası olarak tanımlansada, bu tanim herseyi dile getirmeken mahrumdur.

Orgazm; Kadin ruh ve bedeninin cinsellik araciligi ile zirveyi yani en doygun, en mutlu anini diger bir deyime DENGE yi yakalamasidir.

Yaradici kadin ve erkek arasinda ruhsal ve bedensel baglaniyi kurmalari icin cinsel yasami arac olarak kullarina vermistir. Cinsel yasam denen iletisim araci; maddesel ve manasal araclar oarak 2 arac kullanir. Kisacasi hislerden uzak cinsel iliski, maddesellesir ve kadin-erkek ruh ve bedeneri arasindaki birlesmeyi, bundan dogacak dengeyi saglayamaz.

Asagida orgazm konusuna bilimse yani maddesel olarak yaklasacagiz ve zaman zamanda orgazmin duygusa, hissel yaninida die getirecegiz.

Orgazm sırasında nefes alıp verme sıklığı, kalp hızı ve kan basıncı artar. Göz pupilleri büyür, dudaklar koyulaşır, göğüs uçları dikleşir, klitoris ıslanır ve sertleşir. Artan heyecanla beraber deri kızarır ve terleme başlar. Kadında büyük dudaklar, klitoris, vajen ve pelvik organlar penisteki gibi büyür ve genişler.

Orgazm Nasıl oluşur?

Cinsel islemlerin hepsi kadin ve erkek arasindaki ruh ve beden baglantilarinin kurulmasi icindir.

Bazen orgazmdan hemen önce dakikalarca süren bir haz dönemi vardır. Orgazm, vajinada ve/veya rahimde hissedilebilen istemsiz ve zevk veren kasılmalarla aniden ortaya çıkar. Bazı kadınlarda orgazm, kasılmalar hissedilmeden gerçekleşir. İstemsiz kasılmalar ve spazmlar, bacaklar, karın, kollar ve sırt gibi değişik vücut bölgelerinde görülebilir. Orgazm sırasında vajen bezleri vajinayı iyice kayganlaştıran ve sıklıkla erkekteki orgazma benzetilen bir sıvı salgılarlar.

Orgazm ile ilgili kasılmaların spermi vajinadan rahim ağzına doğru yönlendirdiği ve birden fazla ardarda orgazm yaşayan kadınlarda, orgazmın olmadığı sekse göre bu yönlendirmenin çok daha fazla olduğu düşünülür.

Kadin ve erkekte Erojen Bölgeler

Kadın ve erkek vücudunda çok sayıda erojen bölge vardır.

Erkek vücudundaki Erojen Bölgeler

Kadın vücudunda çok sayıda Erojen Bölgeler

Kadın vücudunda çok sayıda erojen bölge vardır. En çok bilinenleri vajen ve klitoristir. Orgazm da vajinal ve klitoral orgazmlar olarak ikiye ayrılabilir. Klitoris çevresindeki bölgeler çok duyarlıdır. Tek fiziksel fonksiyonu cinsel zevk vermektir.
Canlilar yaratildiklarindan beri, oragazmi, orgazm türlerini, orgazma giden yollari ve orgazm neticelerini arastirmislardir. Orgazm türleri, Orgazma götüren yollara göre adlandirilabilirler.
Orgazma götüren yollar; orgazmin neticeleri yani kalitesi hususunda cok önemi rol oynamaktadir. Bu nedenledir ki, orgazmorgazma ulastiran iki anakategoride toplanabilirler.

Orgazm  tipleri

Kadinda ve erkekte orgazm tiperi degisiktir.

1. Kadin orgazm tipleri


Birçok kadın klitoral orgazmın en yoğun orgazm olduğuna inanır. Kadınlar vajinal orgazma ulaşmanın daha zor olduğuna inanırlar. Vajenin dış 1/3'ü en duyarlı bölgesidir. Klitoral veya Vaginal orgazmın diğerinden daha iyi, daha önemli olduğunu söylemek mümkün değildir, her ikisi de orgazmin yani bir bütünün  birer parcalari olup allah tarafindan sebepli ve maksatli olarak ayri ayri, bir bütünün parcalari olarak ayadilmislardir. Klitoral ve Vajinal Orgazmlar farklı zevk alma biçimleri olsalarda, erkek ve kadin arasindaki ruhsal ve bedensel tam ietisim icin tek baslarina yeterli olmayip, allah tarafindan ruhsal ve bedensel baglantilarin farkiliklarina göre yaradilmislardir. Her kadın, eger Tam Orgazm i bimiyorsa veyahutta elde edemiyorsa,  bilgi seviyesine göre kendi tecrübeleri ile birini tercih edebilir ve bu nedenle, her tip kadının partnerinin, kadının tercih ettiği tipi bilmesi önem taşır.

1. Erkekte orgazm tipleri

Birçok erkek penetral orgazmın(menisli) en yoğun orgazm olduğuna inanır. Erkekler mim le orgazma ulaşmanın daha zor olduğuna inanırlar. Penisin dış 1/3'ü en duyarlı bölgesidir. Penetral veya mim orgazmın diğerinden daha iyi, daha önemli olduğunu söylemek mümkün değildir, her ikisi de orgazmin yani bir bütünün  birer parcalari olup allah tarafindan sebepli ve maksatli olarak ayri ayri, bir bütünün parcalari olarak yaradilmislardir. Penetral ve mimal Orgazmlar farklı zevk alma biçimleri olsalarda, erkek ve kadin arasindaki ruhsal ve bedensel tam ietisim icin tek baslarina yeterli olmayip, allah tarafindan ruhsal ve bedensel baglantilarin farkiliklarina göre yaradilmislardir. Her kadın, eger Tam Orgazm i bimiyorsa veyahutta elde edemiyorsa,  bilgi seviyesine göre kendi tecrübeleri ile birini tercih edebilir ve bu nedenle, her tip kadının partnerinin, kadının tercih ettiği tipi bilmesi önem taşır.

Kadinlardaki G-Noktasi gibi erkeklerdede mim in bulusu olan mim noktasi vardir. Bu konu asagida detayandirilacaktir.

Kadının orgazm olmasının sağlanması için ilişkide ne tür değişiklikler yapılabilir?


Eger İlişkide aynı anda orgazm olunması diye bir gereklilik yok düsüncesinde iseniz, İlişkide kadın ile erkeğin aynı anda orgazm olması diye bir gereklilik söz konusu degildir deselerde, orgazma bedensel yaklasanlar, erkek ile kadin arasindaki ruhsal ve bedensel tam iletisimden, tam kaynasmadan, tam DENGE den istifade edemeyeceklerini de bilmek mecburiyetindedirler. Eger cinsel iliski ile iki karsit cins arasinda tam bir bedensel baglani kurulabilmeli ki, tam ruhsal ve bedensel iletisim saglanabilsin ve tam orgazma ulasilabilsin.

Ideal olan kadının eşi ile birlikle  orgazm olmasıdır. Ancak bu sekide cinsel iliski, ortak son ile yani tek vücud olmakla zirvede, doyumla, tek vücutlukla sonlanabilir. Ideale en yakini kadinin esinden önce orgazm olmasıdır. Bunun disindaki olanak olan en kötü olanak erkegin kadindan önce orgazm olmasidir.

Orgazma kavusan erkek, errekteligin zirvesine gelerek, bilincli veya bilincsiz olarak kadinindan önce zirvede orgazmi yakaladiginda, zirveye yaklasmis kadini erkegin aniden gelmesi, kendisini tuhen ve bedenen terkederek, ona sirini dönerek, orgazminin tadini cikarmasi, dolayisi ile kendisini yariyolda terketme kallesligi, kahpeligi göstermesi ile aniden zirveden asagi yuvarlanir.

Bu durumda erkek kadinina nazaran, kisisel orgazminin zevkine varip, kadinini unutur ve orgazm olduktan sonra ereksiyon etkinliğini kaybetmeye başlar. Erkek erreksiyonnu kaybederken, yari yolda birakilmanin hayal kirikigina ugratilan kadin, erreksiyonunu aniden kaybetme mecburiyetinde birakildigindan, kendisine yapilan bu ihaneten dolayi, erkegine karsi kinlenir, kizginlasir, hircinlasir.

Orgazmla orgazmlanan erkek, kadinina ihanetini telafi icin akilsal olarak yeni bir ilişkiye baslama olanagini secsede, bu secenege kendisinin bedeni ve ruhu karsi cikar. Yen bir iliskiye gecebilmesi icin erkegin bedensel ve ruhsal olarak hazır olması belli bir süreyi gerektirir. Cünkü orgazm alan erkegin penisi hemen errekte olup kalkamaz, sertlesemez. Orgazmin tadini cikartm,aka olan erkegin rhuda bunlara müsade etmez.

Orgazm geciktirme

Erkek kadininin orgazmini beklemek icin kendi orgazmini erteleyebilir. Erkegin orgazm süresini uzatmasinda  ona kadininin destek olmasi sarttir. Erkek bunu nasilyapabilir ? sorusunun cevabini ilerde verecegim.

Kadin Erkeginin kendisinden önce gelecegine inandigi orgazm zamanina, kendi orgazm süresini kisaltarak  uyabilir, erkegi ile ayni anda orgazma kavusabilir. Kadinin orgazm süresinin kisaltilmasinda, ona erkeginin destek olmasi sarttir. Erkek bunu nasilyapabilir ? sorusunun cevabini ilerde verecegim.

Eger erkek kadindan sonra orgazma varabilecekse ki,  kadin erkeginin orgazmini beklemek icin kendi orgazmini erteleyebilir. Kadinin orgazm süresini uzatmasinda  ona erkeginin destek olmasi sarttir.  Her ne kadar günümüz sartlarinda genelde erkek kadinina nazaran erken orgazma ulasabiliyorsada, günümüz sarlarina uymamis kadindan sonra belleri gelen(orgazm) erkeklerde cok nadir olsada vardir. . Erkek bunu nasilyapabilir ? sorusunun cevabini ilerde verecegim.

 

Orgazm hizlandirma

Kadin Erkeginin kendisinden önce gelecegine inandigi orgazm zamanina, kendi orgazm süresini kisaltarak  uyabilir, erkegi ile ayni anda orgazma kavusabilir. Kadinin orgazm süresinin kisaltilmasinda, ona erkeginin destek olmasi sarttir. Erkek bunu nasilyapabilir ? sorusunun cevabini ilerde verecegim.

Orgazm ince ayari

Orgazma yaklasildiginda taraflar akillarininda zamanlama vakti ayari yardimi ile ayni anda orgazma gelmek icin erreksiyonlarini hafifce hizlandirmak veya yavaslatmakla ayni orgazm anini yakalayabilirler. Erkek kadinin, kadin erkeginin orgazm anini ruh ve bedenin verdigi sinyalerle akilin kararari ile bilebilir, eger aralarindaki ruhsal ve bedensel  iletisimlerle elde etikleri bigileri akila tam göndererek, tam iletisimi tam kurabilmislerse ve akil saglikli caisiyorsa.

Mesela

Erkek kadinin belinin ne zaman gelecegini akliyla tespit edip, kendi orgazm süresini akliyla ruh ve bedenine gönderdigi emirlerle aniden hizlandirabilir, yavaslatabilir. 

Kadin erkeginin belinin ne zaman gelecegini akliyla tespit edip, kendi orgazm süresini akliyla ruh ve bedenine gönderdigi emirlerle aniden hizlandirabilir, yavaslatabilir.

 

Ardarda Orgazm

Erkek Orgazma varmissa, ruhsal ve bedensel erreksiyonunu kaybetmeden cinsel iliskiye hicbirsey olmamis gibi devam edebilir. Fakat bunu genelde erkeklerin cogunlgu yapamaz. Eger ruh, iliski disinda tutulursa bu mümkündür.

Erkekler kadinlar gibi ardarda orgazm olabilirler. Fakat bunu genelde erkeklerin cogunlugu beceremez. Eger ruh, iliski disinda tutulursa bu mümkündür.

Ruhlarini devre disi birakmadan erkekler kadinlar gibi ardarda orgazm olabilirler. Ama bu orgazmlari, kadinin 1. orgazmindan sonra olabilir. Yani kadin orgazmi yakalamadan erkegin ruh ve bedeni ile ardarda orgazm olmasi mümkün degildir.

Kadınlar arka arkaya defalarca orgazm olabilirler ve aynı ilişki içerisinde bile çok sayıda orgazm olabilirler. Bunun için erkek, kadının orgazm olabilmesi için gerekli koşulları sağlamalı ve çaba göstermelidir.

Ardarda orgazm, uzun süreli ilk orgazmdan sonraki orgazmlarda, çok kısa süreidir hatta pespese gelir.

http://kadin.hastaliklari.com/resimler/makale/g_noktasi.jpg

Orgazm türleri

A. Tam ORGAZM

Vagina ve Klitorisin ruh ve beden arasindaki iletisim icin köprü olarak kullanildigi orgazm olup, en kamil orgazmdir.

A. Kismi ORGAZMLAR

1. Klitoral orgazm, Penis-Klitoris iliskisi ile erisilen orgazmdir. 

2. Vaginal orgazm, Penis-Vagina iliskisi ile erisilen orgazmdir. 

3. Anal orgazm, Penis-Anüs iliskisi ile erisilen orgazmdir. 

4. Oral orgazmPenis-Agiz, Vagina-Agiz iliskisi ile erisilen orgazmdir.

5. Elle OrgazmPenis-El avucu, Vagina-Parmak, el iliskisi ile erisilen orgazmdir.

6. Penis-Kalca orgazmi,

7. Penis-Anüs-Vagina+Klitoris üstü orgazmi

8. Penis-Göbek orgazmi

9. Penis-Meme orgazmi

10.Klitoris-Bilek

11.Klitoris-Boyun

12.Klitoris-Bacak

13.Vagina-El, parmak

14. Vagina-Cisim

Klitoris ve Vaginanin birlikte köprü olarak kullanildiklari orgazm haricindeki hicbir orgazm mükemmel degildir, kismi orgazmdirlar.

Manasizca kurulan maddesel cinsel iliskilerde, manasini kaybetmis her iliski gibi, basitlesir ve kisiye verebileceklerini tam veremezler.

Kismi cinsel iliskiler; Penis-Vagina+klitoris iliskisinin esdegeri olmadigi gibi, zaruretten mecburi olarak basvurulan iliski sekileridirler.

Kismi cinsel iliskierin neden normal(penis-vagina+klitois) iliskiye esdeger olmadigini, onun getirilerini getiremeyecegini  anlayabilmek icin, cinsel iliskinin incelenmesi zorunlu olmaktadir.

ORGAZM ve iSLAM

Cenab-i Allah Adem ile Havva yi yaratirken, ikisinin birbirlerini karsiliki olarak tamamlamalarini, birbirlerini tamamlayarak, ruhen, bedenen ve akilen TEK VÜCUD olabilmelerini saglamak istedi. Bunun icinde, testestoren hormonlari ile, erkeklik cinsel organlari, vs..ile erkeklik özellikleri ile Ademi, östrogen hormonlari ile, kadinlik cinsel organlari, vs..gibi kadinlik özellikleri ile de Havvayi donatti. Donatti ki, bu özellikleri sayesinde karsit cinsler;

1. Birbirlerini cekebilsiner. Buna Cinsel cekim hali denir.

2. Birbirleri ile birlesebilmek icin köprüer kurabilsinler. Buna Cinsel iliski hali denir.

3. Kurduklari bu köprüler aracigi ile ruh, beden ve akillarini birlestirebilsiner. Buna Orgazm hali denir.

4. Birlikte insan mertebesinden cikip, maddi ve manevi dünyadan bir süreliginede olsa, cikip, kurtulabilsinler. Buna Tek Vucud hali denir.

Kadin ve Erkege verilen özellikler bir bütünün yani TEK VÜCUD un parcalaridirar aslinda. Bu parcalar yanyana getirildiginde, TEK VÜCUD olunur. TEK VÜCUD; bünyesinde disiligin ve erkekligin nötralize edildigi, erkeklikten ve disilikten uzak bir varliktir.

Bilindigi üzere erkeklik ve disilik vasiflari olmayan sadece ALAH tir. Kadin ve Erkek maddi ve manevi özellikleri tasiyan cinsel iliski esnasinda doyuma erdiklerinde, diger bir deyimle orgazma beraberce kavustuklarinda, yine diger bir ifade ile, tek vücud olduklarinda, allahin bu vasfina mi ulasmis olmaktadirlar ?

Nötralize ve tek bir vücud haline gelen  iki insanin ortaya getirdigi tekvücud , gecici sürelligine allahin bu vasfina kavusamaz ama bu vasfa azda olsa yaklasir.

Cinsel iliski, Orgazm kelimeleri maaesef hic bilinmeyen, bir o kadarda cok ucuz kelimelerdirler.

Her türlü cinsel iliskinin hedefinde illaki orgasm yani bel gelmesi vardir, bu bazen kasitli oarak inkar edilsede.

Orgazm nedir ?

2 veya daha fazla karsit cinsten insanin ruh, beden ve akillari arasinda, cinsel organlari araciligi ile kurduklari cinsel iliski, köprü sayesinde erisebilecekleri en üstün iletisimle erisilebilen nötral duruma DOYUM, ORGAZM denir.

Zannedersem simdi bu isik altinda hakikatler baska görünmeye baslanmistir.

 

Kadinin cinsel anatomisi

klitorisKadinin cinsel organi, kadinin ruhi ve bedeni ic dünyasinin disariya acilan tek kapisidir. Kalin dudaklar tarafindan kadinin tüm cinsel organlari bir ana kapi gibi kapatilir. Kadin cinsel hazarla hazanmaya baslayinca bu kain dudaklar 2 kenara dogru cekilirler ve böyelikle kadinin üm cinsel organlari oraya cikarlar.

Kalin duvarin üstünde venüs tepesi olup, Kadinin cinsel organlari öne dogru venüs tepesi ile korunur. Venüs tepesinden asagiya dogru inildiginde, eger cagina kalin duvari acilmis ise, klitorisi koruyan kalin ve ince kitoris dudaklar göze carpar.. Kitoris ince dudaginin en üste kesistigi noktanin altinda, icinde klitoris vardir. Klitorisin tam altindan itibaren sagli sollu vagina ince dudagi catal gibi ikiye ayrilarak, vaginanin sagina ve soluna dogru uzanmaya baslar. Bu vaginayi cevrelemek icin 2 ye ayrilan kalin vagina dudakari, vaginanin bitimine kadar vaginayi her 2 taraftan cevreler ve vaginanin tam altinda birbirleriye birlesirler

klitoris

Vagina ince dudagi, vaginayi ve ürin cikisini koruyan bir dudaktir. vagina Ince dudagida, vagina kalin dudagi tarafindan cevrelenerek korunur. Ürin deligi yukarda, vagina deligi ise onun asagisindadir.

Özetlersek, en önemli cinse organar olan klitoris ve vagina teker teker ikiser adet korunma dudaklari ile korunurlar ve bunarin hepside komple bir kalin dudak tarafindan dis tesirlere karsi korunur.

Kadın ve erkeğin cinsel ilişki sırasında birlikte ya da her biri ayrı ayrı duyumsadıkları gerilimin doruk noktaya ulaşıp tüm bedeni kaplayan haz duygularıyla çalkalanmasına da orgazm denir.

     Orgazm durumları, eşleri fiziksel açıdan rahatlattığı gibi ruhsal açıdan da sağlıklı kılar.

Cinsel Tepki Evreleri

     Kadın ya da erkek, cinsel istek heyecanına tam manasıyla kapılmış durumdayken, bir tür cinsel faaliyetle boşalma yolu arar. Hangi aktiviteyi gerçekleştireceği, içinde bulunduğu imkanlara bağlıdır.

     Seçimi ne olursa olsun, kadın ve erkekte vücudun gösterdiği tepki hep aynı yolu izler. Cinsel tepkilerin karşı cinsle cinsel bütünleşmesi ya da kendini tatminden kaynaklanması, fizyolojik açıdan farklılık getirmez. Sadece ruhsal açıdan değişik duyumlar alır.

      Cinsel tepkiler insandan insana değişir. Örneğin bir kadın daha aşk oyunlarının başlangıcında bile çok büyük hazlar elde ederek yükselmeye başlayıp boşalabilirken, bir başka kadın saatlerce süren okşama ve dokunmalar karşısında hislenemeyebilir.

     Cinsel tepkiler birkaç evreye ayrılarak gözlenebilir. Bunları heyecanlanma, düzlük, orgazm ve geri dönüş olarak tanımlayabiliriz.

     Heyecanlanma

     Erkeklerde cinsel heyecanlanmanın göstergesi, ereksiyon yani penisin sertleşmesidir. Bu organın içindeki süngerimsi doku heyecan nedeniyle kanla dolduğundan penisin sertleşmesi, uzaması, kalınlaşması ve dikleşmesi mümkün olur.

     Kadında ise cinsel heyecanlanmanın en belirgin göstergesi, dölyolunun ıslanmasıdır. Etkili uyarım sonucu dölyolu duvarları berrak ve kaygan bir sıvı salgılar. Bu sıvı cinsel birleşmeye hazırlık olarak kısa sürede tüm dölyolunu kaplar. Eğer bu sıvılanma durumu olmasaydı, erkeğin organı kadınınkine kolayca giremezdi ve dolayısıyle her iki taraf da zevk yerine acı duyardı.

Orgazm:

     Kadın ile erkeğin cinsel tatmininde önemli bir nokta da orgazm olayıdır. Yani her iki cinsin cinsel doyuma ulaşıp ulaşamamaları önemlidir. Erkek yukarıdaki şartlara göre haftada birkaç kez orgazm olabilirse de kadın, bir ilişkide orgazm olduktan sonra bile kısa sürede tekrar tekrar uyarılabilir ve orgazmlar tekrarlıyabilir. Erkek için bu mümkün değildir. Erkeğin tekrar uyarılabilmesi için yani yeniden orgazm olabilmesi için en asgari birkaç saatin geçmesi gereklidir. Bunun dışında bir sayı erkek için sağlık yönünden sakıncalıdır. Durumun vehametine göre erken ölüm bile sözkonusudur.

     Kadın, cinsel ilişkide doyuma geç ulaşır ve geç çözülür. Bir süre zevkin zirvesinde kalabilir. Erkek ise cinsel doyuma çabuk ulaşır ve çabuk çözülür. Erkek kendisinin orgazm olmasını geciktirebilirse bu çok iyi bir hal olur. Bu sürede eşinin birkaç kez orgazm olmasını sağlıyabilir. Kendisi daha sonra doyuma ulaşabilir. Erkek orgazm olmadıkça bir cinsel ilişki periyodunda penisi sertliğini korur. Kısa sürelerle sertlik kaybolsa bile kısa aralardan sonra sertlik tekrar görülür. Bu şekilde eşini yeterince mutlu edebilir. Bu, herşeyden önce, erkeğin cinsel küitürüne ve iradesini kullanmasına bağlıdır.

     "Aşk, bir dakika sevmek bir ömür." sözü daima hatırda tutulmalıdır. Cinsel ilişki olayı, gerçekte sevgi olayının zirve noktasıdır. Aşk, sevgi varsa cinsel ilişkiler önem ve değer kazanır.

     Eşler, "acaba ben eşimi nasıl tatmin edebilirim?" diye kafa yormalıdırlar. Biri aktif, diğeri pasif değil, ikisi de aktif olmalıdır. Cinsel mutluluğu etkileyen temiz ve güzel giyim, çevre, psiko-sosyal durumlar ve temizliğe çok dikkat etmelidir.

Çocuklar, Anne Babalarının Cinsel Yaşantılarından Etkilenir Mi?

     Ana babasının cinsel ilişkisine tanık olan her çocuk korkar. Babalarının annelerinin canını yakmasından korkarlar. (Bazen de annelerinin babalarının canını yaktığını düşünebilirler.) Cinsel ilişki sırasında can yandığı korkusu yetişkinlik yaşamına da taşınır. Cinsel birleşme yaparsa cinsel organına zarar vereceğini düşünür. Bazı çocuklar cinsel birleşmeye tanık olmasa da ana-babasının yatak odasının kapısından ya da duvarından geçen sesleri duyabilir. Bu durumda da yine cinsel birleşme onda korku oluşturur. Onun için çocuklarla anne babanın aynı odada yatmaları sakıncalıdır. Bilhassa cinsel ilişki esnasında çok dikkatli olmalı.

Orgazm Sırasında Cinsel Organlardaki Değişimler:

A- Kadında Orgazm Sırasında Neler Olur?

     Kadından kadına ve bir durumdan diğerine göre farklı olabilir. Genellikle zevkin doruk noktasına gelindiğinde, geniş ölçüde kontrol edilemeyen ve klitoris üzerinden vajinaya, rahime, perine ve anüs bölgelerine ve çoğu kez de tüm beden üzerine yayılan ritmik kas kasılmaları kendini gösterir. Vajina, ön kısmın üçte birlik bölümünde zevk dolu bir şekilde kasılarak daralır ve bu bazen de vulvaya ve döl yatağına kadar artar. Beyin dalgaları karakteristik bir şekilde değişir (derin gevşeme ve hipnozda olduğu türde dalgalar); kalp hızı artar ya da bir ritmik vuruş eksik yapar, yüz ifadesi de çoğu zaman istem dışı değişir.

     Bilinç ise o an "tam anlamıyla yerinde" veya "silinmiş gibi" olabilir. Bazı kadınların aynı zamanda yoğun bir renk duyarlılıkları olur, bazısı gözlerini kapar, derin derin nefes verir, sesler çıkartır; başkası ise zevk dolu boşalmanın tadını sessizce çıkartır. Orgazmın her biri sadece birkaç saniye sürer, azami olarak yarım dakika. Orgazm sonrası belli bir süre dinlenmesi gereken erkeklerin aksine kadınlar orgazmı kısa zaman aralıklarında, arda arda yaşayabilirler. Ancak bu daha çok dış ve iç şartlara bağlıdır ve bir tek orgazmda olduğu gibi, zorla meydana getirilemez. Cinsel zevk, bedenbenlik ve ruh arasındaki komplike yapıdır. Hiçbir suretle mekanik işlemez ve her defasında şekil değiştirebilir.

 Önce Kadın Vücudundaki Değişimleri Ele Alalım:

     Birleşme sırasında kadının vajinasını çevreleyen kaslar gerilerek vajina ağzını daraltır.

     Bu daralış penisin girişine engel olma hissi oluştursa da oluşan gerilim girişe tam bir engel meydana getirmez. Penisin vajina içine kayışına bu sırada artan vulva salgıları da yardım ederler. Giriş tam anlamıyla olduktan sonra penis, vajinanın kasları ve sıcaklığı ile temas eder. Bu faktörler penisin ereksiyon (sertleşme) halini artırırlar. Bundan sonra doğal kronik hareketler başlar. Bu anda penis ve vajinayı örten mukozanın zedelenmemesi için collum guddelerinin ve vajinanın salgısı artar. Vajinanın etrafını saran kaslarda birden gerilerek penisi sıkar. Penis derisinin vajina mukozası ile bu sıkı teması sonucu, sperm boşalır. Vajina çok daraldığı için içine dökülen sperm rahim ağzının önünde birikir, vajina girintilerinde birikmesi önlenmiş olur.

     Vajinayı çevreleyen kasların çalışması iradeye tabidir. Fakat asıl çalışma çok defa bilinçsizce olanıdır. Kadının bünyesine, sinirlerin ve bu adalelerin iyi çalışmasına, birleşmenin fazla veya az yapılmış olmasına, kadının çok veya az veya hiç doğurmamış olmasına bağlıdır.

     Kadının heyecanlanma evresi sırasında dölyolu uzunluğunun içte kalan üçte iki bölümü boydan boya enine büyüme gösterir. Kadının cinsiyet organlarından olan dış dudakları doğum yapmayan kadınlarda cinsel heyecanla birlikte düzleşip ortaya çıkar.

     Doğum yapmış kadınlarda ise biraz daha fazla genişleyerek yine döl yolu girişini açığa çıkarır. İç dudaklar da tüm kadınlarda belirgin bir biçimde şişer ve koyu kırmızı bir renk alır.

     Erkeğin penisinde olduğu gibi, kadının klitorisinde de dokuların kanla dolması sonucu büyüme ve sertleşme olur. Bu suretle bu organ aşağı doğru gelerek penis ile temas eder. Böylece kadında cinsel uyarım artar. Bu arada kadının dölyatağı da büyür. Yerinden daha yukarı doğru çekilerek dölyolunun uzamasını sağlar.

     Cinsel heyecanlanma, kadınlarda da erkeklerde de göğüs uçlarının dikleşmesi ve sertleşmesini sağlar ve daha duyarlı olurlar.

Erkekte Meydana Gelen Değişimler:

     Seksüel merkez dimağda (beyinde) bulunur. Bir kadınla temas edildiği, erotik yazılar okunduğu, cinsel arzuyu etkileyecek şeyler seyredildiği veya konuşulduğu zaman cinsel duyu artar. Bu suretle harekete geçen beyin merkezi, bel kısmına isabet eden bölgedeki ereksiyon (penisin sertleşmesi) merkezine uyarı göndererek onu harekete geçirir. Ereksiyon merkezi damarları genişleten sinirler aracılığıyla bu kez penisi uyarır. Bunun sonucu olarak penis kanla dolar. Penis sönük olduğu zaman da kendini besliyecek kadar kana sahiptir. Ereksiyon merkezinde uyarı gelince damarlardaki kan miktarında artma olur. Penisteki süngersi doku kanla dolar. Birleşme sırasında vajina ile temas eden penisten çıkan sinirler ereksiyon merkezini uyarımla bu merkezin faaliyetini arttırırlar. Penisin etrafını saran kaslar yeni uyarımlarla sıkışır, ereksiyon kuvvetlenir.

Düzlük

     Düzlük, heyecandan orgazma kadar uzanan yükselme düzeyine denir.

     Cinsel gerilimin artmasıyla tüm bedende adale gerilmeleri, nabız atışı hızlanmaları, kan basıncının yükselmesi, soluk alıp verme sıklaşması hissedilir.

     Kadında dölyolunun iç kısmının eni ve boyunda hafif büyüme görülür. Dışa yakın olan bölüm kan hücumuna uğrar. Bunun sonucu olarak ilk heyecanlanma evresinde biraz genişlemiş olan bu kısım, erkeğin cinsel organını iyice kavrayabilmek amacına yönelik olarak yüzde 33 oranında daralır.

     Bu evrede dış dudaklarda fazla bir değişikliğin görülmemesine karşın iç dudakların rengi koyulaşmayı sürdürür. Bu da artık orgazmın iyice yaklaşmakta olduğuna işarettir.

Orgazm:

     Orgazm, "şehvetli heyecan" anlamına gelen "orgazmos" sözcüğünden gelmekte olup cinsel heyecanın en üst noktasında ansızın geliveren adale ve sinir gerilimi boşalmasıdır. Bu olay kadında olsun erkekte olsun değişik olmayıp her iki cinsin de tadabileceği en yoğun hazdır.

     Orgazm, sadece bir kaç saniye sürer ve tüm vücudu saran ve sarsan bir dizi kasılmalar halinde ya da nöbet biçiminde algılanır.

     Orgazmın ardından tüm vücutta sonsuz huzur veren bir rahatlama, bir gevşeme hissedilir.

     Erkeklerde orgazm sırasında meni boşalması da olur, Kadınlarda ancak kadının kendisinin hissettiği boşalım diyebileceğimiz bir sıcaklığın cinsellik organında hissedilmesi söz konusudur.

     Erkekler genç yaşlardaki ilişkileri sırasında birkaç kez orgazma ulaşabilir, dolayısıyla boşalma sağlayabilir. Buna karşılık kadınlar birkaç yönden orgazma ulaşabilirler. Bazı kadınlarda orgazm kısa süreli ve hafiftir. Bazılarındaysa şiddetli ve uzun olur. Aynı kadın değişik durumlarda birbirinden oldukça farklı orgazmlar tadabilir.

     İlk birleşmeden önce oldukça soğuk görünen kadınların zamanla arzularında birden artma gözlenir. İlk birleşmede uzun süren bir sevişme sonucu orgazma ulaştığı halde bundan sonra daha kısa zamanda orgazma ulaşır.

B- Orgazm, Erkeklerde Nasıl Oluyor?

     Erkeklerde orgazm, cinsel bez yollarının ve yan organların, idrar yolunun, penisin tabanındaki adalelerin ve penisin irade dışı ritmik kasılmalarıyla başlar.

     İlk üç dört güçlü kasılma bir saniyeden daha az zamanda olur. Daha sonra kasılmaların arası uzar. Bu kasılmalar sonucu birikmiş olan meni idrar yolundan dışarıya doğru birkaç kısa fışkırmayla çıkar.

     Meni kimi zaman oldukça uzun mesafeye fışkırabilir. Kimi zaman da yavaşça dışarıya doğru sızar. Menin dışarıya çıkış şeklinin, bir erkeğin cinsel güçlülük ya da güçsüzlükle ilgisi yoktur. Hızlı fışkırma ya da yavaş sızma birikimin yoğunluğuyla ilgilidir. Bir orgazmda akıtılan meni miktarı, ortalama olarak bir çay kaşığını dolduracak kadardır. Kısa aralıklı boşalmalarda bu miktar giderek azalır.

Orgazmdan Sonraki Geri Dönüş:

     Orgazmdan sonra cinsiyet organlarının ve vücudun heyecan öncesindeki durumuna geri dönüşü, oldukça kısa bir sürede gerçekleşir. Geri dönüş diye adlandırılan bu evrenin heyecanlanma evresinin süresiyle orantılıdır.

     Bu evredeki gözle görülür fizyolojik değişiklik erkeğin penisinin sertliğini yitirmesidir. Bu yitim iki aşamada oluşur. Boşalmadan hemen sonra ilk sertlik yitimi başlar. Ancak organda yine de bir miktar sertlik vardır. Sertliğin tümden yitmesi heyecan evresi uzun sürmüşse epeyce zaman daha alır.

     Orgazmdan sonra kadın organlarındaki değişiklikler ise şöyledir: Dölyolunun dışa yakın üçte bir bölümündeki kan hücumuna uğrama hali çabuk ortadan kalkar. Dış ve iç dudaklar önceki durum ve boyutlarına döner. Klitoris saklandığı derinin altından çıkar ve dölyolu da olağan boyutlarına dönüşür.

     Orgazmdan sonra erkeklerde ve kadınların bazılarında her çeşit uyanlara karşın duyarsızlık görülür. Bu durum bir süre devam eder. Gençlerde oldukça kısa olan bu süre yaşlandıkça uzar. Kadınlarda ise erkeklerden daha belirsiz geçer. Kadınlar birbiri ardında birkaç kez orgazm yaşayabilir ve ancak son orgazmdan sonra duyum yitimi başlar.

Bazı Erkeklerde Orgazm Olamamanın Nedenleri Nelerdir?

     Bazı erkekler, cinsel birleşme esnasında kolay orgazm olamazlar. Bu duruma geç boşalma diyoruz. Bu sorunun tek bir nedeni yoktur. Bazı vakalarda, kullanılmakta olan ilaçlar orgazm refleksini bastırır. Bu durumda, mümkünse ilacın kullanımım kesme, sorunu ortadan kaldırır.

     Pek çok erkek mastürbasyon (el ile doyum) ya da diğer uyarmalar yoluyla boşalabilmesine karşın, cinsel ilişki sırasında, kontrolü kaybetme endişesiyle orgazm olamaz. Kaygıları bilinçsizdir ve sorunları çözmek için bir uzmana danışmaları gerekir.

 İlk Orgazm:

     Sağlıklı her erkek, evlendiği zaman orgazmın ne olduğunu bilmektedir. Başka hiçbirşey olmamış olsa bile yeniyetmeliği sırasında "ıslak rüya" görmüş ya da yarı uykulu yarı uyanık olduğu sıralarda "doruktan aşıp" boşaldığını hissetmiştir. Meni fışkırtmak (boşalmak) yeteneği, onun üreme organlarının etkinliğe geçtiğini, sperm (tohum) hücreleri ve meni (spermlerin içinde yüzdüğü sıvı) üretebildiğini kanıtlar. "Orgazm" deyimi cinsel doruğun duygusal bölümünü, boşalma deyimi ise işin fiziksel bölümü olan meni fışkırtma faaliyetini belirtir. Erkeğin yeniyetmelikten sonraki üretken yıllarında orgazm sırasında boşalma gerçekleşir. Ne var ki erkek çocuk ergenlikten önce de orgazm olabilir. Mastürbasyon yapan bir ergenlik öncesi erkek çocuk, orgazm olmayı keşfedebilir.

     Cinsel organlarına dokunan küçük kız çocukları ya da mastürbasyon yapan daha büyük kızlar da aynı "doruktan aşma" heyecanını yaşayabilir. Ne var ki bugün dünyamızın birçok toplumunda kültürel ve geleneksel olarak kız çocuklarına kendilerini korumaları ve cinsel arzularını frenlemeleri erkek çocuklara oranla daha çok telkin edilir.

     Bunun sonucu olarak kadın ilk evlendiği zaman cinsel ilişki sırasında yeterince serbest ve rahat olamamakta ve dolayısıyla doyuma ulaşmakta güçlük çekmektedir. Bu yetmiyormuş gibi, zamanımızda kadın, orgazm konusunda bir sürü şey duymuştur:

     Orgazmın önemi, birçok kadınların orgazm olmayışı, erkeklerin orgazm olmayan kadından hoşlanmadıkları vb... Bütün bunlar kadının başlangıçtaki gerginliğini daha da artıran hususlardır.

     Penisin vajinaya girdiği alanın çevresinde dış ve iç dudaklar vardır. Vajina ağzı, dudaklar ve dudakların çevresi son derece duyarlı sinir uçlarıyla döşelidir. Klitoris bu son derece duyarlı sinir uçları bakımından daha da zengindir.

     Penis vajinaya girerken, penisin kökü ve erkeğin vücudu kadının bu duyarlı bölgesine sürtünür. Erkeğin sert, kemikli kasık bölgesi ve sertleşmiş olan penisin kökü, vajinanın üzerindeki düz bölgeye baskı yapıp sürtündükçe kadının klitorisi, çevresindeki bütün duyarlı organ ve dokularla birlikte, tahrik olur.

     Penisin vajinaya girişiyle birlikte penis çevresini sarmalayan vajinanın yapısı, duyarlı sinir uçları yönünden zengin değildir. Vajina dokunuştan çok, bastırışı hisseder. Daha doğrusu vajinanın dokusu vajina ağzının, dudakların ve klitorisin dokularından tümüyle bambaşkadır. Vajina, bağırsakları oluşturan dokudan yapılmıştır. Tıpkı bağırsaklar gibi, içi dolu olmaya karşı duyarlıdır. Vajina ayrıca çok esnek bir dokudan yapılmış olduğu için penisin büyüklüğüne göre kendini ayarlayarak, zevkli bir doluluk duygusuna ulaşabilmek amacıyla penisi sımsıkı sarmalar. Cinsel birleşme sırasındaki zevk toplamına katkıda bulunur. Orgazmın doğması için gerekli olan esas zevki, sinir uçlarının tahriki meydana getirir.

     Yeni evlenen bir kadın, orgazma ulaşabilmek için bir süre dıştan elle uyarılma (tahrik) yöntemine bağlı kalabilir. Kendisi itiraf etse de etmese de vücuduna yabancı bir nesnenin girişini hala yadırgamaktadır.

     Beri yandan erkek de önceden bilmese bile zamanla eşinin dıştan uygulanan klitoral tahrike daha kolay cevap verdiğini anlayacak ve onu orgazma ulaştırmak veya birlikte orgazma ulaşmak için parmaklarıyla klitorisi uyarma yöntemini deneyecektir.

     Cinsel uyum sağlama çabalarının başlangıç döneminde kadına zevk ve doyum sağlayan herhangi bir yöntem geçerlidir. Çünkü eşleri cinselliğe ve birbirlerine ısındırır. Gururlarını okşar, ilerisi için umut verir. Ancak zaman geçtikçe orgazm türü bir sorun olmaya başlar. Birçok erkek, kadının "içerden" orgazm olmasını sağlamayı bir erkeklik gururu sorunu yapar ve bu gerçekleşmezse kendi gözündeki kendi değeri azalabilir. Erkeğin penisi benliğinin, kendine verdiği değerin, ayrılmaz bir parçasıdır: Eğer eşi onun penisine değer vermiyorsa, eline penisinden daha çok değer veriyorsa, bu ona değer vermiyor, demektir. Eğer onun penisi eşine yeterli doyum ve zevk sağlayamıyorsa tüm benliğinde bir noksanlık var, demektir... Erkek bilinçli ya da bilinçsiz, böyle düşünür, bunları hissedebilir.

     Kadına gelince, yıllar geçtiği halde hala daha çok dıştan tahrikle orgazm olabiliyor, cinsel birleşme sırasında orgazm olamıyorsa, bu onda da ister istemez bir noksanlık, eksiklik duygusu uyandırmaya başlar. Başlangıçta yabancı bir nesnenin vücuda girmesini yadırgamış olan kadın, cinselliği geliştikçe bunu eşiyle gerçek "birleşme" olarak görmeye başlamıştır. Bu birleşme sırasında, ayrı bir çabaya gerek kalmaksızın, birleşmenin doğal sonucu olarak doyuma ulaşabilmeyi özler. Erkek penisinin güçlü ve ateşli atılımlarına kendi vücudunun bütün ateşiyle cevap verebilmek ister...

     Ama evliliğin daha çok yeni olduğu dönemde böyle bir sorun henüz ortaya çıkmamıştır. Bu dönemde sorun, ta çocukluk çağlarından arta kalan yasaklarla korkuları aşarak cinsel birleşmenin doğal, güzel ve zevkli bir şey olduğunu anlayabilmektir.

     Yani başlangıçtaki elle uyarılan klitoral tahrik, zamanla yerini cinsel organların aktifliğine bırakmalıdır.

Cinsel Yakınlaşma ve Doyumun Önemi:

     Klitorisin uyarılması, yine de, orgazma giden yolun önemli bir aşamasını oluşturur. Birleşme öncesi okşama ve oynaşmalarda son derece önemli bir rolü vardır. Kadını cinsel yönden iyice heyecanlandırarak vajinanın içindeki ufak bezleri harekete geçirir, bezler kayganlaştırıcı salgılarını üretirler ve bu kaygan nemlilik sayesinde penisin vajinaya girişiyle vajina içindeki hareketi kolaylaşır ve durum, eşlerin ikisi için de zevkli hale gelir. Cinsel heyecanın doruğuna yaklaşan kadın, penisin girişinden sonra daha çabuk ve kolay orgazm olacaktır. Kısacası, birleşmeden önce klitorisin tahrik edilmesi kadının jenital (cinsel organ) bölgesine dalga dalga zevkli heyecan duyguları yayar ve kadında daha öteye gitme isteği uyandırır.

     Şunu unutmayın ki cinsel zevk, cinsel heyecan, cinsel istek duygularının uyanıp alevlenmesi yalnızca bedensel bir olay değildir. Bir müzik parçası, bir manzara, bir koku, birkaç aşk ve sevgi sözü, bir resim, hatta bir rüya kişiyi cinsel yönden tahrik edebilir. Hatta sevilen kişinin düşüncesi bile kimi zaman bu yönden yeterlidir.

     Demek istiyorum ki birçok genç erkek, hemem hemen herkesten, her yerden duydukları, "Kadınınızın ne hoşuna gidiyorsa onu yapın," uyarısının kurbanı olurlar. Deyim yerindeyse, "klitoris tuzağına" düşerler. Kadın, klitorisin dıştan tahrikiyle kolayca uyanıp orgazm oluyor diye bu yönteme saplanıp kalırlar. Zamanla kadın da bunu cinsel doyumun değişmez koşulu olarak benimser. Eşler cinsel yaşantılarını klitorisle sınırlamışlardır. Hem sınırlılık yüzünden, hem de daha önce değindiğimiz, penisle ilgili tutumlar ve duygular yüzünden bu durum, eşlerin hem yatak içi hem yatak dışı yaşantılarında sonradan sorunlar çıkartacaktır.

     İşte bu yüzden yeni evli erkek, klitoris tuzağından kaçınmalı, karısının doyumunu (yani temelde tüm cinsel birleşmenin tempo ve akışını) salt klitoral orgazmla sınırlamayıp onu daha dengeli, daha geniş kapsamlı bir cinselliğe doğru yöneltmelidir. Yoksa zamanla kadının bu yönden tatmin edilmesi bir tür mastürbasyona dönüşür. Erkek bu "görevi" yerine getirmekle birlikte giderek bu işi angarya gibi görüp sinirlenmeye, sıkılmaya başlar. Kadın için de artık penisin penetrasyonu ve cinsel birleşme, salt erkeğin doyumunu sağlayan, kendisini pek ilgilendirmeyen bir eylem olup çıkar. Cinsel "birleşmenin" yalnızca adı kalmıştır!

Orgazm Olamama, Orgazm Sorunları:

     İstatistiklerden bilindiği gibi her cinsel birleşmede orgazma ulaşabilen kadınlar sayısı azalmaktadır.

     Cinsel soğuklukta, kadının cinsel güdüsü yok gibidir. Cinsellikle ilgili davranışları itici bulur.

    Orgazm güçlüğünde ise cinsel istek vardır ve bunlar cinsel olarak uyarılırlar. Cinsel uyarılardan heyecan duyarlar, esasen yeterli uyarıldıkları halde, doruk noktaya varmakta güçlük çekerler. Orgazmın kesin bir tanımını yapmak oldukça güçtür. Daha önce orgazm başlığı altında değindiğim gibi cinsel zevkin doruğundaki duyguya orgazm denir.

     Orgazm olamayan kadınların genelde cinsel yaşama önem vermediklerini veya cinselliği kirli, pis ve adi olarak değerlendirdiklerini bildirmiştik.

     Ayrıca orgazm olamayan kadınların eşleri ile aralarındaki duygusal bağın yeterli düzeyde olmadığı istatistik verilerine göre ortaya çıkmaktadır.

     Herhangi bir nedenle orgazm olmayan kadın, orgazm olabilmek için cinselliğe bakış açısını değiştirmelidir. Cinselliğini yaşayabilecek gücü ve isteği oluşturmalıdır.

     Kadınlar klitoristeki (bızır) sinir uçlarının uyarılmasında hassastırlar. Ama eşleri ne kadar bilgili de olsa, onları teorik olarak yeterince uyarsa da eğer kadın kendini serbest bırakıp cinselliğini yaşamak için koyvermiyorsa orgazma ulaşamayacaktır.

     Bir araştırmaya göre kadınların % 8'i hiç orgazm olamamışlar. Araştırma grubundaki kadınların 20 yaş civarındakilerin % 50'si, 35 yaşındaki kadınların % 10'u hiç orgazm olmamışlar. Evli kadınlar arasında yapılan bir araştırmaya göre %16'sı hiç orgazm olamıyormuş.(Dr. Margaret Turner, Cinsel Konularda Herkesin Bilmesi Gerekenler, Nil Y. Ank. 1990. S:141 vd.)

     Araştırmalara göre kadının orgazm olamamasında en önemli etkenler cinselliği aşağılayan bir çevrede yetişmiş olmak, eşle olan iletişim bozukluğu ve cinsel teknikte bilgi eksikliğidir.

     Orgazm olamama veya orgazm güçlüğü bugün artık tıbben tedavi olunabilecek bir konudur. Uzun yıllardan beri bu tür hastalar başarı ile tedavi edilmektedirler.

Cinsel Doyumun Desteklenmesi

Erkek için de kadın için de cinsel birleşme eylemi ve orgazm, her zaman aynı şekilde gelişip sonuçlanmaz. Kimi zaman öyle yoğun ve olağanüstü bir doyuma ulaşırız ki, bize bu duyguları tattıran eşimize derin bir şükran duyarız. Umduğunu bulamamanın, düş kırıklığına uğramanın puslu havasında bocaladığımız da olur.

     Birbirini seven karı kocanın cinsel yaşamında bütün bunlar doğaldır. Ne var ki cinsel yönden uyum sağlamış olan ve cinselliklerini birbirleriyle paylaşmasını öğrenen eşler, cinsel yaşantılarına yenilikler katmasını bilir, cinsel zevk ve duyumlarım durup durup tazelemeyi başarırlar. Değişik yer, zaman ve fantazilerle aşklarını canlı tutmasını bilirler.

Cinsel Doyumda sözerin önemi

Her ne kadar, duygularımız ve dokunuşlarımızla önemli mesajları sözsüz iletmemiz mümkün oluyorsa da, çoğumuz için sözler bu mesajları paylaşmak ve güçlendirmek açışından önemlidir. Söylenen sevgi sözleriyle duygularımızın dili birbirini tuttuğu zaman karşımızdakinin sevgisine olan inancımız kesinleşmiş olur.

Oysa birlikte yaşanan yıllar ilerledikçe, eşlerin birbirleriyle sevgi ve cinsellik konusundaki konuşmaları giderek azalır. Bu azalma, cinsel mutluluğu olumsuz etkiler.

Cinsel iliskiden sonraki sözlerin önemi

Cinsel birleşme yaşanıp bittikten sonra kadınlar kadar erkekler de eşlerinden sevgi, hoşnutluk, beğeni sözleri duymak isterler. Bu gibi sözler ona gelecekteki cinsel birleşmeler için güç kazandırır.

Öte yandan, tatlı sesle söylenen, "Çok tatlıydın, bir tanem!" gibi sözcükler kadına dünyaları verir. Onun sevişmeye her zaman daha fazla hazır olmasını sağlar.

Öncesinde, sonrasında ve aradaki zamanlarda, hatta eylem sırasında eşlerin cinsel ilişkileri konusunda serbestçe konuşabilmeleri aralarında öyle sıcak bir yakınlık doğurur ki bu sonraki cinsel eylemlere de yansır.

Sevişen eşlerin fiziki soyunmalarından sonra cinsel duyguları, istekleri hatta duyduğu doyumu utanıp sıkılmadan eşine hissettirmek, aşkın lezzetini yükseltir.

Sevişme sırasında konuşmak eşler arasındaki paylaşımı zenginleştirir. Birbirlerinin vücudunu övmek, eşinin tutum ve dokunmalarından zevk aldığını açıkça söylemek, "Seni seviyorum," demekten çekinmemek. Duyulan cinsel heyecan ve hazzı yüksek sesle dile getirmek. Aslında bütün bunlar, "Bana bu tatlı dakikaları sen yaşatıyorsun! Seni bulduğum için, seninle birlikte olduğum için minnet doluyum!" anlamına gelir. Ve uyumlu eşler yaşlandıkça bu minneti daha çok duyarlar. Her cinsel birleşme, beraberlik ve paylaşım duygusunu pekiştirip vurgulamaya yarar.

     Kadın erkek hepimiz sevişme sırasında eşimizin bakmaktan ve okşanmaktan hoşlandığı vücudumuzun çeşitli yerleri ile ilgili beğeni sözleri duymaya can atarız. "O, bende ne buluyor?" Bu konuda eşimizin mırıldandığı (ya da sırasında haykırdığı) beğeni ve sevgi sözlerine doyamayız. İşte bu yüzden birbirimize bu tür sözler söylemekten çekinmeyip, tersine, bunları bol bol söyleyebilmeliyiz; ereksiyon durumundaki erkek penisinin sıcak kadife duyusu. Kadın vajinasının yumuşak ve sıcak sarmalayışı. Gövdenin şu ya da bu yöresinin yumuşaklığı, sertliği, güzelliği, tatlılığı, çıldırtıcılığı. Kokuların hoşluğu, kışkırtıcılığı...

     Sevişme sırasında hiçbir sıfat aşırı abartmalı kaçmaz. "Çıldırıyorum, yanıyorum, tutuşuyorum, ölüyorum," gibi sözcükler sevişmenin heyecanını ancak ifade edebilir.

     Sevişmekte deneyim ve güven kazandıkça birbirimize söylediklerimiz de daha renkli daha heyecan verici olmaya başlar. Cinsel birleşmeye, eylemin kendisi kadar, çıplak ve çarpıcı sözcükler de heyecan katar. Sıfatlar. Fiiller. Benzetişler. Birbirimizi sevdiğimiz, birbirimize güvendiğimiz için yeni anlamlar kazanan "ayıp" sözcükler...

     Öncelikle kafamızdan geçmişin baskısını ve cinsellikteki "ayıp" kavramım atmalıyız. Cinsel heyecan ve coşku duyduğumuzu, istekli olduğumuzu, kendi cinselliğimizden ve birbirimizin cinselliğinden kıvanç ve mutluluk duyduğumuzu anlatan bütün sözcükleri bol bol kullanmalıyız.

Sonraki yillarda Ask ve Orgazm

Birleşme öncesindeki sevişme ve oynaşlar sırasında nelerden hoşlanıyoruz? Bize neler yapılsın istiyoruz? Ne gibi okşama ve tahriklerle heyecanlanıyoruz? Eşimize bunları açıkça söylemekten çekinmemeliyiz. Özellikle kadınlar, "Yıllar geçtikçe cinsel ilişki mekanik bir işlev olup çıkıyor" diye yakınırlar. Kocaları artık onları cinsel birleşmeye hazırlamak, onları cinsel açıdan uyarmak için gereken okşamaları, tahrikleri ihmal etmektedir. Erotik sözler ve sevgi sözcükleri artık hiç söylenmediği gibi kadının erojen (duyarlı) bölgelerinin okşanması da geçmişte kalmış bir şeydir. Sırtta, göğüslerde, boyunda, omuzlarda, kulak memelerinde, bacakların iç yanlarında, klitoriste, saçlarda, yüz çizgilerinde sevgi ve hassasiyetle dolaşan dudaklar, dil, parmak uçları tembelleşmiştir.

Birçok erkek de "Karım, cinsel birleşme öncesi okşama ve cilveleşmelerin salt kadını tahrik için yapılması gerektiğini sanıyor. Beni okşayıp hazırlamak hiç aklına gelmiyor." diye yakınır. Birçok kadın kocalarının da okşanmaktan haz duyduğunu bilmez gibidirler. Oysa tıpkı kadın vücudu gibi erkek vücudu da sevişme sırasında tek bir "erojen (duyarlı) bölge" olup çıkar ve okşanmak, dokunulmak, uyarılmak ister.

Kimi çiftler önsevişme sırasında değişiklikten, bir çok çeşitlemeler denemekten hoşlanırlar. Kimileri yıllar yılı hep aynı yöntemi kullanmaktan hiç bıkmazlar. Kadınlar önsevişmeye genellikle daha çok ihtiyaç duyarlar. Çoğu erkek, kadınlarına yeterli önsevişme uygulamaktan hoşlanır, eşlerinin heyecanlanmasını görmekten de zevk alırlar.

Ama bu demek değildir ki, yıllar boyunca ille her cinsel birleşmeden önce ön-sevişme yani birleşme öncesi okşama ve oynaşmalar yapmak zorunluluğu vardır. Tersine, kimileyin eşlerin ikisi de hiç zaman harcamadan doğrudan birleşmeye geçmek isterler. Kadın o anda birleşmenin hemen gerçekleşmesini arzulamaktadır. O andaki arzusu, ihtiyacı, erkeği ta içinde hissetmektir. Ya da erkek en çok ve her şeyden önce eşiyle tam birleşme sağlamayı istemektedir.

Eszamanli Ruhsal ve Cinsel iliskinin yolu

Bedensel yaklaşımdan önce eşlerin birbirlerine karşılıklı olarak verdikleri "cinsel sinyaller" uyarılmada önemli rol oynar. Eşlerde karşılıklı cinsel istek uyandıran bu sinyaller arasında yüz ifadelerini, bedenin duruşunu, ses tonunu, bakışları sayabiliriz. Kadın ve erkeğin birbirleri için cinsel yönden çekici olmaları ve bu çekiciliklerini belli bir süre sürdürmeleri, ruhsal ve cinsel uyarılmada rol oynayan etkileşim biçimidir. Denilebilir ki, bu evrede insan için en etkili uyaran, karşı cinsten bir insanın psikoseksüel davranışlarıdır. Bir başka deyişle, eşlerin birbirlerini arzulamaları, bu arzularını etkili bir dille, sözlü ya da sözsüz bir iletişimle birbirlerine duyurmaları cinsel eylemi başlatan cinsel yaklaşımdır.

Cinsel yaklaşım, eşlerin birbirlerine ruhsal yönelmeleri ve birbirlerini hazırlayarak cinsel uyarılmaya duyarlı duruma sokmaları evresidir. Bu evrede cinsel etkileşimi bozan ve uyarılmayı engelleyen söz ve davranışlara dikkat edilmelidir.

     Sağlıklı ve başarılı cinsel ilişki, eşler arası normal bir etkileşim ortamında, elverişli cinsel yaklaşıma dayanan, her iki cinste derece ve süre bakımından yeterli bir cinsel uyarılmayla gerçekleşebilir.

Eslerin birlikte Orgazma ulasmalari

İdeal olarak her cinsel birleşme, eşzamanlı bir orgazmla sonuçlanmalıdır. Yani cinsel birleşme sırasında erkekle dişi aynı zamanda, birlikte orgazm olmalıdırlar. Hepimizin de istediği budur. Erkek, kadının heyecanını izler, bu heyecanın yeterince gelişip doruğa ulaşması için ona zaman tanır ve kendi heyecanının temposunu ayarlar. Eşinin "hazır" olduğu anı bilir. Kadın da erkeğinin gitgide coşan heyecanına uyup kendini bırakarak doruğa onunla birlikte sürüklenir. Bu ideal bir durumdur.
  Her birleşme bu umudu içerir, bu idealin beklentisiyle gerçekleşir. Gel gör ki umduğumuzu her zaman bulamayız. Çoğu evliliklerde kadının "havada kalması" doyumsuzluğu ne yazık ki gereğinden sık rastlanan bir olaydır. İşte böyle durumlarda orgazma ulaşamayan eşin herhangi bir yoldan orgazma ulaştırılması ilişkiye çok şey kazandırır.

Ne var ki yıllar ilerlediği halde eşler hiçbir zaman birlikte orgazma ulaşamıyorsa işin rengi değişir. Eşzamanlı orgazmın cinsel yaşantıda hiç yeri yoksa durup düşünmenin zamanıdır.

Esleri Birlikte Ruhsal ve Bedensel Doyuma ulastirma Yolu

Başlangıçta bu tuzağı aşmak daha çok erkeğe düşüyor. Hem biyolojik hem de psikolojik yönden erkek lider olduğu zaman, cinsel birleşmenin de daha doyumlu ve dengeli olduğu bir gerçektir. Erkeğin lider olması demek karısından önce kendisini düşünmesi demek değildir. Karısının da doyuma ulaşması için öncülük etmesi, sırasında yol göstermesi demektir. Bir kadın için, kocası birleşme sırasında beklemesini biliyor ve eşine zaman tanıyorsa, o erkek başarılıdır ve karısını doyurmasını bilen erkektir.

Bir erkeğin erkekliğini, cinsel gücünü tümüyle duyumsayabilmesi için cinsel eylemi gerçekleştirebilmek kendi başına yeterli gelmez. Erkek aynı zamanda eşini cinselliğe hazırlayıp cinsel doyuma vardığını, ona cinsel doyumu tattırdığını bilmek ister. Kadınına neyin zevk ve doyum verdiğini anlayıp ona göre davranmak, bir erkek için kendi doyumu kadar önemlidir. Yoksa cinsel eylem bir "birleşme" olmaktan çıkar, erkeğin bir başka tür mastürbasyonuna (el ile doyuma) dönüşür.

Kadınına yol gösterip liderlik etmek isteyen erkek, onun genelde cinsel heyecan duymak için kendinden daha çok zamana ihtiyacı olduğunu anlamakta gecikmeyecektir. Onun birleşme öncesi okşamalara, oynaşmalara, kendinden daha çok ve uzun cinsel uyarılara gerek duyduğunu akıldan çıkarmayan erkek, klitorisi (sürekli ama yumuşak) dokunuşlarla tahrik etmeye başlamadan önce, cinsel yönden duyarlı olan öbür erojen (cinsel duyarlı) bölgeleri öpüp okşar. Ona hayranlığını belirtir, sevgisini söyler. Onun nelerden hoşlanıp heyecanlandığını keşfeder. Birleşmeden önce onun "hazır" olmasını, yani vajina bölgelerini yeterince nemlendirip kayganlaşmış olmasını bekler. Cinsel birleşme sırasında türlü hareket yöntemleri deneyerek kadının en çok hangisine cevap verdiğini algılamaya çalışır.

Bu liderlik tutumunun erkeğe yararı yalnızca eşini hoşnut kılmanın verdiği tatmin hissi ve dolaylı zevk değildir. Dikkatini eşinin nelerden zevk ve heyecan duyduğu konusu üstünde toplayan ve eşinin cinsel birleşmeden zevk almasına uğraşan erkek, böylece kendisinin erken boşalma sıkıntısına karşı da en güzel önlemi almış olur. Eşini düşündükçe kendi sorunlarını ve kaygılarını unutur. Cinsel enerjisini salt kendi üstünde yoğunlaştıracağı yerde dağıtmış, eşiyle kendi arasında buluşturmuş olur.

Erkeğinin anlayışı ve sabrı sayesinde rahatlayan kadın da şimdi onun istediği gibi olmak, yani ona zevk ve doyum sağlamak arzusu duyacaktır. Böylece o da, onun nelerden hoşlandığına dikkat etmeye, onu heyecanlandırmak için çaba göstermeye başlayacaktır.

Erkek de kadın kadar okşanmak ister. Gerçi penis onun cinsel açıdan en duyarlı organıdır ama vücudunun diğer bölgelerinin okşanması da onu hoşnut eder.

Cinsel birleşmenin bitiminden sonra kimi eşler, hemen ayrılıp sırtlarını döner uyurlar. Cinselliği, "birlikte ve karşılıklı zevk alıp doyum bulma" olarak görüp gerçekleştiren eşler ise cinsel ilişkinin de sevginin bir parçası olduğunu bildikleri için cinsel birleşmeden sonra da bir süre birbirlerine sarılarak yatarlar.

Kritize edilen KAYNAK: Asım UYSAL, "Evlilik ve Cinsel Hayat", Uysal Yayınevi, İstanbul 2001
***************

Kadinda orgazm nedir ?

Orgazm, cinsel uyarım ve zevkin en yüksek noktası olarak tanımlansada, bu tanim herseyi dile getirmeken mahrumdur.

Orgazm; Kadin ruh ve bedeninin cinsellik araciligi ile zirveyi yani en doygun, en mutlu anini diger bir deyime DENGE yi yakalamasidir.

Yaradici kadin ve erkek arasinda ruhsal ve bedensel baglaniyi kurmalari icin cinsel yasami arac olarak kullarina vermistir. Cinsel yasam denen iletisim araci; maddesel ve manasal araclar oarak 2 arac kullanir. Kisacasi hislerden uzak cinsel iliski, maddesellesir ve kadin-erkek ruh ve bedeneri arasindaki birlesmeyi, bundan dogacak dengeyi saglayamaz.

Asagida orgazm konusuna bilimse yani maddesel olarak yaklasacagiz ve zaman zamanda orgazmin duygusa, hissel yaninida die getirecegiz.

Orgazm sırasında nefes alıp verme sıklığı, kalp hızı ve kan basıncı artar. Göz pupilleri büyür, dudaklar koyulaşır, göğüs uçları dikleşir, klitoris ıslanır ve sertleşir. Artan heyecanla beraber deri kızarır ve terleme başlar. Kadında büyük dudaklar, klitoris, vajen ve pelvik organlar penisteki gibi büyür ve genişler.

Orgazm Nasıl oluşur?

Cinsel islemlerin hepsi kadin ve erkek arasindaki ruh ve beden baglantilarinin kurulmasi icindir.

Bazen orgazmdan hemen önce dakikalarca süren bir haz dönemi vardır. Orgazm, vajinada ve/veya rahimde hissedilebilen istemsiz ve zevk veren kasılmalarla aniden ortaya çıkar. Bazı kadınlarda orgazm, kasılmalar hissedilmeden gerçekleşir. İstemsiz kasılmalar ve spazmlar, bacaklar, karın, kollar ve sırt gibi değişik vücut bölgelerinde görülebilir. Orgazm sırasında vajen bezleri vajinayı iyice kayganlaştıran ve sıklıkla erkekteki orgazma benzetilen bir sıvı salgılarlar.

Orgazm ile ilgili kasılmaların spermi vajinadan rahim ağzına doğru yönlendirdiği ve birden fazla art arda orgazm yaşayan kadınlarda, orgazmın olmadığı sekse göre bu yönlendirmenin çok daha fazla olduğu düşünülür.

Orgazmın tipleri nelerdir?
Kadın vücudunda çok sayıda erojen bölge vardır. En çok bilinenleri vajen ve klitoristir. Orgazm da vajinal ve klitoral orgazmlar olarak ikiye ayrılabilir. Klitoris çevresindeki bölgeler çok duyarlıdır. Tek fiziksel fonksiyonu cinsel zevk vermektir.

Birçok kadın klitoral orgazmın en yoğun orgazm olduğuna inanır. Kadınlar vajinal orgazma ulaşmanın daha zor olduğuna inanırlar. Vajenin dış 1/3'ü en duyarlı bölgesidir. Bir orgazmın diğerinden daha iyi, daha önemli olduğunu söylemek mümkün değildir, her ikisi de orgazmin birer parcalaridirar. Klitoral ve Vajinal Orgazmlar farklı zevk alma biçimleri olsalarda, erkek ve kadin arasindaki ruhsal ve bedensel tam ietisim icin tek baslarina yeterli degildirler. Her kadın, eger Tam Orgazm i bimiyorsa veyahta ede edemiyorsa,  bilgi seviyesine göre kendi tecrübeleri ile birini tercih edebilir ve bu nedenle, bi tip kadının partnerinin, kadının tercih ettiği tipi bilmesi önem taşır.

Kadının orgazm olmasının sağlanması için ilişkide ne tür değişiklikler yapılabilir?
İlişkide aynı anda orgazm olunması diye bir gereklilik de yoktur, İlişkide kadın ile erkeğin aynı anda orgazm olması diye bir gereklilik söz konusu degildir deselerde orgazma fiziksel yaklasanlar, erkek ie kadin arasindaki ruhsal ve bedensel tam iletisim, tam kaynasma, tam DENGE icin bu sartir.

Ideal olan kadının eşi ile birlikle  orgazm olmasıdır. Ideale en yakini kadinin esinden önce orgazm olmasıdır. Bnun disindaki olanak olan erkegin kadindan önce orgazm olmasidir. Orgazma kavusan erkek, cok erreke olmus kadinina ragmen, orgazm olduktan sonra ereksiyon etkinliğini kaybetmeye başlar. Erkek erreksiyonnu kaybederken, haya kirikigina ugratilan kadin, erreksiyonunu kaybetme mecburiyeinde birakilmak mecburiyetinde birakildigindan, yari yosa birakima ihanetinden dolayi, kadin erkege karsi kinlenir, kizginasir, hircinlasir. Yeni bir ilişkiye fizyolojik ve ruhsal olarak erkegin hazır olması belli bir süreyi gerektirir. Kadınlarda ise bu süre çok kısadır ya da yoktur.

Kadınlar arka arkaya defalarca orgazm olabilirler ve aynı ilişki içerisinde bile çok sayıda orgazm olabilirler. Bunun için erkek, kadının orgazm olabilmesi için gerekli koşulları sağlamalı ve çaba göstermelidir.

http://kadin.hastaliklari.com/resimler/makale/g_noktasi.jpg

G Noktası Nedir

Alman Jinekolog Ernst Grafenburg un bulduğu bu nokta ( Grafenburg noktası ), Vajina ön duvarında yer alan basınç uygulanması ile orgazma neden olan yapıdır. Burası duyarlılığı en yüksek olan bölgedir. İdrar yolunun vajinaya en yakın olduğu yerdir. Ancak bu nokta üzerine çeşitli şüpheler vardır, bazı araştırmacılar bu noktanın vajinanın daha yukarısında olduğunu ileri sürerken bazıları ise vajen ön duvarında  herhangi bir yerin uyarılmasının heyecan dalgalanması yaratabileceğini iletmişlerdir.

Her kadında G noktası bulunmayabilir. G noktası uyarıldığında orgazm oluşur. Bazı durumlarda ise orgazmla birlikte bir boşalma da gözlenir. Bu boşalma bir miktar idrarın çıkmasıdır. G noktası uyarılan kadınların hepsinin boşalmayacağı gibi bu hissi yaşayanların ancak  6 orgazm deneyiminden birinde görüldüğü rapor edilmiştir.

İşaret parmağınızı vajinaya doğru ilerletip ön duvarını parmağınızla hissettiğinizde yaklaşık parmağınızın 1 ve 2. boğumları arasında kasların birleştiği birleşke olarak hissedebilirsiniz. Vajina kaslarının yoğunlaşmasından meydana gelen bu noktaya parmağınızla basınç uyguladığınızda hazzı duyumsarsınız.

http://super.kadinsaglik.net/i2008-04-18-6-05-51.jpg

Orgazm olamama

Kadın hastalıklarında Orgazm sorunu bir çok kişinin canını sıkmakta şimdi sizlere Orgazm olamama hakkında bir kaç bilgi vereceğim.

Kadınlarda klitoral orgazm çoğunlukla direkt klitoris uyarısıyla oluşmaktadır. Bu konuda yapılan kısıtlı sayıda çalışma direkt klitoral uyarı olmadan vaginal orgazm olabilen kadınların oranının ancak %30 olduğunu göstermektedir. Bu demektir ki, Kitoral orgazm, vaginal orgazma göre daha kolay ede edilebilir.

Bu nedenle kadında orgazm olamama durumunu öncelikle “hiç orgazm olamama” ve “cinsel ilişkide orgazm olamama” şeklinde ayırmak gerekir.

Orgazm olamayan bir kadın ilişki esnasında kendini orgazm takliti yapmak zorunda hissedebilir. Bunu yapmasının nedeni eşine onun “yetersiz” olduğu duygusunu yaşatmamak ve öte yandan da yine eşinde kendisinin “yetersiz olduğunu” kanısını uyandırmayı engellemektir. Bu tür bir uygulama problemin daha da karmaşık hale gelmesine neden olur, zira orgazm olamayan bir kadın için eşinin yapacağı etkili bazı değişiklikler sözkonusuyken, böyle bir durumda bunlar gündeme gelmez ve erkek “herşeyin normal gittiğini” düşünmeye devam ederek bir değişiklik yapma gereği duymaz.

Eğer Orgazm konusunda sıkıntı çekiyorsanız lütfen yorumda belirtiniz sizlere yardımcı olayım. Olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.

http://www.kadinlarsitesi.com/wp-content/g-noktasi-300x251.jpg

Vajinada G noktası adı verilen bu bölgeyi Grafenberg bulmuş, fakat ismini kendisi belirtmemiştir. G noktası ismini 1982 senesinde Alice Kahn Nadas koymuştur. G noktası kadının en çabuk ve en kolay bir şekilde uyarılan bölgesidir. G noktası “g point” terimiyle de adlandırılır ve orgazm için uyarılması gerektiği inancı hakimdir.

G noktası tam olarak nerededir?

Özellikle erkekler G noktasının nerede olduğunu çok sık sormakta ve G noktasının yerini öğrenmek istemektedirler. Vajinanın hemen ön duvarında , vajina girişinden yaklaşık 4 cm sonra kadının prostat bezine temas etmenin mümkün olduğu saat 12 yönünde bir yer bulunur. İşte bu yer “G noktası” nın bulunduğu yerdir. Cinsel uyarılmanın kaynağıysa vajina ön duvarı değil, bu duvarın hemen arkasında bulunan Skene bezleri adını verdiğimiz yerdir. Cinsel ilişki esnasında bu bölge uyarılırsa skene bezinden PDE5 isimli protein salgılar. G noktası uyarılmasıyla önceleri idrar yapma isteği uyanır ki iyi bir vajinal orgazm için kadınların bir süre bu isteğe dayanması icap eder.

Aslında her kadında bu erojen bölge farklılıklar gösterebilmekte ve kimi kadınlarda “g noktası” hiç olmayabilmektedir.

Şu ana kadar G noktasıyla ilgili olarak yapılmış bilimsel araştırma var mı?

İtalyan L’Aquila Üniversitesince varlığı resmen tespit edilen G noktası maalesef bütün kadınlarda yoktur. Araştırma vajina orgazmını yaşadığını belirten dokuz kadınla olmadığını söyleyen on bir kadın üzerinde gerçekleştirildi. Bu kadınların doku farklılıkları araştırıldı. Ve vajina orgazmı olan kadınların vajina ile idrar yolu arasındaki ayrım duvarının daha geniş olduğu anlaşıldı, bu dokunun da vajina orgazmı yaşanmasında etkin olduğu görüldü. Bu buluş g noktası, g point için ilk anatomik ispat olarak kabul edildi. Bu bulgu bugüne kadar orgazm olmayan kadınların kimseyi suçlamalarına gerek olmadığını ortaya koymaktadır. Çünkü bu kalın dokuya sahip olmayan kadınların vajina orgazmı olma ihtimali de yoktur ve bu kadınların yalnızca kilitorislerinden uyarılarak orgazma ulaşma şansı vardır.

Kadinda Orgazm

Mutlu bir birliktelik için önemli unsurlardan biri her iki tarafı da mutlu kılan ve her yönden tatmin eden bir cinsel ilişkidir. Mutluluk veren bir sevişme eşleri daha huzurlu, daha mutlu ve çevrelerine karşı daha sevecen yaparken, birbirlerine daha çok bağlar, yakınlaştırır ve onları bütünleştirir.

Orgazm Nedir?

Sevişme öncesi partneri çıplak olarak görme, tatma, dokunma, işitme yani partnerin sesini duyma, koku gibi seksüel uyarı veya düşünceler ile başlayıp beyin ve vücudun ortak hareket etmesi sonucu yaşanan zevk anına \”orgazm\” denir. Orgazm, çeşitli cinsel uyaranlarla beynin uyarılması ile başlayan ve uyaranların etkisiyle kişide hem bedensel hem de ruhsal olarak algılanan cinsel yanıtın son aşamasındaki hoş bir histir. Orgazm normal bir vücut fonksiyonudur. Orgazm öğrenilebilir istemli bir reflekstir.

Orgazmın İşlevi Nedir?

Beden ve ruhun kendi kendini tatminle veya cinsel ilişkiyle kişinin haz almasını sağlamasıdır. Ancak orgazm ilişkinin amacı değildir ve olmamalıdır.

Orgazmın Faydaları

*Bedensel ve ruhsal olarak bir rahatlama sağlar,

*Daha kolay hamile kalınır vb.

Masters ve Johnson adlı bilim adamları yaptıkları çalışmalarda orgazmı dört fazda ele almışlardır:

Orgazmın Fazları

1-Uyarılma Fazı

Kadında cinselliği yaşama ihtiyacının ortaya çıkarmasıyla başlayan bu fazda memelere ve genital organlara giden kan miktarında artma olur. Bu sayede vajina girişindeki Bartholin salgı bezleri faaliyete geçerek vajinal kaygan sıvı salgılanmasında artış ve 10-30 saniye içinde ıslanma meydana gelir. Meme uçları belirginleşir ve memeler büyür. Daha sonra rahim yukarıya doğru çekilir, dudaklar şişip düzleşip ve araları açılarak vajinanın alt kısmı genişler, klitoris kabarır. Rahim ağzı ve rahim yukarı doğru çekilir. Bu sayede tüm bedende cinselliğe hazırlık için yukarıdaki değişiklikler meydana gelir. Ayrıca bu evrede kalp atışları hızlanır ve solunum sayısı artar, kan basıncı yükselir, boyunda ve göğüste kızarmalar meydana gelir.

2-Plato yani Gerilim Fazı

Bu fazda cinsel gerginlik ve erotik duygular yoğunlaşır, cinsel arzularda artış iyice belirginleşir. Vajinanın dış 1/3 kısmındaki kan miktarında artma nedeniyle şekli değişir, iyice şişer ve üst kısmı balonlaşır ve bu esnada vajinada hafif bir ağrı olabilir. Rahim uyarılma fazındakinden daha yukarıya doğru çekilir, klitoris daha da belirginleşir ve dudakların rengi koyulaşır ve normalin 2-3 katı büyür. Klitoris iyice şişer. Memelerin uç kısmındaki koyu renkli alan belirginleşir. Kalp hızı artar ve ateş basması olur. Bacaklarda ve kalçalarda kasılmalar olur. Eğer uzun sürerse vajinal ıslaklık azalabileceği bu fazın sonlarına doğru kadının vücudu tam bir cinsel birleşmeye hazır hale gelir. Bu fazda bir önceki evrede büyümüş olan klitorisin küçülme eğilimi göstermesi ve orijinal boyutunun yarısına kadar küçülmesi orgazmın yaklaştığını gösteren önemli bulgulardan biridir. Bu fazın süresi kadından kadına hatta bazen aynı kadında bir cinsel eylemden diğerine belirgin değişiklikler gösterebilir.

3-Orgazmik yani Doyum Fazı

Daha önceki evrelerde artmış olan gerginliğin boşaltılması olarak algılanabilecek bu fazda ateş basması tüm vücuda yayılır. Vücutta bulunan kasların çoğu kasılır ve tam zirve noktasında vücut kaskatı kesilir. Bu durum kadının yüzünde sanki acı duyarmış gibi bir görüntü yaratabilir. Mesanenin dışa açıldığı yerden sıvı salgısı olur ve bu durum “kadının boşalması” olarak tanımlanabilir. Rahim, vajina ve anüsde eş zamanlı, ritmik düzenli kasılmaların olduğu en kısa süren fazıdır. 0.8-1 saniye aralıklarla gerçekleşen bu kasılmalardan kadında bir orgazm esnasında 3-15 kasılma olur. Kadının burnu hafiften sulanmaya başlar, başparmağı dik duruma geçer, göz bebekleri büyür, boğazı kurur ve yutkunma gereksinimi duyar, göğüsleri arasındaki deri hafifce kızarır, ayakları da oynar.

4-Çözülme yani Gevşeme Fazı

Daha önceki fazlarda gerçekleşen değişimlerin normale dönme sürecidir. Tüm bu geri dönüş süreci 5-10 dakika sürer. Klitoris ve meme uçları hassaslaşır ve ağrıya duyarlı bir hal alır. Ateş basması kaybolur. Hızlı soluk alıp verme ve terleme görülür. Kalp hala daha hızlıdır. Eğer bu fazda seksüel uyarı devam ederse kadın daha fazla sayıda orgazm yaşayabilir. Kadınlar beyinden orgazm esnasında salgılanan endorfin adı verilen mutluluk hormonlarının etkisiyle gevşer ve kendilerini iyi hissederler. Kadınların çoğunda orgazm sonrası klitoris ve meme uçları hassaslaşır ve ağrıya duyarlı hale gelir.

Orgazm Sorunları ve Bozukluklarının Tipleri

1-Anorgazmi

Hiç orgazm olamama durumudur. Bu durum iç sıkıntısı, kişinin kendi kendine olan saygısı yitirmesi ve depresyon ile sonuçlanabilir.

2-Rastgele Anorgazmi

Zaman zaman orgazm yaşanamaması durumudur.

3-Koital Anorgazmi

Cinsel birleşme ile orgazm olamama ancak mastürbasyon vb. gibi ile orgazm olma durumudur.

4-Erken Orgazm

Çok nadir olarak görülür.

Orgazm Sorunları ve Bozukluklarının Nedenleri

*Ön sevişmenin eksik ve aceleye getirilmesi,

*Partnerin erken boşalma sorununun olması,

*Partnerin ereksiyon sorununun olması,

*Partnere karşı olan ilgi kaybı,

*Alkolizm,

*Depresyon ve üzüntü,

*Menopoza ilişkin östrojen azlığı,

*Vaginal akıntılar,

*Vaginanın geniş olması,

*Şeker hastalığı,

*Nörolojik bozukluklar ve nörolojik ilaç kullanımı,

*Problemli bir çocukluk geçirilmiş olunması,

*Düzenli ve sağlıklı bir aile yaşantısının olmaması,

*Ergenliğe geçiş döneminde problemli ve travmatik cinsel deneyimlerin yaşanması,

*Cinsel kimlik çatışmaları,

*Sosyo-kültürel yasaklamalar ve aşırı dinsel inançlar,

*Bilgisizlik,

*Cinsel taciz veya tecavüz yaşamak,

*Aldatılmak,

*Gebe kalma korkusu,

*Partnere güvenmeme,

*Cinsel ilişkiye zorlanmak,

*Duyarlı, bilgili, sıcak, yaşamı seven bir kadının nasıl olduğuna ilişkin yeterli rol modelinin bulunmayışı,

*Güvenilir, emin, sosyal açıdan kabul edilebilir ve özel bir atmosferde, ödüllendirici ve destekleyici koşullarda bir cinsel deneyime girişme olanağını bulamama vb.

Orgazm Sorunları ve Bozukluklarının Tedavisi

*Tedaviden amaç orgazmı cinselliğin en önemli amacı olarak görmekten vazgeçip, ön sevişme, uyarılma, cinsel tecrübe, zevk ve çiftlerin birbirlerinin bedenlerini daha yakından tanımaları için cinsel terapi veya cinsel danışmanlık hizmetleri, kadının üstte olduğu cinsel pozisyonların denenmesidir. Kadın gelmeye başlayınca, erkek mümkün olabildiğince hareketsiz kalmalı ve sert hareket etmemelidir. Meme uçları, kulak arkaları, bacakların iç yüzleri gibi erojen bölgeler uzun süre uyarılmalıdır. Cinsel istek, uyarılma, orgazm ve doyum döngüsünde ayrıntılar ne olursa olsun önemli olan klitoris uyarısının uygun şekilde, yaygın, ritmik, kesintisiz ve yeterli süre yapılmasıdır.

*Vakum Cihazı:Negatif basınç yaratan el kadar küçük bir cihazdır ve kitorise belirli süre bellirli bir protokolle uygulandığında orgazm olmayı kolaylaştırmaktadır.

Orgazm Hakkında Bilinmeyenler

*Kadınlarda sadece düşünce yolu ile hiçbir fiziksel temas olmadan da orgazm yaşanabilir.

*Her ilişkide orgazm yaşanacak diye bir kural yoktur. Zaman zaman orgazm olunmaması da son derece normal bir durumdur.

*Orgazm her iki eşte de aynı anda meydana gelebileceği gibi ayrı zamanlarda da olabilir. Aynı anda orgazma ulaşmak çok keyifli olsa da bir o kadar zor bir durumdur. Eşlerden birinin önce gelmesi hiçbir şekilde diğerinin orgazma ulaşmasını engellemez.

*Kadınların yaklaşık %50’i çeşitli nedenlerden ötürü orgazm taklidi yapmaktadır.

*Penis uzunluğunun kadının tatmin olmasıyla yani orgazmın şiddeti ile penis büyüklüğü arasında hiçbir ilişki yoktur. Ancak orgazm beyinde gelişen bir olaydır, kişinin psikolojisi ile yakından ilgilidir. Uzun ve kalın bir penisi görmek bir kadını daha fazla heyecanlandırabilir.

*Cinsel tepkileri normal olan her kadın cinsel birleşmede ya da mastürbasyonla her seferinde bir ya da birkaç orgazma ulaşabilir.

*Kadınlarda en şiddetli orgazmlarını 35\ li yaşlarda yaşarlar.

*Kadın uyarılmaya başladıktan sonra orgazma ulaşabilmesi için ara vermeden aynı tempoda uyarılmaya devam edilmelidir.

*Kadın orgazma varacağı anın geldiğinde eşine penisin girmesini istediğini söylemelidir. Çünkü bu arada kadının uyarılması durdurulursa isteği söner ve yeni baştan sevişmeye başlamak gerekir.

*Kadınlar uykuda da orgazm yaşayabilmektedir.

*New Scientist dergisinin haberine göre Amerikalı bir cerrah olan Dr.Stuart Meloy cinsel ilişkiye girmeden kadının orgazm olmasını sağlayan deri altına yerleştirilen implant adını verdiği bir aygıt geliştirdi.

*ABD\ de kadınlarda orgazmı artıran “Viacreme” adı verilen bir krem piyasaya çıktı.

*Orgazmın süresi ve şiddeti kişiden kişiye değişir.

*Kadınlar eşlerine mükemmel olduklarını hissettirmek ya da zevk almadıkları bir cinsel ilişkiyi kısa yoldan bitirmek istedikleri veya eşine onun \”yetersiz\” olduğu duygusunu yaşatmamak ve öte yandan da yine eşinde kendisinin \”yetersiz olduğunu\” kanısını uyandırmayı engellemek için çoğu zaman orgazm taklidi yaparlar.

*En yoğun orgazm yaklaşık ilk 5 dakika içinde gerçekleşmektedir.

Kadında Orgazm

Cinsel uyarilma ve takip eden orgazm, Masters ve Johnson un 1966 da gönüllü bireylerde yaptiklari orijinal çalismada hem erkekler, hem de kadinlarda ayrintili olarak incelenmistir ve dahasi, bu orijinal çalismayi günümüze kadar daha ayrintili olan bir çalisma takip etmemistir. Cinsel uyarilma ve orgazm ile ilgili bilgilerimizin tümüne yakinini bu iki bilim adaminin çalismasindan edindigimizi rahatlikla söyleyebiliriz.

Orgazm nedir?
Orgazm olgusunu tarif etmek zordur. Orgazm, çesitli cinsel uyaranlarla beynin uyarilmasi ile baslayan ve uyaranlarin etkisiyle kiside hem bedensel hem de ruhsal olarak algilanan bir "histir".
Orgazm olusumu için en önemli uyaran dokunsal olanlar olmasina karsin (cinsel iliski ve kendi kendini tatmin dokunsal uyaran türleridir) sadece görsel veya isitsel uyaranlarla orgazm olunmasi da özellikle kadinlarda imkan dahilindedir.


Orgazmin islevi nedir?
Orgazm olusumu için cinsel uyaranlarla cinsel birlesmeye hazirlanan beden ve ruh ikilisi, kendi kendini tatminle veya cinsel iliskiyle kisinin haz almasini saglamaktadir.
Erkekte orgazm sperm kanallarinin açilarak spermin disari bosalmasini saglar ve bu nedenle orgazm erkegin üreme islevlerinin çok önemli bir parçasini olusturur.
Bilimsel olarak gebelik olusmasi için kadinin orgazm olmasinin sart oldugu seklinde bir bilgi yer almamakla beraber son veriler orgazm esnasinda olusan rahim kasilmalarinin spermlerin Fallop tüplerine daha kolay geçtigini göstermektedir.


Orgazma giden yolda kadin cinselliginin evreleri
Masters ve Johnson yaptiklari çalismalarda kadinda cinsel uyarilmayla baslayan ve orgazm ile sonuçlanan sürecin dört ayri evreye bölünebilecegini saptamislardir. Gerek normal cinsel islevlerin anlasilmasi, gerekse cinsel islev bozukluklarinin sinirlarinin çizilebilmesi açisindan bu evreleme kendini tanimak isteyen bir kadinin oldugu kadar, konuyla ilgilenen diger kisilerin de faydalanabilecegi net bilgiler içermektedir.
Bu evrelemeye göre kadin cinsel iliski esnasinda asagidaki evrelerden geçer
—Uyarilma Evresi
—Plato Evresi
—Orgazm Evresi
—Çözülme Evresi

Bu evreler kadinda ve erkekte oldukça benzerdir. Her bir evrenin devam etme süresi kadindan kadina bariz degisiklikler gösterebilir ve birbirini ardi ardina takip eden bu evrelerden biri yasanmadan digerine geçis olamayacagi kabul edilir.

UYARILMA EVRESi


Kadında cinselliği yaşama ihtiyacının ortaya çıkarmasıyla başlayan bu fazda memelere ve genital organlara giden kan miktarında artma olur. Bu sayede vajina girişindeki Bartholin salgı bezleri faaliyete geçerek vajinal kaygan sıvı salgılanmasında artış ve 10-30 saniye içinde ıslanma meydana gelir. Meme uçları belirginleşir ve memeler büyür. Daha sonra rahim yukarıya doğru çekilir, dudaklar şişip düzleşip ve araları açılarak vajinanın alt kısmı genişler, klitoris kabarır. Rahim ağzı ve rahim yukarı doğru çekilir. Bu sayede tüm bedende cinselliğe hazırlık için yukarıdaki değişiklikler meydana gelir. Ayrıca bu evrede kalp atışları hızlanır ve solunum sayısı artar, kan basıncı yükselir, boyunda ve göğüste kızarmalar meydana gelir.

Bu evre cinsellik dürtüsünün kiside cinselligi yasama ihtiyaci ortaya çikarmasiyla baslar. Kiside hayali veya gerçek uyaranlar cinsellik arzusunu ortaya çikarmistir. Kadin fiziksel (partneri veya kendisi tarafindan direkt uyarilma) veya psikolojik (görsel, düssel ve benzeri uyaranlarla uyarilma) olarak uyarildiginda ortaya çikan cinsellik yasama arzusuyla baslayan evredir.
Cinsellik arzusu ortaya çiktiginda eger bu arzu engellenmezse tüm bedende cinsellige hazirlik için degisiklikler baslar. Kadinin vajinal salgilari cinsel uyaranin baslamasiyla saniyeler içinde belirgin olarak artar, vajina girisindeki Bartdolin salgi bezleri faaliyete geçer. Klitoris ve dudaklarda büyüme ve sisme, gögüs bölgesinde ve memelerde kizarma meydana gelir. Vajina uzar ve genisler, dis dudaklar birbirinden uzaklasir, rahim yükselir.
Genital sistemdeki bu degisikliklerin genel amaci kadinin bedensel olarak cinsel iliskiye hazirlanmasini saglamaktir.
Kadinda bu evrede kalp atislari hizlanir ve solunum sayisi artar, kan basinci yükselir. Vücuttaki kas gruplari kasilmaya baslar. Memeler ve meme uçlari da büyüyerek daha belirgin hale gelir. Bazi kadinlarda yüzde, boyunda ve gögüste kizarmalar meydana gelir.
Erkekte uyarilma evresi penisin ereksiyonu (sertlesmesi) seklinde gerçeklesir.
Uyarilma evresinin temel amaci kadinin bedensel olarak cinsel iliskiye hazirlanmasini saglamaktir. Genital bölgedeki bu degisikliklerin tümü bölgede kan akiminin belirgin bir sekilde artmasi sonucunda ortaya çikar.

PLATO EVRESI

Plato yani Gerilim Fazı

Bu fazda cinsel gerginlik ve erotik duygular yoğunlaşır, cinsel arzularda artış iyice belirginleşir. Vajinanın dış 1/3 kısmındaki kan miktarında artma nedeniyle şekli değişir, iyice şişer ve üst kısmı balonlaşır ve bu esnada vajinada hafif bir ağrı olabilir. Rahim uyarılma fazındakinden daha yukarıya doğru çekilir, klitoris daha da belirginleşir ve dudakların rengi koyulaşır ve normalin 2-3 katı büyür. Klitoris iyice şişer. Memelerin uç kısmındaki koyu renkli alan belirginleşir. Kalp hızı artar ve ateş basması olur. Bacaklarda ve kalçalarda kasılmalar olur. Eğer uzun sürerse vajinal ıslaklık azalabileceği bu fazın sonlarına doğru kadının vücudu tam bir cinsel birleşmeye hazır hale gelir. Bu fazda bir önceki evrede büyümüş olan klitorisin küçülme eğilimi göstermesi ve orijinal boyutunun yarısına kadar küçülmesi orgazmın yaklaştığını gösteren önemli bulgulardan biridir. Bu fazın süresi kadından kadına hatta bazen aynı kadında bir cinsel eylemden diğerine belirgin değişiklikler gösterebilir.

Bu evrede cinsel gerginlik ve erotik duygular yogunlasir. Cilt degisiklikleri daha belirgin hale gelir, memeler ve meme uçlari daha fazla diklesir. Dudaklar da daha çok siserek koyu kirmizi bir renk alirlar. Vajinanin alt 1/3 lük kismi sisip kalinlasarak "orgazmik platform" adli yapiyi meydana getirir. Rahim tümüyle yukari çikmistir. Vajinanin üst kisminda genisleme ve uzama meydana gelir
Yeterli uyaran oldugunda bu dönem orgazmla son bulur.
Erkekte plato evresinde penisten berrak ve kaygan bir sivi gelir. Bu sivinin içinde az sayida canli sperm bulunabileceginden kadinin erkek bosalmadan bile ("geri çekme" yönteminde oldugun gibi) gebe kalmasi imkan dahilindedir.
Plato evresi cinsel iliskinin en aktif dönemlerinden biridir ve uyarilmayla baslayan cinsellik dürtüsü ve takip eden cinsellik disavurumu (kendi kendini tatmin veya cinsel iliski) bu evrenin sonunda orgazmla sonuçlanir.
Plato evresinin distan gözlenebilen en önemli özelligi orgazm evresine yaklasildikça bir önceki evrede büyümüs olan klitorisin küçülme egilimi göstermesidir. Plato evresinin sonlarina gelindiginde klitoris orijinal boyutunun yarisina kadar küçülebilir. Bu küçülme, orgazmin yaklastigini gösteren önemli bulgulardan biridir. Bu evrenin süresi kadindan kadina, hatta bazen ayni kadinda bir cinsel eylemden digerine belirgin degisiklikler gösterebilir.

ORGAZM EVRESi

Orgazmik yani Doyum Fazı

Daha önceki evrelerde artmış olan gerginliğin boşaltılması olarak algılanabilecek bu fazda ateş basması tüm vücuda yayılır. Vücutta bulunan kasların çoğu kasılır ve tam zirve noktasında vücut kaskatı kesilir. Bu durum kadının yüzünde sanki acı duyarmış gibi bir görüntü yaratabilir. Mesanenin dışa açıldığı yerden sıvı salgısı olur ve bu durum ?kadının boşalması? olarak tanımlanabilir. Rahim, vajina ve anüsde eş zamanlı, ritmik düzenli kasılmaların olduğu en kısa süren fazıdır. 0.8-1 saniye aralıklarla gerçekleşen bu kasılmalardan kadında bir orgazm esnasında 3-15 kasılma olur. Kadının burnu hafiften sulanmaya başlar, başparmağı dik duruma geçer, göz bebekleri büyür, boğazı kurur ve yutkunma gereksinimi duyar, göğüsleri arasındaki deri hafifce kızarır, ayakları da oynar.

Orgazm evresi, önceki evrelerde "artmis olan gerginligin bosaltilmasi" seklinde tarif edilebilir. Orgazm esnasinda vajina, perine, anüs ve orgazmik platformda yer alan kaslardan kaslarda istemsiz ve siddetli kasilmalar ortaya çikar. Bu kasilmalar ortalama 0.8 er saniyelik araliklarla ortaya çikarlar ve toplam dört saniye kadar kisa sürebilecekleri gibi, 15 saniye kadar uzun da sürebilirler. Kasilmalara vajinanin daha da genisleyerek boyunun uzamasi eslik eder ve nihayet rahimde de kasilmalar ortaya çikar. Rahim kasilmalari bazi kadinlar tarafindan belirgin sekilde hissedilirler.
Yukarida bahsedilen kasilmalar kadinin orgazm hissi yasamasini saglar.
Orgazm olustugunda cilt kizarikligi en üst seviyeye ulasir. Kadinin yüz kaslari da kasilir ve aci çekiyormus gibi bir görünüm arz edebilir.
Orgazm esnasinda kadin vücudu adeta "kaskati kesilir". Kalp hizi, solunum hizi ve kan basinci yüksek seyretmeye devam ederler. Kadinlarin çogu bu asamada bel bölgesinde, "beyinlerinde" ve genital bölgelerinde degisik bir karincalanma hissinden bahsetmislerdir.
—Refrakter peryod
Orgazm sonrasi erkeklerde olusan refrakter periyod (cinsel uyaranlara kayitsiz kalinan, yani yeni bir cinsel iliskiye baslamanin mümkün olmadigi dönem) genç erkeklerde bir kaç dakika sürerken, daha ileri yaslarda birkaç saate kadar çikabilir. Bu süre bireyler arasi belirgin farkliliklar gösterebilir.
Kadinlarda genellikle refrakter peryod yoktur veya çok kisadir ve kadinlar ardi ardina defalarca orgazm olabilirler.
Kadinlarin yalizca az kismi vajinal yolla orgazm olabilir. Birçok kadinda, orgazma ulasmak için direkt klitoris uyarisi gereklidir.

CÖZÜLME EVRESi

Çözülme yani Gevşeme Fazı

Daha önceki fazlarda gerçekleşen değişimlerin normale dönme sürecidir. Tüm bu geri dönüş süreci 5-10 dakika sürer. Klitoris ve meme uçları hassaslaşır ve ağrıya duyarlı bir hal alır. Ateş basması kaybolur. Hızlı soluk alıp verme ve terleme görülür. Kalp hala daha hızlıdır. Eğer bu fazda seksüel uyarı devam ederse kadın daha fazla sayıda orgazm yaşayabilir. Kadınlar beyinden orgazm esnasında salgılanan endorfin adı verilen mutluluk hormonlarının etkisiyle gevşer ve kendilerini iyi hissederler. Kadınların çoğunda orgazm sonrası klitoris ve meme uçları hassaslaşır ve ağrıya duyarlı hale gelir.


Orgazmla birlikte uyarilma evresinde biriken tüm gerginlik kaybolur. Kisi beyinden orgazm esnasinda salgilanan endorfinlerin ("mutluluk hormonlari") etkisiyle gevser ve kendini iyi hisseder. Takiben uyarilma evresinde ortaya çikan degisikliklerin tümü "çözülerek" geri döner. Tüm bu geri dönüs süreci 5-10 dakika sürer. Çözülme evresinde tüm degisiklikler geri döner. Kadinlarin çogunda orgazm sonrasi klitoris ve meme uçlari hassaslasir ve agriya duyarli hale gelir 

 

G NOKTASI ve KLİTORİS

G noktası (G spot) nedir?
İlk defa 1950 yılında jinekolog bilim adamı Dr. Ernest Gräfenberg tarafından “International Journal of Sexology” isimli dergide yayımlanmış bir makalede kadınlardaki vajina ön duvarında bulunan hassas ve haz dolu bir bölgeden bahsedilmekteydi.

Aslında Gräfenberg yazdığı makalesinde bu hassas bölgeden farklı bir anatomik bölge olarak söz etmemiştir.

Daha sonralarında (1982 yılında) Alive Kahn Ladas tarafından bu kadın genital anatomik bölgesine yeniden işaret edilerek bahseden ilk kişinin ismine atfen bu noktaya “Gräfenberg noktası” veya kısaltılmış olarak “G noktası (G spot)” ismi verilmiştir.

G noktası nerededir?


G noktası nasıl bulunur?

G noktası bulma...
Cinsellik konularına merak duyan pek çok evli veya bekar, kadın veya erkeğin akıllarına gelen soruların içinde; "G noktası nerededir? G noktası nasıl bulunur? G noktası bulma yöntemleri nelerdir? G noktası neresidir?" gibi G noktası bulma ile ilgili sorular yer almaktadır.

G noktası nerde bulunur? G noktasını bulmak için ne yapılmalı?
Kadınlarda vajinal girişten yaklaşık 3-4 cm içeride, üst duvarda, idrar kanalının hemen komşuluğunda erkekteki prostat bezine benzer şekilde sıvı üreten “skene bezleri” ve kasılma özelliği taşıyan (erektil doku) bir alan bulunmaktadır.

Kadınlarda skene bezlerinin yoğun olarak bulunduğu bu dokuya G noktası (G spot) adı verilir.

Yani G noktasını bulmak için vajina içine soktuğunuz parmağınızı 3-4 cm ilerlettikten sonra, vajina üst duvarı üstünde hassas bir alan hissetmeniz gerekmektedir.

G noktası salgı üretir...
Cinsel uyarılma sonrasında G noktasında salgı artışı ile birlikte uyarılma gerçekleşmektedir. G noktası klitoris ile birlikte uyarılmayı sağlayan bir doku olarak görülmektedir.

Kadınlardaki skene bezleri erkeklerdeki prostatın karşılığıdır...
Skene bezleri erkekteki prostat bezi gibi idrar kanalını (üretra) çevrelemektedir ve aslında o meşhur zevkin kaynağı vajina ön (üst) duvarı değil, bu bezler ve bezlerin kanal kısımlarıdır.


G Noktası uyarılınca nasıl bir his oluşur?
G noktasının cinsel ilişki sırasında aralıksız olarak uyarılması ile öncelikle bir idrar hissi oluşur, daha sonrasında uyarılma devam ettiği sürece bu his müthiş bir zevke dönüşmektedir.

Varlığı halen tartışmalıdır..
Ancak halen tıp çevrelerinde varlığı tartışmalı olan G noktası daha çok magazinsel anlamda kendisine oldukça güzel bir yer edinmiştir.

Sonuçta kadın ve erkek vücudunda pek çok uyarılmaya açık ("erojen") haz bölgeleri vardır ve önemli olan “doğru partner tarafından doğru bölgelerin” keşfidir.

Cinsel uyarılma olmaksızın yalnızca G noktasının uyarılması ile bir kadının orgazm olması mümkün görülmezken bir kadın yalnızca zihninde hayal kurarak hiçbir elle uyarı olmaksızın dahi orgazma ulaşabilir. Unutmayınız ki aslında “en büyük ve en önemli cinsel organımız beynimiz" dir.

Orgazm Olmada Klitoris

Klitoris nedir?
Klitoris ((Clitoris) kadınlarda pubis tepesini hemen alt kısmında yer alır ve anatomik olarak erkeklerdeki penis başının kadınlardaki karşılığıdır.

Klitorisin hemen altında idrar deliği, idrar deliğinin de hemen altında ise vajinal giriş yer almaktadır. Dıştan düğme gibi görülen klitoris içten “Y harfi” şeklindedir. Üstte ve yanlarda iç dudaklarla çevrilidir.

Klitoris (Clitoris) ne işe yarar?
Klitoris (Clitoris), kadınlarda haz ile ilgili sinirsel yoğunluğun bulunduğu bir bölgedir. Cinsel ilişki veya masturbasyon sırasında klitoris erkeğin penisi gibi sertleşmektedir.

Klitorisin serleşmesi erkekteki gibi kan akımının artışı sonucunda gerçekleşmektedir, yani klitoris "erektil" (kanla dolup sertleşen) bir organdır.

Clitoris içindeki zengin kan damarlarının dolması sonucunda kadın orgazmında önemli bir işlevi bulunmaktadır.

Orgazm olma fonksiyonu ve Klitoris (Clitoris)
Bazı kadınlar orgazmı partnerleri ile ilişki sırasında penisin vajinaya girmesi ile yaşarken (koital orgazm) bazıları da yalnızca klitorisin mastürbasyon sırasında elle uyarılması ile kısıtlı bir şekilde yaşarlar (klitoral orgazm).

Anorgazmi ise "orgazm olamama" problemidir ve kadınlarda bir takım ciddi psikolojik sıkıntılara neden olmaktadır. Bu şekilde eşler arasındaki sorunlar büyüyebilmektedir. 

Bir kadının koital anorgazmi sorunu olması, klitoral anorgazmiye göre daha kolay aşılabilmektedir. Diğer bir deyiş ile hiç bir şekilde orgazm olamayan bir kadının tedavisi, yalnızca elle masturbasyon yaparak orgazm olup partneri ile cinsel ilişkide orgazm olamayan bir bayana göre daha zordur.

Yine de derecesi ne olursa olsun kadınlarda orgazm olma fonksiyonu öğretilebilen bir işlevdir. Bunun için  doğru merkezde karar verip doğru şekilde cinsel tedaviye başlamak ilk ve en önemli adım olmaktadır.

G-noktası nedir?
G-noktası adını 1944 yılında G-noktasından ilk kez bahseden Alman jinekoloji profesörü Ernst Gragenberg`den alıyor. Ancak g-noktası binlerce yıldan beri tantrik seksin yaygın olduğu Asya ülkelerinde “şehvet noktası” olarak biliniyor. Bu noktanın özelliği saatlerce erotik haz sağlayabilecek, cinsel açıdan bir kadının en hassas olduğu yer olması. G-noktası uyarılan kadınların sekse karşı uzun saatler boyunca bitmek tükenmek bilmeyen bir istek duyacağı söyleniyor.

G-noktası nerededir?

Varlığı seks dünyasındabir bilmece haline gelen G-noktası burun, ağız ya da kulak gibi tam olarak “şurada”  denilebilecek bir yerde değil. Zaten yapılan araştırmalar kadınların I`unda g-noktası olmadığını ya da kadınların henüz g-noktalarını keşfetmediklerini gösteriyor. Geri kalan Q`lik kısım için ise farklılıklar söz konusu. Zira her kadının anotomik yapısı farklı. Ancak genel olarak g-noktasının vajinanın ön duvarına yaklaşık 2.5 santim büyüklüğünde bir yer olduğu biliniyor. Aslında nokta kelimesi, Almanca terimin tam karşılığı. Ancak gerçekte g-noktası bir nokta olmaktan çok bir bölge. Bu noktanın tam yerini belirlemek ise cinsel partnerlere kalıyor.

G noktası nerede olduğu daima merak edilmiştir. G noktasının tam yeri hakkında değişik iddialar olsa da Dr. Grafenberg’e ve şu anda ağırlıklı olarak kabul edilen görüşe  göre, vajinanın ön üst duvarında, girişten sonraki yolun 1/3lük kısmının sonunda (girişten yaklaşık 4 cm sonra) kadının prostat bezine temas etmenin  mümkün olduğu bir bölge vardır. Kadındaki prostat bezinin adı Skene bezidir ve erkekteki prostattan daha küçüktür. Aynen erkekteki gibi kadınınki de idrar yolunu çıkışına yakın  çevreler. O meşhur büyük hassasiyetin kaynağı temas edilen vajina ön duvarı değil, bu duvarın hemen ardında bulunan  bezler ve kanallarıdır. Son yıllarda yapılan çalışmalarda ise “G noktası” nın birkaç santim büyüklüğünde olduğunu belirleyen bilim adamları bu bölgenin cinsel ilişki sırasında PDE5 adlı bir protein salgıladığını; PDE5 salgısı fazla, Skene guddesi ise büyük olan kadınların daha kolay orgazm oldukları iddia edilmektedir.

G-noktası nasıl uyarılır?
G-noktasını en çok uyaran pozisyonlar kadının önde, erkeğin arkada olduğu kaşık gibi pozisyonlar. Ayrıca kadının üstte olduğu pozisyonlarda kadına daha çok kontrol verdiği için g-noktasının uyarılmasını kolaylaştırabilir. Misyoner pozisyonunda g-noktasını bulma şansınızı arttırmak için,  partnerinizin bacaklarını omuzlarınıza koymanız gerekiyor.

http://www.doktornevra.com/cinsellik/C%C4%B0NSELL%C4%B0K%20FOTO/klitoris.jpg

G Noktası ( g point) olarak adlandırılan anatomik  bölgeye birkaç dakika boyunca  aralıksız masaj yapıldığında sürecin çok yoğun bir orgazmla  sonuçlandığı kabul edilmektedir. Bu orgazmın, klitoral  orgazmdan çok daha farklı ve daha yoğun olduğu ifade  edilmektedir. Her iki orgazm türünün beyinle sinirsel  bağlantıları da farklıdır. Öyle ki, vajinal orgazm esnasında  G Noktası   olarak bilinen bölgenin uyarılabilmesi için, kadının hali  hazırda cinsel yönden uyarılmış ve istekli olması gerekir. Aksi takdirde bu bölgenin hassasiyetinde artış olmamaktadır. Öncelikle, uyarma derinlemesine, uzun  süreli ve iyice bastırarak yapılmalıdır. İlk önce zevke eşlik  eden ve rahatsızlık verecek düzeyde bir idrar yapma isteği  hissedilebilir. Uyarmaya  devam edildiği takdirde bu duygu  ortadan kalkar ve yerini tamamen zevke bırakır. Bir süre sonra, kadında yoğun bir orgazm ve buna eşlik eden ejakülasyon görülür.

Orgazmın Faydaları 

*Bedensel ve ruhsal olarak bir rahatlama sağlar, 

*Daha kolay hamile kalınır vb. 


Orgazm Sorunları ve Bozukluklarının Tipleri 

1-Anorgazmi

Hiç orgazm olamama durumudur. Bu durum iç sıkıntısı, kişinin kendi kendine olan saygısı yitirmesi ve depresyon ile sonuçlanabilir. 

2-Rastgele Anorgazmi

Zaman zaman orgazm yaşanamaması durumudur. 

3-Koital Anorgazmi

Cinsel birleşme ile orgazm olamama ancak mastürbasyon vb. gibi ile orgazm olma durumudur. 

4-Erken Orgazm

Çok nadir olarak görülür. 


Orgazm Sorunları ve Bozukluklarının Nedenleri 

*Ön sevişmenin eksik ve aceleye getirilmesi, 

*Partnerin erken boşalma sorununun olması, 

*Partnerin ereksiyon sorununun olması, 

*Partnere karşı olan ilgi kaybı, 

*Alkolizm, 

*Depresyon ve üzüntü, 

*Menopoza ilişkin östrojen azlığı, 

*Vaginal akıntılar, 

*Vaginanın geniş olması, 

*Şeker hastalığı, 

*Nörolojik bozukluklar ve nörolojik ilaç kullanımı, 

*Problemli bir çocukluk geçirilmiş olunması, 

*Düzenli ve sağlıklı bir aile yaşantısının olmaması, 

*Ergenliğe geçiş döneminde problemli ve travmatik cinsel deneyimlerin yaşanması, 

*Cinsel kimlik çatışmaları, 

*Sosyo-kültürel yasaklamalar ve aşırı dinsel inançlar, 

*Bilgisizlik, 

*Cinsel taciz veya tecavüz yaşamak, 

*Aldatılmak, 

*Gebe kalma korkusu, 

*Partnere güvenmeme, 

*Cinsel ilişkiye zorlanmak, 

*Duyarlı, bilgili, sıcak, yaşamı seven bir kadının nasıl olduğuna ilişkin yeterli rol modelinin bulunmayışı, 

*Güvenilir, emin, sosyal açıdan kabul edilebilir ve özel bir atmosferde, ödüllendirici ve destekleyici koşullarda bir cinsel deneyime girişme olanağını bulamama vb. 

Orgazm Sorunları ve Bozukluklarının Tedavisi 


*Tedaviden amaç orgazmı cinselliğin en önemli amacı olarak görmekten vazgeçip, ön sevişme, uyarılma, cinsel tecrübe, zevk ve çiftlerin birbirlerinin bedenlerini daha yakından tanımaları için cinsel terapi veya cinsel danışmanlık hizmetleri, kadının üstte olduğu cinsel pozisyonların denenmesidir. Kadın gelmeye başlayınca, erkek mümkün olabildiğince hareketsiz kalmalı ve sert hareket etmemelidir. Meme uçları, kulak arkaları, bacakların iç yüzleri gibi erojen bölgeler uzun süre uyarılmalıdır. Cinsel istek, uyarılma, orgazm ve doyum döngüsünde ayrıntılar ne olursa olsun önemli olan klitoris uyarısının uygun şekilde, yaygın, ritmik, kesintisiz ve yeterli süre yapılmasıdır. 

*Vakum Cihazı:Negatif basınç yaratan el kadar küçük bir cihazdır ve kitorise belirli süre bellirli bir protokolle uygulandığında orgazm olmayı kolaylaştırmaktadır. 

Orgazm Hakkında Bilinmeyenler 

*Kadınlarda sadece düşünce yolu ile hiçbir fiziksel temas olmadan da orgazm yaşanabilir. 

*Her ilişkide orgazm yaşanacak diye bir kural yoktur. Zaman zaman orgazm olunmaması da son derece normal bir durumdur. 

*Orgazm her iki eşte de aynı anda meydana gelebileceği gibi ayrı zamanlarda da olabilir. Aynı anda orgazma ulaşmak çok keyifli olsa da bir o kadar zor bir durumdur. Eşlerden birinin önce gelmesi hiçbir şekilde diğerinin orgazma ulaşmasını engellemez. 

*Kadınların yaklaşık %50?i çeşitli nedenlerden ötürü orgazm taklidi yapmaktadır. 

*Penis uzunluğunun kadının tatmin olmasıyla yani orgazmın şiddeti ile penis büyüklüğü arasında hiçbir ilişki yoktur. Ancak orgazm beyinde gelişen bir olaydır, kişinin psikolojisi ile yakından ilgilidir. Uzun ve kalın bir penisi görmek bir kadını daha fazla heyecanlandırabilir. 

*Cinsel tepkileri normal olan her kadın cinsel birleşmede ya da mastürbasyonla her seferinde bir ya da birkaç orgazma ulaşabilir. 

*Kadınlarda en şiddetli orgazmlarını 35 li yaşlarda yaşarlar. 

*Kadın uyarılmaya başladıktan sonra orgazma ulaşabilmesi için ara vermeden aynı tempoda uyarılmaya devam edilmelidir. 

*Kadın orgazma varacağı anın geldiğinde eşine penisin girmesini istediğini söylemelidir. Çünkü bu arada kadının uyarılması durdurulursa isteği söner ve yeni baştan sevişmeye başlamak gerekir. 

*Kadınlar uykuda da orgazm yaşayabilmektedir. 

*New Scientist dergisinin haberine göre Amerikalı bir cerrah olan Dr.Stuart Meloy cinsel ilişkiye girmeden kadının orgazm olmasını sağlayan deri altına yerleştirilen implant adını verdiği bir aygıt geliştirdi. 

*ABD de kadınlarda orgazmı artıran ?Viacreme? adı verilen bir krem piyasaya çıktı. 

*Orgazmın süresi ve şiddeti kişiden kişiye değişir. 

*Kadınlar eşlerine mükemmel olduklarını hissettirmek ya da zevk almadıkları bir cinsel ilişkiyi kısa yoldan bitirmek istedikleri veya eşine onun "yetersiz" olduğu duygusunu yaşatmamak ve öte yandan da yine eşinde kendisinin "yetersiz olduğunu" kanısını uyandırmayı engellemek için çoğu zaman orgazm taklidi yaparlar. 

*En yoğun orgazm yaklaşık ilk 5 dakika içinde gerçekleşmektedir. 
 

Çocuklar, Anne Babalarının Cinsel Yaşantılarından Etkilenir Mi?

         Ana babasının cinsel ilişkisine tanık olan her çocuk korkar. Babalarının annelerinin canını yakmasından korkarlar. (Bazen de annelerinin babalarının canını yaktığını düşünebilirler.) Cinsel ilişki sırasında can yandığı korkusu yetişkinlik yaşamına da taşınır. Cinsel birleşme yaparsa cinsel organına zarar vereceğini düşünür. Bazı çocuklar cinsel birleşmeye tanık olmasa da ana-babasının yatak odasının kapısından ya da duvarından geçen sesleri duyabilir. Bu durumda da yine cinsel birleşme onda korku oluşturur. Onun için çocuklarla anne babanın aynı odada yatmaları sakıncalıdır. Bilhassa cinsel ilişki esnasında çok dikkatli olmalı.ETİKETLER :

orgazm , bel gemesi , cinsel kul hakki ,

Yorum Ekle

Tavsiye Et

Yazdır

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE !
* ÜYE GiRiSi Eger üye olarak giris yapmak isterseniz, buraya tiklayiniz --> üye olarak girmenizi saglayan dügme
* MiSAFiR GiRiSi Eger misafir olarak giris yapmak isterseniz, buraya tiklayiniz --> misafir olarak girmenizi saglayan dügmeYORUMUNUZU YAPINIZ..
Yorumunuz Küfür, Tehdit ve Siddet icermedigi sürece yayinlanir.
T.Cumhuriyeti Anayasasi ve Kanunlari fikir7.com da hukuken gecerli degildir.
Fikir7.com AB Hukukuna tabidir.
Adınız (görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : yorumu düzeltirtir yorumu gönderir
Fikir7.com|GencMümin|GencMümin islami Haberli Fikir Forumu|En güncel haberlerden ve Makalelerden|En güncel Fikirler|En güncel Yorumlar|Son dakika haber fikir forumu;
fikir7 ANASAYFA´ya götürür
MAKALELER
fikir7 ANASAYFA´ya götürür
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
fikir7 ANASAYFA´ya götürür
 
Döviz
Alis----
Satis----
USD -
EUR -
Sterlin -
fikir7 ANASAYFA´ya götürür
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
fikir7 ANASAYFA´ya götürür

ÖNEMLİ LİNKLER


fikir7 ANASAYFA´ya götürür